Май
2024

Новости за 02.05.2024

Švýcaři nevyhráli v Euro Hockey Tour ani na desátý pokus, podlehli Švédům

Hokejisté Švédska porazili na úvod Českých her v utkání hraném v Klotenu domácí Švýcarsko 2:1. V tabulce seriálu Euro Hockey Tour tak zvýšili svůj náskok na druhé Finy i třetí Čechy na sedm bodů a už nemohou být předstiženi. Švýcaři naproti tomu dál čekají na první výhru. Všechny góly padly až v posledních devíti minutách, vítězný dal v čase 52:25 Jonas Brodin, jenž zvyšoval na 2:0.

Česko - Finsko 1:4. Rozdíl ve střelecké efektivitě, prohru mírnil Kondelík

Čeští hokejisté poprvé během přípravy na domácí šampionát prohráli, v Brně na úvod Českých her nestačili 1:4 na Finsko. O výhře rozhodli svěřenci Jukky Jalonena ve druhé třetině, ve které se trefili Vili Saarijärvi a Arttu Hyry. Naopak domácí výběr vypracované šance zahazoval, prosadil se až Jáchym Kondelík během risku bez brankáře.

Klepiše po odchodu z Kladna získala Plzeň. Slibuje si pomoc v přesilovkách

Hokejový útočník Jakub Klepiš se stal novou posilou Plzně, s kterou uzavřel roční smlouvu. Devětatřicetiletý mistr světa z roku 2010 působil poslední dvě sezony v Kladně, s nímž dvakrát za sebou zachraňoval účast mezi elitou v baráži. O jeho příchodu do týmu Indiánů informoval klubový web Škody.

Sestava naplněná posilami z NHL, proti Finům bude chytat Dostál

Čeští hokejisté nastoupí v dnešním úvodním utkání na Českých hokejových hrách v Brně proti Finsku v brance s Lukášem Dostálem z Anaheimu. Krýt záda mu bude Petr Mrázek z Chicaga a na tribuně zůstane Karel Vejmelka z Arizony. V poli se zařadí do hry všech sedm čerstvých posil z NHL. Po dnešním rozbruslení to potvrdil asistent trenéra Jiří Kalous. Duel začne v 18:00.