Май
2024

Новости за 15.05.2024

ONLINE: Německo - Lotyšsko 6:0. Trefuje se Michaelis, Lotyši střídali brankáře

Středeční program ostravské skupiny B hokejového mistrovství světa nabízí dva zajímavé zápasy. Od 16.20 zápolí loňští medailisté z Německa a Lotyšska, vítěz si může posílit šance na postup do čtvrtfinále. Duel Slovenska s Polskem, který startuje v 20.20, zase ozdobí fantastická atmosféra. Obě utkání sledujeme prostřednictvím podrobných online reportáží.

Tři dny na píseň pro medailisty z Nagana. David zazpíval Správnej tým

Na sepsání oslavné písně pro medailisty z olympijského Nagana měl Michal David tři dny, během nich vznikla skladba My jsme ten správnej tým, kterou si zlatí hokejisté pouštěli také v letadle po cestě zpátky do Česka. I na tyto okamžiky vzpomínal český hudebník v pořadu Zakázané uvolnění, kde nakonec známou píseň zazpíval.

ONLINE: Česko - Dánsko 3:1. Dostál drží rybičkou dvougólový náskok

Čtvrtý zápas, poprvé odpolední. Čeští hokejisté hrají další utkání na domácím mistrovství světa, od 16.20 bojují s Dánskem. Na soupeřovu úvodní branku stihl sedm vteřin před první přestávkou odpovědět obránce Jan Rutta, národní tým následně skvěle vstoupil do druhé třetiny a dvakrát udeřil. Duel sledujeme v podrobné reportáži online.

David: Dres z Nagana mi žena vyhodila. A s kým hrál hokej pěvec Plachetka?

Michal David má na Nagano mimořádně silné vzpomínky. Když šli Češi do finále, měl tři dny na to, aby jim složil hymnu. Během vítání šampionů na Staroměstském náměstí pak na pódiu rozezpívával celý národ. „Já se kluků nechci dotknout, vyhrál skvělej hokej, ale s tím hudebním sluchem to nebude až tak velký,“ vzpomíná na pěvecké výkony Dominika Haška a spol.

Snadných zápasů ubývá. Zkušenosti hokejistům velí: Dánsko nepodcenit!

Pamatujete si dosud poslední vzájemný duel s Dánskem? Pokud ne, pojďme si krátce připomenout jeho kulisy. Rok 2022. Úvodní duel základní skupiny olympijského turnaje v Pekingu. Přísné covidové restrikce, kvůli nimž se pod pěti kruhy znovu nepředstavily hvězdy z NHL. Prořídlé tribuny, všude roušky. Filip Pešán na střídačce. A především výsledek 1:2, který předznamenal brzký konec českých hokejistů v osmifinále.