Sport.cz
2021

Новости за 16.10.2021

Orosil se, když k Hromadovi běželi pořadatelé s nosítky, pak se ale slávistickému trenérovi ulevilo

Sport.cz

Musel se orosit, když uzdravený a v zápase s Libercem se do slavistické sestavy vracející Jakub Hromada zůstal ležet na trávníku a pořadatelé se za ním rozběhli s nosítky. Jako by nestačila už tak přeplněná marodka. Jako by nebylo dost na tom, že všichni stopeři jsou zraněni a trenér Trpišovský nemá kam sáhnout. A teď znovu Hromada, který si začal zvykat po boku dalšího navrátilce do sestavy Kačaraby na roli stopera.

Lídr poprvé padl, v parádních výkonech pokračují Litoměřice

Sport.cz

Hokejisté Třebíče ve 12. kole první ligy přišli jako poslední o neporazitelnost. Ve Vrchlabí prohráli 2:4 a v čele tabulky mají už jen jednobodový náskok před druhými Litoměřicemi, které porazily doma Slavii 4:3. Pražané prohráli pošesté za sebou.

Parádní debut! Vejmelka byl vyhlášen první hvězdou zápasu

Sport.cz

Brankář Karel Vejmelka byl při debutu v NHL vyhlášen první hvězdou zápasu. V sobotním duelu hokejistů Arizony na ledě Buffala inkasoval v základní hrací době jediný gól, z vítězství 2:1 po samostatných nájezdech se ale radovali domácí Sabres.

Překážkář Warholm a běžkyně Hassanová jsou nejlepšími atlety Evropy

Sport.cz

Světový rekordman a olympijský šampion na 400 metrů překážek Karsten Warholm a univerzální nizozemská běžkyně Sifan Hassanová, která získala tři medaile na olympijských hrách v Tokiu, jsou nejlepšími atlety Evropy za rok 2021. Warholm v anketě Golden Tracks Evropské atletiky obhájil vítězství z roku 2019, Hassanová triumfovala poprvé. Loni se ceny kvůli koronaviru nevyhlašovaly.

Fantazie! Čeští florbalisté podruhé v historii porazili Švédsko

Sport.cz

Čeští florbalisté podruhé v historii porazili Švédsko a připsali si v druhém vystoupení na domácím turnaji Euro Floorball Tour v Plzni první úspěch. Ve 48. vzájemném utkání zvítězili 6:3 a vylepšili si se Švédy bilanci jedné remízy a 45 porážek. Po úvodní prohře se Švýcarskem 2:4 se dočkali prvních bodů a v neděli od 18:00 je čeká souboj s Finskem.

Stoch se trefil proti Slavii, ale neslavil. Pak šel s Pražany na děkovačku

Sport.cz

Pět minut a prásk. Přesně tolik času potřeboval v 11. kole fotbalové Fortuna ligy zkušený slovenský záložník Miroslav Stoch ve službách Liberce, aby překonal gólmana Slavie Ondřeje Koláře. Střídající eso Severočechů však nepelášilo radostně po hřišti, trefu jako bývalý slávista Stoch neslavil a ukázal respekt ke Slavii. V sešívaném dresu totiž v Česku před Libercem působil. Slovan nakonec s úřadujícím mistrem padl 1:3.

Slavia se vrátila na vítěznou vlnu i druhou příčku, přišla však o Hromadu

Sport.cz

Po dvou prohrách před reprezentační přestávkou s Feyenoordem a Spartou se mistrovská Slavia znovu vrátila na vítěznou vlnu. V utkání 11. ligového kola porazila v Edenu Liberec 3:1, takže se v neúplné tabulce vrátila na druhou příčku, přičemž má samozřejmě stále k dobru odložený zápas s Olomoucí. Stínem utkání je ovšem opětovné zranění Hromady, který se vrátil do sestavy v roli stopera, ale po 64 minutách musel nuceně střídat.

