Январь
2021

Новости за 25.01.2021

Zachránil zadlužené Cruzeiro, Scolari přesto na lavičce předčasně končí

Brazilský fotbalový trenér Luiz Felipe Scolari skončil už po třech měsících na lavičce druholigového Cruzeira. Trenér brazilských mistrů světa z roku 2002 pomohl zadluženému druholigovému klubu k záchraně. Na rozvázání dvouleté smlouvy se domluvil s vedením kdysi slavného celku.

Kloppovo prokletí a boží Bruno. To on United táhne vzhůru, říkají experti

Někoho s takovým přístupem by chtěl v týmu každý trenér. „Řekl jsem mu, že nenastoupí od začátku, tak si po tréninku přidal. Piloval přímé kopy. Asi půl hodiny, 45 minut, možná déle, nevím,“ usmíval se trenér Manchesteru United Ole Gunnar Solskjaer. „Vyplatilo se.“ Mluvil o Brunu Fernandesovi, který v neděli vyřadil Liverpool z FA Cupu. Střelou ze standardky.

Chelsea potvrdila trenérskou změnu. Lampard skončil, nahradí ho Tuchel?

Fotbalová Chelsea učinila další trenérskou změnu, už čtrnáctou v éře ruského majitele Romana Abramoviče. V pondělí vedení klubu, jehož součástí je i sportovní ředitel Petr Čech, odvolalo klubovou legendu Franka Lamparda. Jeho nástupcem se stane Němec Thomas Tuchel.

Když šéfuje mlaďas. Přestane Plzeň skomírat? Bucha vám odpoví

Manchester City, nejbohatší klub anglického fotbalu, dostal echo od svých analytiků: „Sledujte ho! 22 let. Viktoria Plzeň. Výborná čísla v ofenzivě. Za málo peněz hodně zajímavý hráč.“ Analýzy se obvykle nepletou. Je samozřejmě otázka, kudy se kariéra Pavla Buchy odvine, nicméně v neděli navečer získal střední záložník další důležité body.

Atlético vyhrálo, Suárez vládne střelcům. Barcelona bez Messiho zvítězila

Atlético Madrid potvrdilo pozici lídra tabulky a ve 20. kole španělské La Ligy porazilo Valencii 3:1. Jednu branku vstřelil Luis Suárez, jenž se dvanáctým gólem v sezoně dotáhl na čelo tabulky střelců. Fotbalisté Barcelony si i bez potrestaného Lionela Messiho poradili s Elche 2:0, trefou a asistencí se blýskl záložník Frenkie De Jong.

Kotalovo vítězné jubileum. Nuly jsou důležité, ale máme výpadky, připustil

Jako šestnáctý trenér v historii dosáhl na metu dvou set odkoučovaných zápasů v nejvyšší české soutěži. „Vzpomínám si ještě na ten první, s Hradcem Králové jsme tenkrát porazili Spartu,“ usmíval se Václav Kotal. Spokojený mohl být i v neděli, kdy jubileum oslavil vítězstvím nad Mladou Boleslaví (1:0).