Добавить новость
Главные новости Москвы
Москва
Октябрь
2020

«Най-големият риск за тези избори не са руснаците, а самите САЩ»

0

Американските политици провокираха ужасна поляризация в щатите, които сега са разделени на червено и синьо. Американски коментатори поставят етикети на политиците. Кремъл не е виновен за дискредитираната избирателна система на САЩ. Виновни за това са САЩ.

Това заяви Фиона Хил, по-рано заемаща поста директор по европейските и руски дела в Съвета за национална сигурност на САЩ.

В статията си за «Ню Йорк Таймс» Хил припомня срещата си с руски държавници, включително със секретаря на Руския съвет за сигурност Николай Патрушев. Тогава Вашингтон обвини Москва за намеса в американските избори, но Русия отрече обвиненията.

„Руските служители попитаха как тези действия — хипотетични, разбира се — биха могли да имат такова въздействие? Освен използването на кибер хакванията и социалните медии, това, което описахме, беше операцията „активни мерки“ от учебника.

Всички са правили това по време на Студената война. Какво беше толкова специално в ситуацията?

Наистина ли САЩ са толкова уязвими? Може ли Америка да бъде толкова фрагментирана и крехка, че само едни лоши избори да я потопят в политически хаос?»

Както отбелязва Фиона Хил, САЩ наистина са уязвими. Проблемът е, че тези уязвимости са създадени вътрешно. По-конкретно, това е проява на „груба племенна политика“.

„Американските политици превърнаха страната в червени и сини щати“, каза бившият чиновник.

«Американските коментатори поставиха язвителни етикети върху националните ни лидери.»

Хил подчертава, че един от най-тревожните инциденти е хакването на имейл адреса на Националния комитет на Демократическата партия. Но не руснаците принудиха демократите да използват частен сървър.

„Националният комитет на Демократическата партия сам превърна себе си в уязвим за хакери, като не вземе необходимите предпазни мерки“, признава тя. — Всъщност идеята, че изборите се определят от Русия, е пресилена.

Никога това нямаше да резонира толкова силно, без нашата дълбока поляризация — и нашите структурни проблеми, включително огромната разлика между народния вот в полза на г-жа Клинтън и малката победа на г-н Тръмп.»

Тези проблеми се появиха преди десетилетия и сега са особено остри. Сега старите уязвимости се превърнаха в пълноценна криза на националната сигурност.

„Нашите партизански разногласия допринесоха за неуспешна борба срещу пандемията Covid-19. Това навреди на международната ни репутация. Това ни направи уязвими за манипулации от страна на всеки чуждестранен или недържавен субект, който иска да ни отслаби.

Нашите собствени политици подкопават нашата демокрация, за да повлияят на изборите», казва Хил.

«Най-големият риск за тези избори не са руснаците, а самите ние.»

Петя Паликрушева

«Най-големият риск за тези избори не са руснаците, а самите САЩ»




Москва на Moscow.media
Частные объявления сегодня





Rss.plus




Спорт в Москве

Новости спорта


Новости тенниса
Даниил Медведев

Медведев — о победе над Вавринкой: должен был лучше играть






В Москве стартовали съемки многосерийной семейной комедии «Одни дома»

В Иране проведут Неделю российской культуры

Быков сожалеет о решении IIHF продлить отстранение сборной России

Алтайский край оказался в конце рейтинга по банковским вкладам