Fotbal.idnes.cz
2020

Новости за 01.10.2020

Klub to může posílit, semkne nás to, věří plzeňský trenér Guľa po vyřazení

Ačkoliv fotbalovou Plzeň po svém zimním příchodu nastartoval, jako by jeho kouzlo v pohárových předkolech vyprchalo. Adrian Guľa západočeský celek při svém premiérovém pokusu o postup do základní skupiny nedovedl. „Je to náročné, ale jeden tým prostě vždycky musí jít dál,“ konstatoval trenér Viktorie po prohře 0:1 s Beer Ševou v play off Evropské ligy.

Beer Ševa - Plzeň 1:0, bezradní hosté jsou druhý rok za sebou bez pohárů

Plzeňští fotbalisté se z pohárových problémů nevyhrabali. Po vyřazení v předkole Ligy mistrů nezvládli ani opravu v Evropské lize. V závěrečné fázi kvalifikace podlehli v Izraeli tamní Beer Ševě 0:1. Jediný gól na stadionu v Petah Tikvě padl už po dvou minutách z penalty. Česko tak bude mít na podzimu v pohárech tři zástupce: Spartu, Slavii a Liberec v Evropské lize.

Liberec - APOEL 1:0, v nastavení trefil postup Kamso Mara z penalty

Vyrovnaná bitva směřovala do prodloužení, když ji v páté minutě nastavení rozsekla penalta. Liberečtí fotbalisté jsou po čtyřech letech v základní fázi Evropské ligy, kam se probili přes tři předkola. V tom závěrečném zdolali APOEL Nikósii 1:0 gól Kamso Mary. Liberec je také po Spartě a Slavii třetím českým týmem ve skupinové fázi. Plzeň naopak proti Beer Ševě neuspěla.

Obr Petrášek poprvé v reprezentaci. Pracant a lídr, říká trenér Hašek

Je důkazem toho, že nikdy není pozdě. Že i když máte ve fotbalovém životopise Roudnici, Kolín a Převýšov, za pár let můžete být klidně v reprezentaci. Tak jako Tomáš Petrášek. „Skvělý ofenzivní stoper. Hodil by se do všech top klubů v Česku,“ říká o něm jeho bývalý trenér Zdeněk Hašek, který ho vedl ve Viktorii Žižkov.

Tyčka, břevno a krutý konec. Trudné časy Táborska pokračovaly i v poháru

Jeden bod ze čtyř zápasů, prodělaná karanténa, karetní absence, zranění. Fotbalisté Táborska po postupu zpátky do druhé ligy řeší v úvodu sezony samé nepříjemnosti. „Potřebujeme jedno vítězství, jeden dobrý výsledek, po kterém bychom se chytili,“ přeje si od startu sezony táborský kouč Miloslav Brožek.

Karviná měla v zápase bez videorozhodčího kopat proti Boleslavi penaltu

Sudí Alex Denev ve víkendovém utkání 5. kola první ligy proti Mladé Boleslavi poškodil fotbalisty Karviné. Slezský tým měl ve 30. minutě za stažení ve vápně po přímém kopu zahrávat penaltu, uvedla v komuniké komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR. Zápas, kterému neasistoval videorozhodčí, skončil bez branek.

Liberec hraje o Evropu i balík peněz. Ale nechceme to zveličovat, brzdí kouč

Postoupí fotbalisté Slovanu Liberec po čtyřech letech do základní skupiny Evropské ligy? O všem rozhodne jediný zápas, který se hraje ve čtvrtek od 19 hodin bez diváků na stadionu U Nisy. Soupeřem Liberce je APOEL Nikósie, osmadvacetinásobný šampion Kypru a čtvrtfinalista Ligy mistrů ze sezony 2011/12.

Suárez tentokrát bez gólu, Atlético remizovalo. Real udolal Valladolid

Fotbalisté Atlétika Madrid nedokázali ve druhém zápase v sezoně španělské ligy skórovat a na hřišti Huescy remizovali 0:0. Druhé vítězství ve třetím utkání v lize vydřel Real Madrid, který zdolal Valladolid 1:0. O těsné výhře úřadujících mistrů rozhodl gólem brazilský útočník Júnior Vinícius.

Fotbalisté Bayernu získali pátou trofej v tomto roce, německý Superpohár

Fotbalisté Bayernu Mnichov získali v letošním roce už pátou trofej. Bavorský tým porazil v německém Superpoháru obhájce z Dortmundu 3:2 a titul získal už poosmé. Rozhodující gól duelu, který se hrál na mnichovském stadionu bez diváků, vstřelil v 82. minutě obránce Joshua Kimmich.