2021

Новости за 01.10.2021

Kolín otočil souboj s nováčkem

Sport.cz

Kolín nad Rýnem porazil v německé fotbalové lize 3:1 poslední Fürth, který ztratil brzké vedení a po sedmi kolech má stále jen bod. Nováček soutěže v sedmé minutě otevřel překvapivě skóre zásluhou Marca Meyerhöfera. Po přestávce však vyrovnal švédský útočník Sebastian Andersson a obrat dokonal k radosti 40 tisíc fanoušků, kteří mohli poprvé od začátku pandemie koronaviru zaplnit stadion, dvěma góly Tunisan Alljís Schirí.

Manažer ukrajinské ligy tvrdí, že byl vyhozen kvůli zveřejnění videa s rasismem

Sport.cz

Nyní již bývalý generální manažer ukrajinské hokejové ligy Jevgenij Kolyčev tvrdí, že byl propuštěn z funkce kvůli tomu, že se vyslovil proti rasismu a nezabránil zveřejnění videa s rasistickým incidentem na oficiálním webu soutěže. Ukrajinská liga se dostala v minulých dnech do centra pozornosti poté, co reprezentant Andrij Deniskin při hádce s americkým obráncem tmavé pleti Jalenem Smereckem naznačil loupání a pojídání banánu.

Krize vicemistra trvá. Bílí Tygři prohráli popáté za sebou

Sport.cz

Hokejisté Liberce podlehli v 10. kole extraligy doma Pardubicím 3:4 a připsali si pátou porážku za sebou. Úřadující vicemistr během neúspěšné série získal jediný bod. O čtvrtém vítězství Dynama z posledních pěti utkání rozhodl v čase 59:48 v přesilové hře Robert Kousal.

Mountfield v zápase výborných brankářů porazil rozjetou Boleslav

Sport.cz

Hokejisté Hradce Králové porazili v 10. kole extraligy Mladou Boleslav 2:0 a posunuli se na čtvrté místo tabulky. Hosté klesli na druhou pozici. Souboj, kterému kralovali brankáři Štěpán Lukeš a Jan Růžička, rozhodli domácí v 56. minutě v přesilové hře, v níž se prosadil Graeme McCormack. Druhý gól vstřelil Jakub Lev při power play.

Litvínov prohrál posedmé za sebou

Sport.cz

Hokejisté Litvínova prohráli v utkání 10. kola hokejové extraligy s Brnem 3:4. Domácí prodloužili sérii porážek na sedm zápasů, získali během ní jen dva body. Kometa naproti tomu třetí neúspěch za sebou odmítla, přestože po první třetině prohrávala 0:2. Hosté vývoj do 32. minuty třemi góly otočili, pak sice ještě vyrovnal Viktor Hübl, ale vítěznou branku dal hostující Peter Mueller.

Jihočeši porazili hokejovou Spartu po devíti letech

Sport.cz

Hokejisté Českých Budějovic zdolali v 10. kole extraligy doma pražskou Spartu 5:2 a ukončili její sérii pěti vítězství. Ve vzájemných soubojích v nejvyšší soutěži, kam se Motor vrátil loni po sedmi letech, se Jihočeši radovali po sedmi prohrách v řadě poprvé od 12. září 2012, kdy zvítězili na vlastním ledě 3:2.

Macík představuje posilu Arnošta, hned mu dá pořádně do těla

Sport.cz

Nejúspěšnější Čech v minulém ročníku Rallye Dakar Martin Macík vyrazí příští rok do slavné soutěže v novém speciálu Iveco. Kamion týmu Big Shock! Racing bude vycházet z předešlého modelu, který však byl upraven i s ohledem na nová pravidla Světového poháru Mezinárodní automobilové federace, jehož bude Dakar nově součástí.

Třinec ztratil slibné vedení, ale nakonec se radoval v prodloužení

Sport.cz

Hokejisté Třince zdolali v 10. kole extraligy doma Karlovy Vary 3:2 v prodloužení. Ve vzájemných soubojích bodovali posedmé za sebou a pošesté z toho vyhráli. Oceláři sice ztratili vedení 2:0, ale v čase 62:54 rozhodl Erik Hrňa. Třemi body za gól a dvě asistence se na vítězství podílel Martin Růžička.

Věděli jsme, že to bude bolet, nestěžuje si Kamarův terč

Sport.cz

Dva důležité momenty, které se podepsaly na konečném výsledku. Nejprve dostal Glen Kamara žlutou kartu v 41. minutě za zákrok ve středu hřiště. Druhou pak vyfasoval v 74. minutě za faul ve výskoku do obličeje a byl vyloučen. Terčem obou jeho zákroků byl záložník Michal Sáček. „Krásné vítězství,“ usmívá se letenský válečník se šrámem v obličeji po důležité výhře 1:0 nad Glasgow Rangers v Evropské lize. Fotbalistům Sparty patří ve skupině A druhá příčka.

