Декабрь
2021

Новости за 18.12.2021

Demolka. Festiwal goli Rakowa!

Pierwsza połowa nie wyszła Rakowowi Częstochowa, a Jagiellonia Białystok radziła sobie z jego atakami. Zupełnie inaczej wyglądała sytuacja po przerwie, kiedy to wicemistrz Polski zapewnił sobie zwycięstwo 5:0.

Wielkie zwycięstwo drużyny Piątka!

Po emocjonujących 90 minutach Hertha Berlin pokonała 3:2 Borussię Dortmund. Zespół gospodarzy doskonale poradził sobie bez Krzysztofa Piątka, który nie podniósł się z ławki rezerwowych.

Ogromne emocje na Camp Nou

W sobotni wieczór na Camp Nou wiele się działo. Barcelona prowadziła z Elche 2:0, ale goście w krótkim czasie wyrównali. Gola na wagę wygranej zespołu Xaviego pięć minut przed końcem zdobył Nico.

Arsenal rozbił Leeds. Bezbarwny Klich

W jedynym sobotnim spotkaniu Premier League Arsenal rozbił na wyjeździe Leeds United 4:1. Bohaterem Kanonierów został Gabriel Martinelli, który zdobył dwie bramki. W zespole gospodarzy 79 minut rozegrał Mateusz Klich, ale niczym się nie wyróżnił.

Zabawa 17-latka z obrońcami [WIDEO]

W trakcie spotkania FC Barcelony z Elche CF Gavi puścił wodzę piłkarskiej fantazji. 17-latek w magiczny sposób ograł obrońców rywali i zdobył gola. To trzeba zobaczyć!

Szczęsny pilnował prowadzenia Juventusu

W Bolonii doszło do spotkania Łukasza Skorupskiego z Wojciechem Szczęsnym. Czyste konto zachował tylko bramkarz Juventusu. Bianconeri wcześnie zdobyli prowadzenie i zwyciężyli 2:0.

Jasna deklaracja Tajnera ws. Doleżala

- Sytuacja jest trudna, ale Michal Doleżal i cała grupa ma ode mnie, od Adama Małysza i całego związku pełne wsparcie - zapewnił dla WP SportoweFakty Apoloniusz Tajner. Prezes PZN ma diagnozę słabej formy Polaków, ale czeka na analizę trenera.

"Jest źle". Potrzeba mocnej decyzji?!

Poza Kamilem Stochem polscy skoczkowie są bez formy. Po treningach nie drgnęło nic. Czy zatem na Turniej Czterech Skoczni powinien jechać tylko Stoch? Rafał Kot ostrzega przed takim rozwiązaniem z dwóch powodów.

Twierdza Pogoni cudem uratowana

Gra Pogoni w tym meczu była kompletnym nieporozumieniem. Miała szansę na zostanie liderem PKO Ekstraklasy, a zamiast tego najadła się wstydu i szczęśliwie zremisowała 1:1 z Wartą Poznań.

Warta Zawiercie triumfowała w Rzeszowie

Aluron CMC Warta z dziewiątym zwycięstwem w sezonie 2021/2022 PlusLigi. W meczu 12. kolejki zespół z Zawiercia pokonał na wyjeździe Asseco Resovię Rzeszów 3:1.

Te słowa naprawdę padły w TVP

Kibice oglądający w piątkowy wieczór galę Challenger's Boxing Night by KnockOut w TVP Sport mogli się zdziwić. Nie, nie przesłyszeli się. Te słowa naprawdę padły na antenie.

Kolejny skandal z udziałem kiboli

Francja ma coraz poważniejszy problem z kibolami. Kolejna awantura na trybunach miała miejsce podczas spotkania Paris FC - Olympique Lyon w Pucharze Francji.

Red Bull opuści F1? Stawia żądania

Losy tytułu w F1 zostały rozstrzygnięte na korzyść Maxa Verstappena, ale działania pozatorowe Mercedesa rozwścieczyły szefów Red Bull Racing. "Czerwone byki" też mają swoje żądania.

Fantastyczny rok Roberta Lewandowskiego

Robert Lewandowski zakończył rundę jesienną bramką numer 69 w sezonie. Tym samym w drugim kolejnym roku utrzymał się na absolutnym światowym szczycie.

Najlepszy weekend Polaków w PŚ?

To, co działo się w 2013 roku na skoczni w Engelbergu, przechodzi ludzkie pojęcie. W rolach głównych wystąpili Polacy, notując kapitalny weekend. W obu konkursach na podium stawali Kamil Stoch i Jan Ziobro. Inni jednak też nie zawiedli.

QUIZ: rozpoznajesz byłych kadrowiczów?

To byli reprezentanci Polski. Niektórzy z nich zaliczyli krótkie epizody, inni byli filarami swojej formacji, a niektórzy nawet gwiazdami Biało-Czerwonych. Rozpoznajesz na zdjęciach tych kadrowiczów? Udowodnij!

Zszokował na skoczni i poza nią

Fruwał jak natchniony w Engelbergu, a furorę robił jego wpis na nartach "luz w d***". Potem Jan Ziobro odpalił bombę, jakiej w polskich skokach nie było. Poszedł na słowną wojnę z Adamem Małyszem. Przegrał. Został wyrzucony z kadry.

Kto wygra wielki hit w Rzeszowie?

Już w sobotę czeka nas wielki hit 12. kolejki. Asseco Resovia Rzeszów podejmie Aluron CMC Wartę Zawiercie. Z kolei w Tauron Lidze zespoły będą walczyły o utrzymanie dobrej passy.

Весь мир чипировали умом Ленина?! Раскрыта загадка Мавзолея В.И. Ленина. Проект "Святой Ленин".

Kibice odczują skutki inflacji

Wysoka inflacja drenuje portfele Polaków, a lada moment o wzroście cen przekonamy się nie tylko robiąc zakupy w sklepie czy tankując samochód. Kluby sportowe zaczynają podnosić ceny karnetów i biletów. Niektórzy zapłacą nawet 90 zł więcej.

Błyszczy w Polsce, marzy o NBA

Jest jednym z liderów mistrzów Polski. James Palmer Jr. mówi nam o tym, kto był jego idolem w dzieciństwie, walce o NBA, czasie spędzonym w Los Angeles Clippers i Arged BM Stali. - Czuję, że mój styl gry różni się od stylu innych - zaznacza.

Lewandowski to przewidział

Robert Lewandowski zakończył rok piękną bramką. Polski napastnik przypieczętował zwycięstwo Bayernu Monachium z VfL Wolfsburg (4:0).