Май
2024

Новости за 18.05.2024

Česko - Británie 4:1. Klidný duel, vládla elitní lajna se čtyřbodovým Červenkou

Neuběhlo ani pět minut a už se dvakrát trefili. Takhle pohodově si snad čeští hokejisté utkání na domácím světovém šampionátu s Velkou Británií ani nepředstavovali. I se zámořskou posilou Martinem Nečasem porazili poslední tým skupinové tabulky, sami se ujali pozice lídra a zajistili si při nejhorším třetí místo. Zazářila první formace v čele s kapitánem Romanem Červenkou, který asistoval u všech gólů.

Hrál jsem za Manchester. I s Bieberem. A taky v Dubaji. Hokejový světoběžník vypráví

Má toulavé boty. Tedy spíše brusle. Patrik Valčák, rodák z Ostravy, hrál hokej v jedenácti zemích světa. I tam, kde byste to možná neřekli. Ve Spojených arabských emirátech za tým Dubai Mighty Camels. V exotické destinaci získal titul, stejně jako ve Francii a v Polsku. Ale na ledě válel také za Manchester, kde dodnes žije.

Přiletí do Prahy dvojice z Bostonu? S Pastrňákem a Zachou se spojí Nedvěd

Trenér Radim Rulík vyhlíží další hvězdné posily z NHL. Po konci Bostonu může reprezentaci posílit útočné duo David Pastrňák a Pavel Zacha, které by případně po Martinu Nečasovi obsadilo zbylá dvě místa na soupisce. O jejich příletu se má rozhodnout během soboty, s hráči se spojí generální manažer národního týmu Petr Nedvěd a jeho asistent Martin Havlát.

Florida vyřadila Boston z play off, Pastrňák a Zacha jsou volní pro MS

Stejně jako v minulé sezoně dokázali hokejisté Floridy v play off NHL vyřadit Boston. O letošním postupu 4:2 na zápasy Panthers rozhodli páteční výhrou 2:1 z ledu soupeře, za kterého otevíral skóre Pavel Zacha. David Pastrňák, o jehož služby nyní bude usilovat česká reprezentace pro probíhající MS v Praze, v utkání nebodoval. Sezona skončila i pro hokejisty Colorada, které vyřadil gólem z 92. minuty útočník Dallasu Matt Duchene.