Fotbal.idnes.cz
2020

Новости за 05.10.2020

Příběh gólu Slavie v Ostravě. Jak situaci vykládají pravidla, co měl dělat VAR

Z fotbalového Baníku Ostrava ještě nevyprchalo naštvání. Před gólem, kterým prohráli vyhecovanou bitvu se Slavií (0:1), předcházel chybný verdikt asistenta Martina Lešky. Při následné akci Slavie však už k žádnému dalšímu přehmatu rozhodčích nebo videoasistenta nedošlo. Co přesně říkají pravidla?

Brněnské vystřízlivění. Nejsme důstojným soupeřem, přiznal trenér

Brněnské fotbalové iluze narazily na prvoligovou realitu. Nováček je v nejvyšší soutěži poslední, sice ne beznadějně, ale jeden získaný bod je spravedlivým vyjádřením jeho dosavadní (ne)schopnosti v odehraných šesti kolech. V sobotu po domácí prohře s Karvinou už to hráčům a vedení klubu dali důrazně pocítit i fanoušci. Zbrojovka má před sebou neklidnou reprezentační pauzu.

Po Schickovi vypadl i Krmenčík, trenér Šilhavý povolal do útoku Ondráška

Komplikace pro trenéra fotbalové reprezentace Jaroslava Šilhavého: z nominace na tři říjnová utkání na Kypru, v Izraeli a ve Skotsku vypadli zranění Patrik Schick a Michael Krmenčík, útočníci číslo jedna a dva. Kouč dodatečně povolal Zdeňka Ondráška z Plzně. Náhradního brankáře Jiřího Pavlenku nahradil Tomáš Koubek.

Živelné fotbalisty Olomouce nesrazil v souboji s Plzní vir ani penalta

Hrozilo, že kvůli covidu ani nenastoupí. Nakonec fotbalové Olomouci vypadli ze základní jedenáctky „jen“ brankář Mandous, obránce Zmrzlý a záložník Greššák. I bez nich předvedla proti aspirantovi na titul doma velmi kvalitní výkon: energický, přímočarý, plný emocí. Sigma – Plzeň 2:2.

Opavští fotbalisté se k výhře nad Teplicemi protrápili

Byly to nervy. Dřina. Ale vyšlo to. Fotbalisté Slezského FC Opava ukončili sérii osmi prvoligových zápasů bez výhry. V šestém kole tohoto ročníku první ligy porazili Teplice 2:1. „Konečně. Je to důležité vítězství,“ prohlásil opavský záložník Karol Mondek, který utkání rozhodl v 55. minutě, když si potáhl míč na střed a zpoza pokutového území střílel k pravé tyči.

Život a dílo Kapelníka Kotala: přísnost jako klíč k obrození Sparty

Jen na chvilku se zaradoval. Zatleskal, plácl si s asistenty, pak už byl zase v ráži. Přivolal si mladého záložníka Krejčího, kterého přeučuje na stopera, a pár vteřin po vítězném zápase s Jabloncem (2:1) mu energickými gesty vysvětloval, co pro příště zlepšit. Perfekcionismus, přísnost, pracovitost - tahle tři P vystihují Václava Kotala, kouče fotbalové Sparty, dokonale.

Albánský šikula Qose si hrál na Panenku a Karviná má tři body

Karvinští fotbalisté rozhodli v šestém kole první ligy o výhře 2:0 v Brně během devíti minut druhého poločasu „Do druhé půle jsme šli s větrem v zádech a řekli si, že s tím něco uděláme,“ řekl karvinský trenér Juraj Jarábek.

Slávista Kolář: V první půli jsme měli kliku, tady je to vždy válka

Při výhře v Ostravě nad Baníkem byl hodně v akci, několika důležitými zákroky fotbalistům Slavie nesmírně pomohl. A připustil, že jeho spoluhráči ještě měli v hlavách středeční vyřazení z Ligy mistrů. „Od toho zápasu v Dánsku uběhla krátká doba,“ kývl brankář Ondřej Kolář.