2021

Новости за 15.10.2021

Čeští florbalisté vstoupili do EFT v Plzni prohrou

Sport.cz

Čeští florbalisté na úvod domácího turnaje Euro Floorball Tour v Plzni podlehli Švýcarsku 2:4. Svěřenci trenéra Petriho Kettunena ztratili zápas ve druhé třetině, v které soupeř otočil třemi góly stav na 1:3. V sobotu se Češi utkají od 18:30 se Švédskem.

Velký obrat Mountfieldu, Vítkovice znovu padly

Sport.cz

Hokejisté Hradce Králové zdolali ve 14. kole extraligy doma Vítkovice, přestože po první třetině prohrávali 0:2. Připsali si tak už pátou výhru za sebou. Dvěma góly pomohl k úspěchu finský útočník Ahti Oksanen.

Hanákům stačil jediný gól, rozhodl Olesz

Sport.cz

Hokejisté Olomouce zdolali v duelu 14. extraligového kola Litvínov 1:0. Jediný gól utkání dal v 53. minutě zkušený útočník Rostislav Olesz, brankář Jakub Sedláček udržel druhou nulu v řadě, potřeboval na ni 23 úspěšných zákroků. Neprůstřelnost tak drží 129 minut a pět sekund. Domácí vyhráli pátý z posledních šesti zápasů, Severočeši vyšli podruhé za sebou bodově naprázdno.

Utrápený Zlín na Pražany nestačil a zůstává poslední

Sport.cz

Hokejisté Sparty zvítězili v pátečním utkání 14. kola extraligy na ledě posledního Zlína 4:1 a splnili roli favorita. Pražané jsou v tabulce na pátém místě, Berani v šestém duelu v řadě neuhráli ani bod.

Drama v Třinci, Dynamo rozhodlo v desáté sérii nájezdů

Sport.cz

Hokejisté Pardubic zvítězili ve 14. kole hokejové extraligy na ledě Třince 3:2 po samostatných nájezdech a posunuli se do čela tabulky. Rozstřel rozhodl v desáté sérii Patrik Poulíček. Zbývající dvě branky vítězů dal Robert Říčka, který si upevnil vedení v tabulce střelců a na kontě má 11 tref. Obhájce titulu prohrál po sérii čtyři výher, nebodoval v této sezoně ale jen jednou.

Legenda a člen sítě UFC zatčen za domácí násilí! Obětí jsem ale já, tvrdí

Sport.cz

Zamotanější být případ asi ani nemůže. Legendární šampion MMA, známý jako „The Iceman,“ který byl v dobách své největší slávy jednou z největších hvězd smíšených bojových umění, byl zatčen po incidentu, který měl se svou manželkou. Partneři se prý začali hádat po návratu z večírku a hádka přerostla až do fyzického napadení. Policie Chucka Liddella odvezla do vazby. Obětí násilí se prý však stal on.

Žolík zachránil Zbrojovce v derby aspoň bod, Ústí vyhrálo

Sport.cz

Jihomoravské derby spělo k senzaci, nováček měl skalp lídra na dosah. Favorita nakonec zachránil střídající žolík. Fotbalisté vedoucí Zbrojovky Brno v utkání 11. kola Fortuna Národní ligy remizovali s Vyškovem 2:2. Ústí nad Labem porazilo Vlašim 2:1.

Paláta zařazení do olympijského tria nadchlo. Z Tampy pojede snad půlka týmu, říká

Sport.cz

Patří mezi tři české hokejisty, kteří už mají jistou olympijskou nominaci. Třicetiletý útočník Ondřej Palát z Tampy Bay to vnímá jako velkou poctu. „Být hned v tom prvním výběru s Pastou a Vorasem je pro mě vážně skvělé, byl jsem z toho nadšen. Jsem moc rád, že NHL po osmi letech zase umožní hráčům zúčastnit se olympijského turnaje. Byl jsem už v Soči a moc se těším do Pekingu," vykládá Palát.

NSA nevidomým sportovcům vyhrožuje a peníze jim neposílá

Sport.cz

Národní sportovní agentura (NSA) s Českým svazem zrakově postižených sportovců (ČSZPS) dál nekomunikuje v intencích zákona. S velkým zpožděním zareagovala na žádosti o nahlédnutí do příslušných dokumentů, na což má nejen zmíněný svaz, ale každý občan podle zákona právo. Otázkou je, zda nahlédnutí, a do jaké hloubky, skutečně umožní.

