SportoweFakty.wp.pl
2020

Новости за 19.09.2020

Świetny debiut Jóźwiaka w Derby

Kamil Jóźwiak zagrał 88 minut w debiutanckim meczu w barwach Derby County. Jego zespół przegrał z Luton Town 1:2, ale Polak był najlepszym piłkarzem swojej drużyny. Zanotował asystę przy bramce, otrzymał wyższą notę od samego Wayne'a Rooneya.

Zobacz tabelę PKO Ekstraklasy

Lider PKO Ekstraklasy po zwycięstwie 3:1 w Warszawie nad Legią powiększył przewagę nad pozostałymi zespołami z czołówki. Spotkanie przegrał Śląsk Wrocław. Wciąż bez wygranej pozostaje Stal Mielec. Zobacz tabelę PKO Ekstraklasy.

Wielki kryzys Legii Vukovicia trwa

Alex Sobczyk i Bartosz Nowak strzelili po bramce i zaliczyli po asyście, a ich Górnik sensacyjnie pokonał w Warszawie Legię 3:1. Po 4. kolejkach drużyna z Zabrza z kompletem punktów prowadzi w Ekstraklasie.

Bartosz Zmarzlik królem Pragi

Bartosz Zmarzlik wygrał GP Czech w Pradze. Polak powtórzył wyczyn z piątku i umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej mistrzostw świata. Zmarzlik na ostatnim okrążeniu po świetnej szarży wyprzedził Taia Woffindena.

Fantastyczny występ Peszki

Forma Wieczystej Kraków naprawdę może imponować. Właśnie urządziła rywalom w krakowskiej lidze okręgowej kolejną goleadę. Wygrała aż 11:1, a popis strzelecki dał Sławomir Peszko, który zapakował rywalom cztery bramki.

Falstart Manchesteru United

Manchester United nie zaliczył dobrego wejścia w sezon. W swoim pierwszym meczu w tej kampanii "Czerwone diabły" przegrały z Crystal Palace 1:3. Ekipa z Old Trafford nie przekonywała w ofensywie.

Ekstraklasa: Kucharczyk bohaterem

Michał Kucharczyk strzelił pierwszego gola w PKO Ekstraklasie po powrocie z Rosji. W 89. minucie trafieniem z rzutu karnego zapewnił Pogoni Szczecin zwycięstwo 1:0 ze Śląskiem Wrocław.

Oficjalnie: Bale ma nowy klub

Przyjechał do Londynu z kontuzją, ale uraz nie stanął na przeszkodzie w podpisaniu kontraktu. Po siedmiu latach Gareth Bale znów jest piłkarzem Tottenhamu Hotspur. Walijczyk sam potwierdził przejście do angielskiego zespołu.

Piątek niezadowolony ze zmiany

Hertha Berlin efektownie rozpoczęła tegoroczne rozgrywki Bundesligi. Zespół Bruno Labbadii pokonali na wyjeździe Werder Brema 4:1. 61. minut na boisku spędził Krzysztof Piątek, ale jego występ nie zachwycił.

Orzeł wygrywa, a Skórnicki ratuje włosy

Mecz pomiędzy Orłem Łódź a eWInner Apatorem Toruń zapowiadany był jako hit i rzeczywiście tak było. W potyczce dwóch najlepszych zespołów drugiej klasy rozgrywkowej wygrał Orzeł Łódź (47:43). Liderem wśród zwycięzców był Rohan Tungate.

Polacy rozkręcają się w Championship

Polscy piłkarze odegrali istotne role w meczach 2. kolejki Championship. Przemysław Płacheta zdobył gola dla Norwich. Kamil Jóźwiak w debiucie w Derby zaliczył asystę. Bartosz Białkowski nie wpuścił bramki. Michał Helik otrzymał czerwoną kartkę.

Show Klicha w Premier League! Gol i asysta Polaka

To dopiero druga kolejka Premier League, a Mateusz Klich ma już na swoim koncie 2 gole i jedną asystę. Tym razem reprezentant Polski zdobył bramkę i zaliczył kluczowe podanie w wygranym przez Leeds United meczu z Fulham FC (4:3).

Lewandowski z urazem po inauguracji

Bayern Monachium na inaugurację Bundesligi rozgromił Schalke 04 Gelsenkirchen 8:0, Robert Lewandowski strzelił jedną z bramek, ale po meczu nie był w siódmym niebie. Wszystko przez uraz nogi.

DTM. Kara zepsuła wyścig Kubicy

Robert Kubica ukończył sobotni wyścig DTM na trzynastej pozycji. Kara od sędziów i konieczność przejazdu przez aleję serwisową zepsuły Polakowi występ. Po zwycięstwo sięgnął Robin Frijns.

Jest porozumienie ws. transferu Karbownika!

Włoskie media przekonują, że transfer Michała Karbownika do SSC Napoli jest już praktycznie dopięty na ostatni guzik. "Polak czeka na sygnał z Neapolu" - twierdzą dziennikarze. Wyboru pogratulował mu Piotr Zieliński.

DTM. Kubica daleko w kwalifikacjach

Robert Kubica zakończył kwalifikacje do sobotniego wyścigu DTM na czternastej pozycji. Polak stracił ledwie 0,634 s. do zdobywcy pole position, Rene Rasta. Sesję przerwał wypadek Fabio Scherera, przez który sędziowie wywiesili czerwoną flagę.

Polityka ma wpływ na składy F1

Sergio Perez po sezonie 2020 odejdzie z Racing Point. Nie podoba się to Carlosowi Sainzowi, zdaniem którego coraz częściej w Formule 1 na decyzje ekip wpływają inne czynniki niż wyniki na torze.

Boniek komentuje transfer Milika

- Odchodzi jako zwycięzca i człowiek, którego chciało wiele klubów, ale nie każdego było na niego stać. Dla Arkadiusza Milika transfer do Romy to wyróżnienie - mówi Zbigniew Boniek.

Grzegorz Zengota ma nowy klub!

Grzegorz Zengota został wypożyczony z Motoru Lublin do Abramczyk Polonii Bydgoszcz. Żużlowiec powracjający do ścigania po długiej przerwie ma pomóc beniaminkowi utrzymać się w eWinner 1. Lidze. Najprawdopodobniej zadebiutuje już w niedzielnym meczu.

«СВЯТОЙ ЛЕНИН» и ДЕНЬ РОССИИ: успех России в С В О = мир во всём мире?!

Włodarczyk chce wrócić na szczyt

- Jestem spełniony, choć pozszywany jak Frankenstein. Mam nadzieję, że nie tak paskudny. Wiele udało mi się osiągnąć, ale gdybym mógł cofnąć czas, dwie rzeczy zrobiłbym inaczej - mówi Krzysztof Włodarczyk, który w sobotę skończył 39 lat.

Noty "Lewego" po Bayern - Schalke

Robert Lewandowski otrzymał wysokie noty po wygranym aż 8:0 meczu Bayernu Monachium z Schalke 04 Gelsenkirchen. Najwięcej pochwał i najwyższe oceny zebrali debiutant Leroy Sane i zdobywca hat-tricka Serge Gnabry.