Váňa už Velkou pardubickou nepojede

Sport.cz

Dlouho odkládané definitivní rozhodnutí je tady. Legendární Josef Váňa už nikdy nepojede Velkou pardubickou. V minulosti si nechával otevřená zadní vrátka, i když naznačoval, že by start pro něj byl velkou komplikací. Před letošním 131. ročníkem překážkového dostihu už ale potvrdil, že nemá kondici, aby si ze sedla vyzkoušel upravený Taxisův příkop a případně rozšířil svých osm triumfů. Přidat ale může už dvanáctý jako trenér a ve hře bude mít tři koně.

Zbrojovka ovládla šlágr. Šmejkal se uvedl výhrou, dobyl Julisku

Sport.cz

Šlágr 10. kola fotbalové Fortuna Národní ligy přinesl radost brněnským fanouškům. Domácí Zbrojovka přetlačila rezervu pražské Sparty 2:1 a v čele tabulky má před ní náskok již sedm bodů. Dlouho se na výsluní tabulky vyhříval tým z Julisky. Čtyři utkání bez výhry ovšem znamenají pád na pátou příčku. Dukla podlehla Prostějovu 0:1, Hanáci jsou osmí. Jihlava porazila Táborsko 3:1.

Očkovaní fotbalisté budou moci po návratu z rizikových zemí hrát Premier League

Sport.cz

Plně očkovaní fotbalisté z Premier League budou moci cestovat k reprezentačním zápasům do zemí, které má Británie na takzvaném "červeném seznamu" rizikových států, a po návratu budou moci trénovat a hrát zápasy. Uvedla to BBC s tím, že hráči budou na tréninky a utkání docházet z karantény.

Přestřelky ovládly Kometa a Pardubice, Motor ukončil vítěznou sérii Sparty

Sport.cz

Úřadující šampioni z Třince znovu vévodí extralize. V utkání 10. kola Oceláři udolali Karlovy Vary 3:2 v prodloužení a díky lepšímu skóre odsunuli z pozice lídra Mladou Boleslav, která prohrála 0:2 v Hradci Králové. V dalších pátečních zápasech porazily České Budějovice Spartu 5:2 a ukončily vítěznou sérii pražských hokejistů, Litvínov podlehl v přestřelce brněnské Kometě 3:4 a stejným výsledkem prohrál Liberec doma s Pardubicemi. Už ve čtvrtek padlo Kladno s Olomoucí (2:3).

Актер из «Папиных дочек» пропал в Москве

HOKEJ ONLINE: Třinec hraje s Karlovými Vary, České Budějovice hostí Spartu. Zabere Litvínov?

Sport.cz

Po čtvrteční prohře Kladna s Olomoucí (2:3) pokračuje 10. kolo hokejové extraligy pěti zápasy. Druhý Třinec hraje v Karlových Varech, třetí Sparta se po šestizápasové domácí sérii představí v Českých Budějovicích, Litvínov hostí Brno. Liberec přivítá Pardubice a Hradec Králové vedoucí Mladou Boleslav. Všechny duely můžete sledovat na Sport.cz v podrobných online reportážích.

Dvě skvostné přihrávky s Rangers! Hložek ale dál čeká na velký zápas i gól

Sport.cz

Dlouho se o něm mluví jako o velkém talentu, slabší výkony se omlouvají přílišným mládím. Jenže útočníkovi Sparty Adamu Hložkovi bylo v létě 19 let. Tedy věk, ve kterém velcí hráči už rozhodovali těžké zápasy. Hložek v nové sezoně na velký gól i výkon čeká. Ve čtvrtečním duelu Evropské ligy proti skotským Glasgow Rangers měl další možnost. Povedlo se?

GLOSA: Rasismus? Kdepak, aplaus pro Spartu za karnevalovou atmosféru

Sport.cz

Výjimečný zápas. Především atmosférou, v níž se odehrál. Deset tisíc dětí na letenských tribunách dohnalo fotbalisty Sparty k cenné pohárové výhře nad Glasgow Rangers. Hráčům až běhal mráz po zádech a všichni přítomní museli ocenit, že v takovém prostředí by se mělo hrát vždycky. Fotbalovou besídku ovšem po utkání pokazily již tradiční britské nářky a obvinění z projevů rasismu. Dopustit se ho měly děti školou povinné.

Vondroušová je po obratu v semifinále

Sport.cz

Tenistka Markéta Vondroušová si na turnaji v Chicagu zahraje čtvrté letošní semifinále a druhé za sebou. Stříbrná olympijská medailistka ve čtvrtfinálovém utkání plném zvratů porazila 6:7, 6:0, 7:6 desátou nasazenou Danielle Collinsovou z USA.

Rangers žalují na Spartu u UEFA. Gerrard si na Letné rasismu nevšiml, teď mluví jinak

Sport.cz

Glasgow Rangers se cítí po čtvrteční porážce na Letné se Spartou 0:1 v duelu Evropské ligy poškozeni údajným rasistickým chováním ze strany dětských fanoušků na tribunách pražského stadionu, kteří dávali najevo svoje nesympatie k hráči soupeře Glenu Kamarovi. Kouč skotského mistra Steven Gerrard uvedl, že klub už adresoval stížnost na dění v České republice na UEFA a volá po tvrdých trestech a sankcích.