Sport w INTERIA.PL
2017

Новости за 07.10.2017

Eliminacje MŚ: Bułgaria - Francja 0-1, Białoruś - Holandia 1-3

Bułgaria przegrała 0-1 (0-1) z Francją w meczu grupy A eliminacji MŚ. "Les Bleus" są liderem grupy, ale wciąż nie mogą być pewni kwalifikacji. Iluzoryczne szanse na awans zachowali Holendrzy, którzy pokonali Białoruś 3-1 (1-0). Aby marzyć o starcie w barażach muszą jednak pokonać Szwedów różnicą siedmiu bramek.

El. MŚ. Andora - Portugalia 0-2. Cristiano Ronaldo był rezerwowym i strzelił gola

Kapitan reprezentacji Portugalii - Cristiano Ronaldo rozpoczął mecz z Andorą o punkty eliminacji mistrzostw świata na ławce rezerwowych. Jego zespół nie potrafił strzelić gola w pierwszej połowie i CR7 wszedł na murawie po przerwie. W 63. minucie dał mistrzom Europy prowadzenie, a w końcówce miał duży udział przy drugim golu dla swojego zespołu i Portugalia wygrała 2-0.

Patryk Dudek wygrał żużlową Grand Prix w Toruniu

Patryk Dudek wygrał żużlową Grand Prix na Motoarenie w Toruniu. "DuZers" odniósł pierwsze zwycięstwo w karierze. Trzeci był Bartosz Zmarzlik, a Polaków rozdzielił Brytyjczyk Tai Woffinden. Dudek wciąż ma teoretyczne szanse na zdobycie tytułu mistrza świata. Jest drugi w klasyfikacji generalnej za Jasonem Doyle'em z Australii.

El. MŚ 2018: Nigeria zapewniła sobie udział w mundialu

Nigeria jest pierwszą afrykańską drużyną, która zapewniła sobie udział w piłkarskich mistrzostwach świata, które w przyszłym roku odbędą się w Rosji. To też dwunasty znany uczestnik mundialu.

Michał Kwiatkowski spadł na 6. miejsce w rankingu UCI

Michał Kwiatkowski nie ukończył w sobotę wyścigu Giro di Lombardia i spadł na szóstą pozycję w rankingu World Tour Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI). ​Zwycięzca Giro di Lombardia Włoch Vincenzo Nibali awansował na piąte miejsce. Prowadzi wciąż Belg Greg Van Avermaet.

Narodowy Dzień Sportu: Deszczowa pogoda nie była przeszkodą

Deszczowa w sobotę pogoda, niemalże w całym kraju, nie stanowiła przeszkody do próbowania sił w różnych aktywnościach nawet na otwartych obiektach - podkreślili organizatorzy Narodowego Dnia Sportu. Atrakcją były zajęcia z udziałem medalistów olimpijskich i mistrzostw świata.

El. MŚ. Bośnia i Hercegowina - Belgia 3-4

Szalony mecz w Sarajewie! Walcząca o miejsce w barażu do mistrzostw świata Bośnia i Hercegowina strzeliła trzy gole, a mimo tego przegrała z Belgią 3-4.

Eliminacje MŚ: Szwecja - Luksemburg 8-0

Szwecja rozgromiła Luksemburg 8-0 (3-0) w meczu grupy A eliminacji mistrzostw świata. "Trzy Korony" późnym wieczorem będą mogły świętować awans co najmniej do barażów, jeśli Holandia zgubi punkty w starciu z Białorusią.

Polska - Czarnogóra. Kamil Grosicki: Awansu jeszcze nie ma

- Musimy od pierwszej minuty udowodnić, że zasługujemy na awans na mistrzostwa świata. Chcemy postawić kropkę nad "i" - powiedział na konferencji przed meczem z Czarnogórą, pomocnik reprezentacji Polski, Kamil Grosicki.

Polska - Czarnogóra. Adam Nawałka: Czarnogóra to trudny przeciwnik

- Zdajemy sobie sprawę, że Czarnogóra to trudny przeciwnik. Gramy u siebie, w naszym domu, naszej twierdzy, to na pewno nam pomoże - powiedział na konferencji prasowej przed meczem z Czarnogórą, selekcjoner reprezentacji Polski, Adam Nawałka. Wyjaśnił, że Kamil Wilczek i Łukasz Teodorczyk są lekko przeziębieni i nie wezmą udziału w wieczornym treningu kadry na PGE Narodowym w Warszawie.

Отделением СФР по Москве и Московской области в 2024 году выдано решение о финансовом обеспечении предупредительных мер 323 страхователям на сумму более 129 миллионов рублей

Neymar zażądał wykluczenia Barcelony z Ligi Mistrzów?

Neymar zażądał wykluczenia Barcelony z Ligi Mistrzów – donosi madrycki „AS”. Brazylijczyk złożył oficjalne doniesienie na były klub w związku z niewypłaceniem 26 milionów euro premii.

LM hokeistów na trawie: Grunwald - Banbridge HC 6-0

Hokeiści na trawie Grunwaldu Poznań pokonali w Barcelonie północnoirlandzki Banbridge HC 6-0 (1-0) w swoim drugim meczu 1. rundy Ligi Mistrzów i zachowali szansę na awans do 1/8 finału.