Декабрь
2020

Новости за 03.12.2020

Slavia - Beer Ševa 2:0, po Simovi se střelou z dálky prosazuje Stanciu

Pokud ve druhém poločase výsledkově nezkolabují, budou mít slávističtí fotbalisté s předstihem jisté pohárové jaro. V pátém vystoupení v základní skupině Evropské ligy vedou doma nad Beer Ševou 2:0, k postupu by jim přitom bývala stačila i remíza. I druhou půli můžete sledovat minutu po minutě.

Evropská liga: Milán jde dál, CZ Bělehrad vyřadila Slovan. Co ostatní?

Fotbalisté AC Milán otočili ve "sparťanské" skupině H zápas pátého kola Evropské ligy doma s Celticem Glasgow, vyhráli 4:2 a postoupili spolu s Lille do vyřazovací fáze. Celtic stejně jako Sparta v soutěži končí. Crvena zvezda Bělehrad remizovala s Hoffenheimem 0:0, díky čemuž svého soupeře skupiny L doprovodí do play off. V soutěži tak vedle Gentu končí i Liberec.

Gent - Liberec 1:2, opět výhra, český tým ale o naději na zázrak přišel

Liberečtí fotbalisté v pátém kole skupin Evropské ligy sice zvítězili v Gentu 2:1, avšak jejich teoretická naděje na postup ze skupiny se rozplynula kvůli remíze v souběžně hraném duelu mezi Crvenou zvezdou Bělehrad a Hoffenheimem. První gól Slovanu dal po brejku Mara, druhý po závaru ve vápně zřejmě Kačaraba. Domácí jen snížili zásluhou Jaremčuka.

Chci zase hrát s Messim, příští rok se musíme sejít, říká Neymar

Odchod z Barcelony si vyvzdoroval kvůli Messimu, protože byl v jeho stínu. Po středečním vítězství v Lize mistrů na Manchesteru United brazilský útočník Neymar z Paris St. Germain překvapivě prohlásil: "Ze všeho nejvíc chci znovu hrát s Messim, abych si vedle něj mohl užívat na hřišti jako dřív."

Líšeň s Prostějovem překvapují, ligové kluby už okukují možné posily

Na čele druholigové tabulky je silný Hradec Králové, jeden z favoritů FNL, ale hned za ním je to pořádně zajímavé. O pomyslný titul „největší překvapení podzimu“ se ve druhé nejvyšší fotbalové soutěži přetahují druhá Líšeň a čtvrtý Prostějov. Ve středu skončil jejich vzájemný zápas po divokém úvodu se čtyřmi brankami během prvních devíti minut 2:2.

Dortmund si zajistil osmifinále, United padli s PSG. Giroud dal čtyři góly

Dalším osmifinalistou fotbalové Ligy mistrů se po remíze 1:1 s Laziem stala Borussia Dortmund. Manchesteru United také k pojištění účasti mezi šestnáctkou nejlepších stačilo neprohrát, ale Paris St. Germain podlehl 1:3. Chelsea zvítězila v Seville vysoko 4:0, všechny branky vstřelil Olivier Giroud.