Barákův gól na body nestačil, Verona ztratila s AC Milán dvoubrankové vedení. Inter poprvé padl

Sport.cz

Ani proměněná penalta Antonína Baráka nestačila fotbalistům Verony v osmém kole italské ligy k bodům ze hřiště AC Milán. Domácí "Rossoneri" prohrávali už o dvě branky, po změně stran ale předvedli obrat a výhrou 3:2 se o bod posunuli do čela soutěže, druhá Neapol má ale nedělní zápas k dobru. Lazio Řím porazilo v šlágru doma 3:1 Inter Milán. Obhájci titulu utrpěli první ligovou porážku v sezoně a mohou přijít o třetí místo, Lazio je páté.

Výhru nad Baníkem trefili ze vzduchu nejmenší hráči. Tohle už asi nezopakujeme, smál se Sadílek

Sport.cz

Série Baníku čítající dvanáct domácích zápasů v řadě bez porážky skončila v nejvyšší soutěži fotbalistů na kopačkách hráčů Slovácka. Tým z Uherského Hradiště vyhrál v Ostravě 2:1 a zvítězil v lize počtvrté za sebou. Góly hostů dali Václav Jurečka a Lukáš Sadílek, domácí se gólově prosadili pouze z pokutového kopu, který proměnil v první půli Daniel Tetour.

Fotbalisté Maccabi Haifa se naladili na Slavii jasnou ligovou výhrou

Sport.cz

Fotbalisté Maccabi Haifa se vítězně naladili na čtvrteční utkání Evropské konferenční ligy proti pražské Slavii. V šestém kole izraelské nejvyšší soutěže potvrdili roli favorita a vyhráli 4:1 na hřišti posledního Hapoelu Jeruzalém, za který odehrál celý zápas český obránce Ondřej Bačo.

Mladá Boleslav doma prohrávala, nakonec si proti Klokanům zastřílela

Sport.cz

Fotbalisté Mladé Boleslavi v 11. kole první ligy porazili doma Bohemians 1905 po obratu 4:1. Všechny branky padly ve druhém poločase. Pražané vedli zásluhou střídajícího Davida Puškáče, poté však otočili skóre Ewerton a David Jurásek. V závěru se prosadili příchozí hráči z lavičky Daniel Fila a Jiří Skalák z penalty. Středočeši zvítězili ve druhém kole po sobě, naopak "Klokani" prohráli ve třetím z posledních čtyř.

Ostrava nečekaně selhala, doma nebodovala poprvé po 12 zápasech

Sport.cz

Fotbalisté Ostravy prohráli v 11. kole první ligy se Slováckem 1:2 a doma nebodovali poprvé po 12 utkáních. Zápas rozhodl v 75. minutě Lukáš Sadílek, jeho spoluhráč Václav Jurečka už v páté minutě otevřel skóre, po půlhodině hry srovnával Daniel Tetour z penalty. Tým z Uherského Hradiště v nejvyšší soutěži porazil Baník potřetí za sebou výsledkem 2:1. Slovácko z posledních devíti duelů dokázalo Ostravany porazit posedmé a poskočilo na druhé místo neúplné tabulky. Slezané klesli na pátou příčku.

Kanonýr Doležal měl nabito, Jablonec však bral jen bod

Sport.cz

Fotbalisté Jablonce remizovali v 11. kole první ligy doma s Českými Budějovicemi 2:2. Skóre zápasu otevřel po čtvrt hodině hry Martin Doležal, hosté však mezi 20. a 23. minutou utkání otočili po trefách Mateje Mršiče a Ondřeje Mihálika. Bod Severočechům zachránil v 78. minutě opět Doležal.

