23
24 25 26 27 28 29 30 31

Новости за 19.08.2022

P. Fuksa ovládl rozjížďku dvoustovky, čtyřkajak ve finále kilometru pátý

Druhý den evropského šampionátu v Mnichově nabídnul kromě rozjížděk a semifinálových jízd i první souboje o medaile. Česká výprava měla v elitních finále čtyři lodě – pátou příčku na kilometru brala posádka čtyřkajaku mužů, sedmé místo na pětistovce obsadil kajakář Jakub Zavřel, pro stejné umístění si dojely deblkajakářky Eliška Betlachová s Adélou Házovou a kanoistka Denisa Řáhová skončila osmá. Přímé finále díky vítězství v rozjížďce na 200 metrů vybojoval kanoista Petr Fuksa.

Nabité Lipno: Vodácký svátek bude patřit i sjezdařům

Kromě republikového šampionátu ve vodním slalomu a Evropského poháru ve sjezdu raftařů se pod lipenskou přehradou uskuteční také 9. a 10. Český pohár ve sjezdu na divoké vodě. Na startu nebude chybět kompletní česká špička, včetně mladých reprezentantů, kteří budou v následujícím týdnu bojovat o medaile na mistrovství Evropy juniorů a závodníků do 23 let v Banja Luce. Sjezdařskou sezonu uzavřou sprintové závody v Českém Vrbném (3.–4. září).

MS v kanoepolu 2022 - třetí hrací den

V silné skupině D bohužel náš mladý tým CZ U21 (polovina hráčů ještě nedovršila 19 let) postupně nestačil na týmy Polska (2:7), Francie (1:6), ani Švýcarska (4:6) a bude bohužel bojovat pouze o nižší příčky v celkovém pořadí.