SportoweFakty.wp.pl
2020

Новости за 06.09.2020

Falubaz - Unia. Mistrz dostał lanie!

Żużlowcy RM Solar Falubazu po ostatnich porażkach mieli nóż na gardle, ale w rywalizacji z Fogo Unią jechali jak w transie. Szybko rzucili rywala na deski i wygrali 52:38. Tak słabej ekipy Piotra Barona w PGE Ekstralidze nie oglądaliśmy już dawno!

LN: gol Bohara, zwycięstwo Rosji

Damjan Bohar strzelił gola w wygranym 1:0 meczu reprezentacji Słowenii z Mołdawią. Do bramki Rosji trafił Nemanja Nikolić, ale to podopieczni Stanisława Czerczesowa odnieśli zwycięstwo 3:2.

Taktyczny majstersztyk Chomskiego

Dla Stanisława Chomskiego sezon 2020 to prawdziwy rollercoaster. Przez połowę rozgrywek jego zespół był na szarym końcu tabeli i bronił się przed spadkiem, by ostatecznie po serii zwycięstw i sensacyjnej wygranej we Wrocławiu wjechać do play-offów.

Start powstał z kolan i ograł Anwil

Wielki powrót Pszczółki Startu Lublin. Anwil Włocławek jeszcze w czwartej kwarcie miał 11 punktów przewagi, ale ostatecznie musiał uznać wyższość rywali. Podopieczni Davida Dedka wygrali 78:74.

Cristiano Ronaldo wrócił do treningów

Cristiano Ronaldo będzie mógł zagrać w drugim meczu Ligi Narodów. Portugalski gwiazdor zwalczył infekcję i pojawił się na niedzielnym treningu.

Szymon Woźniak osamotniony w mix zonie

Tylko Szymon Woźniak stawił się w mix zonie po meczu Betard Sparty Wrocław z Moje Bermudy Stalą Gorzów, który niespodziewanie wygrali goście 46:44. Gospodarze byli w takim szoku po porażce, że nie przyszli na tradycyjne podsumowanie meczu.

F1: sensacyjny zwycięzca GP Włoch

Pierre Gasly wygrał GP Włoch. Dla kierowcy Alpha Tauri to pierwsze zwycięstwo w F1. Rywalizacja na Monzy miała szalony przebieg - po wypadku Charlesa Leclerca i karze dla Lewisa Hamiltona.

Brzęczek: Będą zmiany w każdej linii

Szykują się roszady w wyjściowym składzie Biało-Czerwonych przed meczem Ligi Narodów z Bośnią i Hercegowiną. - Będą zmiany w każdej linii - zdradza Jerzy Brzęczek, selekcjoner reprezentacji Polski.

Orzeł wyszarpał bonus Wybrzeżu

Orzeł Łódź pokonał Zdunek Wybrzeże Gdańsk 52:38. Emocje w tym spotkaniu kibice przeżywali do ostatniego biegu, gdyż dzięki podwójnemu zwycięstwu gospodarzy, wyszarpali oni bonus gdańszczanom, którzy u siebie wygrali różnicą 12 punktów.

Kubica nie utrzymał miejsca z kwalifikacji

Robert Kubica zajął czternaste miejsce w niedzielnym wyścigu DTM. Spory wpływ na rywalizację miał ulewny deszcz, który spadł w Assen po zakończeniu kwalifikacji. Po zwycięstwo sięgnął Sheldon van der Linde.

Serena skruszyła opór Stephens

Serena Williams pokonała w trzech setach Sloane Stephens i awansowała do IV rundy wielkoszlemowego US Open 2020. Kolejną rywalką sześciokrotnej mistrzyni nowojorskiej imprezy będzie Maria Sakkari, która w 55 minut odprawiła Amandę Anisimovą.