10
11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

Новости за 26.04.2021

Se vztyčenou hlavou. Nechali jsme na ledě všechno, řekl liberecký Kváča

Patřil k nejlepším libereckým hráčům. Jistotám. Ani Petr Kváča ale v brance nemohl čarovat do nekonečna. A tak po pondělí stál na straně poražených - pátý zápas finále extraligového play off prohrál Liberec 0:3 - a smutně sledoval, jak Třinec doma slaví obhajobu titulu. Přitom právě Kváča hájil třineckou bránu v minulé sezoně, kterou nešťastně přerušila koronavirová pandemie.

Třinec obhájil extraligový titul, šampioni podruhé vynulovali Liberec

Hokejisté Třince v pondělí získali a obhájili extraligový titul. Na domácím ledě před zhruba tisícovkou fanoušků porazili Liberec 3:0 a finálovou sérii play off zvládli 4:1 na zápasy. Zopakovali tak rok 2019, tehdy Liberečtí také patřili k těm smutnějším. Loni se kvůli pandemii play off nedohrálo.

Šulák se připojí k hokejové reprezentaci, kouč čeká na finské krajánky

Jen co přijel na další fázi kempu národního týmu do Plzně, přivítal pětici nových hráčů z domácí ligy. A kouč trenér hokejové reprezentace Filip Pešán vyhlíží další borce ze zahraničí, kteří by se mohli připojit k týmu. Jedna důležitá posila dorazí už v úterý.

Hradecký trenér Martinec si vybral asistenty: Čiháka a Svobodu

V osobě Petra Svobody je to známá tvář, se kterou spolupracoval před svým odchodem od královéhradeckého hokeje. A pak je tu zcela nové jméno - Ladislav Čihák, který byl v poslední dekádě spojen s Plzní. Staronový kouč Mountfieldu Tomáš Martinec už odkryl karty, s kým půjde do nové sezony hokejové extraligy jako se svými spolupracovníky v novém realizačním týmu, který nahradí ten v minulé sezoně vedený Vladimírem Růžičkou starším.

Chci být pevnou součástí Dynama, předsevzal si útočník Anděl

Hokejové Pardubice jej ulovily loni v květnu jako příslib do budoucna. Bylo jasné, že Lukáši Andělovi nebude hned patřit pozice prvního centra, třiadvacetiletý útočník dostával prostor na pomezí třetího a čtvrtého útoku. Moc času porvat se o svou šanci ale nedostal. V loňské sezoně zvládl odehrát jen 28 utkání s bilancí 3+4, v tom posledním, 19. ledna doma s Vítkovicemi, se už v deváté minutě poroučel do kabiny s pochroumaným ramenem. Zranění jej nakonec vyřadilo do konce sezony.

Hokejový Liberec odvrací konec finále, Birnerův start je nejistý

Buď výhra, nebo konec! Hokejisté Liberce mají v letošním ročníku extraligy už jisté stříbrné medaile, chtějí však víc. Aby mohli dál snít sen o svém druhém mistrovském titulu, musí vyhrát pondělní pátou finálovou bitvu play off v Třinci - a po ní ještě dvě další.

Tohle musím proměnit. A udržet nervy, vyčítal si kladenský Marosz

Ve třetí třetině jel sám na jihlavského brankáře Maxima Žukova, a kdyby svou obrovskou šanci proměnil, mohl být výsledek pátého finále mezi Kladnem a Duklou opačný. Jenže Rostislav Marosz svou drzou fintu ke gólu nedotáhl. „Tohle musím proměnit, pak by se to odvíjelo úplně jinak. A měli jsme i jiné šance,“ litoval kladenský útočník po prohře.

Skvělý Palát byl u tří gólů. Prosadili se i Zacha, Voráček a Chytil

Hokejový útočník Ondřej Palát se vrátil do čela produktivity Čechů v NHL, když v neděli třemi body (1+2) podpořil výhru Tampy 4:3 po prodloužení nad Columbusem. Aktuálně druhý David Pastrňák se ve stejný hrací den za Boston neprosadil. To ale neplatilo o dalších útočnících Voráčkovi (0+2) z Philadelphie, Zachovi (1+0) z New Jersey a Chytilovi (0+1) z Rangers.