SportoweFakty.wp.pl
2020

Новости за 13.09.2020

Falubaz w czwórce, Sparta już prawie

RM Solar Falubaz przegrał w Lublinie 38:52, ale w związku z remisem w dwumeczu nikt nie zdobył bonusu i dzięki temu zielonogórzanie pojadą w play-offach PGE Ekstraligi!

TO BYŁ KOSMOS! Wielki Dudek dał play-offy Falubazowi!

Kontuzje Lamparta i Vaculika, nie w pełni zdrowy Dudek. Mecz o awans do fazy play-off był dla Motoru i RM Solar Falubazu wyjątkowo trudny. Gospodarze wygrali 52:38, ale to było za mało. W półfinale PGE Ekstraligi pojadą zielonogórzanie!

Rzym: w poniedziałek grają Polacy

Dwoje Polaków wystąpi w inauguracyjnym dniu rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju Internazionali BNL d'Italia w Rzymie. W poniedziałek zaprezentują się Hubert Hurkacz i Magda Linette.

Zwycięstwo VERVY na inaugurację

Na inaugurację siatkarze MKS-u Będzin podejmowali VERVĘ Warszawa ORLEN Paliwa. Pierwsze dwa sety pewnie wygrali warszawianie, lecz trzecia partia padła łupem MKS-u. Siatkarze Andrei Anastasiego jednak zwyciężyli w kolejnej i zainkasowali trzy punkty.

Groźny upadek. Lampart kontuzjowany!

Mecz Motor Lublin - RM Solar Falubaz Zielona Góra nie zdążył się dobrze rozpocząć, a już byliśmy świadkami groźnego wypadku z udziałem trzech zawodników.

Górnik Zabrze zdemolował Lechię Gdańsk

Górnik Zabrze demoluje każdego rywala od początku sezonu PKO Ekstraklasy! Tym razem łupem ekipy Marcina Brosza padła Lechia Gdańsk. Zabrzanie wygrali przed własną publicznością aż 3:0!

Arjen Robben kontuzjowany

Arjen Robben niedługo cieszył się z powrotu do Eredivisie. Holender musiał opuścić boisko po niecałych 30 minutach gry z powodu kontuzji. Sfrustrowany zdjął koszulkę i rzucił nią na ziemię, udając się do szatni.

Hamilton zwycięzcą szalonego wyścigu F1

Lewis Hamilton wygrał GP Toskanii na torze Mugello. Wyścig F1 obfitował w dramatyczne wypadki, co doprowadziło do dwukrotnego wywieszenia czerwonych flag i przerwania rywalizacji.

Pogoń dopadła Wiślaków w 94. minucie

Wymiana ciosów w Szczecinie zakończyła się remisem 2:2. Pogoń dopadła Wisłę Kraków w ostatniej doliczonej minucie. Bohaterem końcówki został Konstantinos Triantafyllopoulos, który strzelił gola po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Triumf Leicester z WBA, Grosik na ławce

Leicester City od zwycięstwa 3:0 z West Bromwich Albion rozpoczęło zmagania w sezonie 2020/2021 Premier League. Całe spotkanie na ławce rezerwowych spędził polski pomocnik WBA, Kamil Grosicki.

Apator wygrywa po ciekawym meczu

eWinner Apator Toruń zgodnie z oczekiwaniami wygrał z Lokomotivem Daugavpils 54:36. Niedzielne spotkanie jednak nie było „spacerkiem” dla gospodarzy, ponieważ Łotysze postawili się w rywalizacji z najlepszym zespołem w lidze.

Kibice w Niemczech wrócą na trybuny

W nadchodzącym sezonie Bundesligi na trybuny mają wrócić kibice. Kraje związkowe Niemiec są bliskie porozumienia w tej kwestii. Stadiony mogłyby zostać wykorzystane w 30 procentach.

Kubica stracił szansę na punkty

Robert Kubica zakończył niedzielny wyścig DTM na dwunastej pozycji. Polak zaryzykował ze strategią, po czym spadł w klasyfikacji względem lokaty wywalczonej w klasyfikacjach. Po wygraną na Nurburgringu sięgnął Robins Frijns.

Hoeness ostro o agencie Lewandowskiego

"Chciwa pirania" - tak Uli Hoeness nazwał Piniego Zahaviego. Wszystko w kontekście wymagań, jakie agent Roberta Lewandowskiego stawia w związku z przyszłością Davida Alaby w Bayernie Monachium.

Gol Bochniewicza w debiucie w Eredivisie

Paweł Bochniewicz zaliczył świetny debiut w Eredivisie. W 1. kolejce jego zespół SC Heerenveen pokonał Willem II Tilburg 2:0, a on sam wpisał się na listę strzelców.