23
24 25 26 27 28 29 30 31

Новости за 20.08.2022

Medailová radost na ME: Fuksa na kilometru stříbrný

Česká výprava rychlostních kanoistů slaví na evropském šampionátu v Mnichově stříbrnou medaili. Postaral se o ni kanoista Martin Fuksa, který ve finále olympijského kilometru nestačil pouze na úřadujícího světového šampiona Catalina Chirilu z Rumunska. Petr Fuksa skončil ve finále dvoustovky šestý, deblkanoistky Alžběta Veverková s Martinou Malíkovou braly na pětistovce devátou příčku. Ostatní české lodě se v dopoledním programu neprobojovaly ze semifinále.

Představujeme nové mistry republiky: Prskavec, Galušková, Chaloupka a Satková

V peřejích pod lipenskou přehradou, na vodě, která teče jedenkrát do roka, čeští slalomáři bojovali o titul mistra republiky na 5. Českém poháru Skupiny ČEZ. V přehlídce mistrů světa i Evropy, v nejnabitější kategorii kajakářů vybojoval titul mistra republiky Jiří Prskavec. Mezi kajakářkami zvítězila čerstvá mistryně Evropy do 23 let Antonie Galušková. Z kanoistů byl nejrychlejší mistr světa 2021 Václav Chaloupka a mezi kanoistkami kralovala čerstvá mistryně Evropy do 23 let Gabriela Satková.