10
11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

Новости за 22.04.2021

Povedená první třetina a Liberec vyhrál 3:0. Je zpátky ve hře o titul

Hokejisté Liberce stáhli náskok Třince ve finálové sérii play off a prohrávají už jen 1:2 na zápasy. Severočeši si ve třetím zápase poradili díky povedené první třetině a zvítězili 2:0. Góly se na tom podíleli obránce Kolmann a útočník Lenc. Další utkání je na programu už v pátek od 17 hodin.

Jágrův gól nestačil, rozhodl až Kubík. Kladno ve finále první ligy srovnalo

Kladenští hokejisté vyhráli ve čtvrtém finálovém zápase první ligy v Jihlavě 2:1 v prodloužení a srovnali stav série na 2:2. O druhé výhře Rytířů na ledě Dukly rozhodl v 63. minutě Adam Kubík, první gól hostů dal hrající majitel klubu Jaromír Jágr. Série na čtyři výhry pokračuje v neděli na ledě Kladna.

Hokejisté úvodní přípravu v Rakousku zvládli, gólman Will vychytal nulu

Čeští reprezentanti vyhráli v úvodním utkání Euro Hockey Challenge ve Vídni nad Rakouskem 5:0. Dvě branky v prvním přípravném zápase před mistrovstvím světa v Rize vstřelil Robin Hanzl, skórovali také Tomáš Zohorna, Andrej Šustr a Filip Suchý. Gólman Roman Will udržel ve svém sedmém utkání v dresu národního týmu podruhé čisté konto.

Svozil o roli lídra: Nejsem hvězda, draft mě teď nezajímá. Koukám jen na MS

Ve dvacítkách patřil k tomu nejlepšímu, co český hokej ze svého výkvětu v Kanadě na přelomu roku představil. A teď by měl být zadák brněnské Komety Stanislav Svozil jednou z duší mužstva osmnáctiletých na MS v americkém Texasu. Lídrem, motorem pro ostatní a šéfem obranných řad.

Posledního hrdinu sovětské hokejové revoluce skolil covid. Žil díky Stalinovi

Zásadně přispěl k senzačnímu nástupu sovětské reprezentace na světovou hokejovou scénu v roce 1954. Útočník Viktor Šuvalov dal dva góly Kanadě v utkání o titul na mistrovství světa ve Stockholmu. Slávy se dožil jen díky příkazu Vasilije Stalina. Syn obávaného diktátora mu nepovolil nastoupit do letadla, které se pak zřítilo. V 97 letech podlehl koronaviru.

Kacetl a Kváča. Brankářské domino, které končí v extraligovém finále

Znáte efekt motýlích křídel? I jeden nepatrný pohyb může rozjet řetězec změn, které nakonec zásadně ovlivní dějiny. Jeden hokejový „butterfly effect“ lze pozorovat v brankovištích extraligového finále. Za Liberec chytá Petr Kváča, jehož loňský odchod z Třince spustil brankářské domino, které aktuálně končí u Ondřeje Kacetla.