Skončí Kamarův zástupce u soudu? Omluvte se, hrozí český advokát

Sport.cz

Klid zbraní? Zapomeňte! UEFA sice v pátek rozhodla, že nebude trestat fotbalovou Spartou po duelu Evropské ligy proti Rangers, po níž skotská strana obvinila české fanoušky z rasistického chování vůči hráči Jezdců Glenu Kamarovi, jenže události spojené s touto kauzou dál budí vášně. Právník skotského fotbalisty Aamer Anwar obvinil UEFA, že dala rasismu zelenou, teď mu ale česká strana vrací úder. „Omluvte se za své výroky, nebo půjdete před soud," adresoval kolegovi z branže vzkaz elitní český advokát Adam Batuna.

Dortmund jde do čela bundesligy. Soupeř Slavie v Konferenční lize Union Berlín slaví další výhru

Sport.cz

Fotbalisté Dortmundu zvítězili v osmém kole německé ligy doma nad Mohučí 3:1 a posunuli se do čela neúplné tabulky. Uzdravený Erling Haaland se dvěma góly dostal na první místo pořadí nejlepších střelců soutěže. Záložník Vladimír Darida pomohl asistencí k výhře Herthy Berlín 2:1 na hřišti Frankfurtu. Dařilo se i soupeři pražské Slavie v Konferenční lize Unionu Berlín, který zdolal Wolfsburg 2:0 a vyhrál potřetí v řadě.

Gólman Rittich má problém, v NHL je ze hry kvůli covidu

Sport.cz

Český brankář David Rittich, který aktuálně působí v Nashville Predators v NHL, byl v sobotu přidán na ligový Covid protokol a na start ve slavné zámořské lize musí nyní zapomenout. V týmu ho nahradí čtyřiadvacetiletý gólman Connor Ingram, který byl povolán z farmy v Milwaukee.

«СВЯТОЙ ЛЕНИН» помогает В.В. Путину улучшить либо отменить налоги в обществе.

Judistka Zachová byla sedmá na Grand Slamu v Paříži

Sport.cz

Judistka Renata Zachová obsadila sedmé místo na Grand Slamu v Paříži. Jednadvacetiletá česká reprezentantka ve váze do 63 kilogramů vyhrála na elitním turnaji ve francouzské metropoli jeden duel, po volném losu v prvním kole porazila ve druhém domácí soupeřku Raniu Dridovou.

Slavia se po derby zvedla a slaví výhru! Baník i Bohemka padly

Sport.cz

Fotbalisté Jablonce remizovali v sobotním utkání 11. kola první ligy s Českými Budějovicemi 2:2. Domácímu favoritovi zajistil bod dvěma trefami kanonýr Doležal. Baník Ostrava doma podlehl Slovácku 1:2 a Mladá Boleslav sice prohrávala po hodině hry s Bohemians, ale nakonec Klokany rozstřílela poměrem 4:1. Slavia v závěrečném duelu sobotního programu porazila Liberec 3:1. Za poražené skóroval Miroslav Stoch, jako bývalý slávista však svůj zásah neslavil. Mistři se po prohře v derby se Spartou vrátili... Читать дальше...

FOTBAL ONLINE: Baník hostí Slovácko, Slavia začíná novou kapitolu

Sport.cz

Reprezentační sraz je minulostí, domácí soutěž vstupuje do druhé třetiny základní části. Sobotní program 11. kola fotbalové Fortuna ligy nabízí čtyři zápasy. Od 16:00 hrají Baník se Slováckem, Mladá Boleslav s Bohemians a Jablonec s Českými Budějovicemi. Od 19:00 pak Slavia hostí Liberec. Přímé přenosy vysílá O2 TV Sport, všechny zápasy můžete sledovat v online reportážích na Sport.cz.

Firminův hattrick pomohl Liverpoolu k vysoké výhře, Mané dal stý gól

Sport.cz

Fotbalisté Liverpoolu deklasovali v osmém kole anglické ligy 5:0 Watford. Hattrickem se blýskl Roberto Firmino, jeho kolega z útoku Sadio Mané vstřelil jako třetí africký hráč v historii stý gól v Premier League. "Reds" se posunuli do čela neúplné tabulky o dva body před Chelsea, která nastoupí od 18:30 na hřišti Brentfordu.