10
11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

Новости за 29.04.2021

Jágr slaví s Kladnem návrat do extraligy, rozhodla skvělá první třetina

Hokejové Kladno se po jedné sezoně vrací zpátky do extraligy. Největší favorit první ligy zvládl klíčové sedmé finále proti Jihlavě a zvítězil 5:2. Rytíři o triumfu rozhodli v první třetině, v níž vstřelili čtyři góly. Dukla, která v sérii vedla 2:0 a posléze 3:2 naopak prožívá velké zklamání.

Hokejisté v přípravě na MS dál vítězí. V Německu uspěli 4:1

Vítězná série českých hokejistů pokračuje. Tým trenéra Filipa Pešána, který se připravuje na mistrovství světa v Lotyšsku, zvládl i třetí přípravné utkání a uspěl v německém Norimberku proti domácímu výběru 4:1 díky dvěma zásahům ve druhé třetině. Odveta se hraje v sobotu od 13:30.

V Třinci řeší budoucnost. Cenou za titul může být ztráta opor

Třinečtí hokejisté pravděpodobně přijdou o útočníky Matěje Stránského a Michaela Špačka. Podle informací MF DNES a iDNES.cz by mohl Stránský jít do švýcarského Davosu a Špaček do švédské Frölundy. Zájem je i o další hráče. Mimo jiné o obránce Martina Gernáta.

Kavárnička na Sardinii, návrat do Toronta. Nesplněné sny dobrodruha Fryčera

Když malý Miroslav Fryčer s kamarády na prázdných karvinských parkovištích mastil hokej s míčkem, ani netušil, že jednou nastoupí v Utkání hvězd NHL. Že mu budou tleskat v posvátné Maple Leaf Gardens v Torontu. Že v ní nasází čtyři góly obávanému Edmontonu. Že si zahraje na olympiádě a s Vítkovicemi dosáhne na titul.

Frustrace hokejových mladíků: Podělali jsme to. Ale fakt to byly fauly?

Předstoupili před novináře, topili se ve zklamání a cloumaly s nimi emoce. Členové reprezentační hokejové osmnáctky pár minut po zápase těžce vydýchávali rozčarování nad tím, co se jim právě stalo. Finy měli nečekaně na lopatě, pohodlně vedli o dva góly a zdálo se, že míří za druhým triumfem ve skupině na šampionátu v Texasu.

Voráček nepojede na MS. Je odloučen od rodiny, narodila se mu dcera

Patří mezi hokejisty, kteří národní tým neodmítají, tentokrát však musel Jakub Voráček udělat výjimku. Na nadcházející mistrovství světa v Lotyšsku nepojede, protože je kvůli covidovým restrikcím příliš dlouho odloučen od rodiny, navíc se mu narodila dcera.

Ať jsou rozhodčí féroví a pískají i Jágrovy zákroky, přeje si Antoš

Kdo postoupí z 1. ligy do extraligy? Kladno, nebo Jihlava? O tom se bude rozhodovat ve čtvrtek od 17 hodin na kladenském ledě, výjimečně před 250 diváky. Hokejový expert Milan Antoš má před finálovou bitvou č. 7 jedno přání: „Byl bych rád, aby rozhodčí pískali fér.“