UEFA nebude trestat Spartu! Kamarův právník a spol. ostrouhají

Sport.cz

Příběh dětského duelu na Letné snad už konečně napsal tečku. UEFA nebude trestat pražskou Spartu za chování diváků při utkání Evropské ligy vůči fotbalistům Rangers. Sparta měla uzavřený stadion, dostala však od UEFA výjimku, aby utkání smělo sledovat deset tisíc dětí. Rasismus se nepotvrdil.

Fotbalisty Newcastlu povede zatím dál trenér Bruce, čeká ho 1000. zápas

Sport.cz

Fotbalisty Newcastlu povede nadále trenér Steve Bruce. Šedesátiletý kouč, který se s příchodem saúdskoarabských majitelů ocitl pod tlakem, zůstane na lavičce "Strak" minimálně pro víkendový ligový zápas s Tottenhamem. Oslaví tak jubilejní 1000. utkání v roli kouče.

Pardubice vyhrály šlágr a vedou extraligu, Hradec je po senzační otočce druhý

Sport.cz

Hokejisté Pardubic vyhráli v pátečním utkání 14. kola extraligy na ledě Třince 3:2 po samostatných nájezdech. Oceláři dvakrát vymazali náskok Dynama a dovedli duel až k nájezdům, tam ale rozhodl v desáté sérii Poulíček. Sparta potvrdila na ledě posledního Zlína výhrou 4:1 roli favorita a patří jí pátá příčka. Olomouci stačila k vítězství nad Litvínovem jediná trefa Olesze. Hradec Králové prohrával s Vítkovicemi 0:2, ale čtyřmi trefami skóre otočil a může slavit. Mountfield se díky výhře posunul na druhou příčku tabulky.

РОССИЯ И КИТАЙ: В МИРЕ ВОЗМОЖНА ГЕГЕМОНИЯ ЛИШЬ ИНТЕРЕСА НАРОДА, ЗАКОНА, ИСТИНЫ И СПРАВЕДЛИВОСТИ.

HOKEJ ONLINE: Třinec ve šlágru dorovnává. Sparta opět udeřila

Sport.cz

Netradičně jen čtyři zápasy má v pátek na programu hokejová extraliga. Šlágrem 14. kola je zápas mistrovského Třince a Pardubic, jehož vítěz se může posunout do čela soutěže. Vedoucí Mladá Boleslav má totiž volno. Na první místo se může dostat i Hradec Králové, který hostí Vítkovice. V dalších duelech hraje poslední Zlín se Spartou a Olomouc vyzve Litvínov. Všechna utkání můžete na Sport.cz sledovat v podrobných online reportážích.

Veselý prolomil trápení, do Davis Cupu bude hrát challengery

Sport.cz

Tenista Jiří Veselý konečně prožívá šťastnější období. Po prodělaném covidu z jara se dlouho nemohl nadechnout, výsledkově se trápil a v létě českou jedničku přibrzdila i autonehoda. V poslední době je ale zdravotně v pořádku, postupně se vrací do formy a náladu si zvedl minulý týden triumfem na challengeru v Mouilleron-Le-Captif.

GLOSA: Sezona Petry Kvitové? Ústup ze slávy, česká hvězda však má stále co nabídnout

Sport.cz

Má hotovo. V pondělí se za letošním tenisovým rokem Petry Kvitové definitivně zabouchly dveře. Postarala se o to ve třetím kole turnaje v Indian Wells běloruská hvězda Viktoria Azarenková. A česká šampionka si tak může ve své veleúspěšné kariéře odškrtnou další sezonu, svou šestnáctou. Otázky se tak nabízejí. Jak hodnotit uplynulé měsíce a především co může legenda českého tenisu dokázat v té následující?

Na trase olympijského maratonu v Paříži 2024 budou závodit i rekreační běžci

Sport.cz

Na trase olympijského maratonu v Paříži 2024 se ve stejný den uskuteční i závod pro rekreační běžce. Část míst ve startovní listině se bude rozdělovat už 31. října, kdy bude zbývat 1000 dní do zahájení příští letní olympiády. Uspějí ti, kteří ve speciálním stíhacím závodě na pětikilometrové trati ve francouzské metropoli odolají náporu dvojnásobného olympijského vítěze v maratonu Eliuda Kipchogeho.

Změna ve fotbale na spadnutí! Jak novinku přijmou fanoušci?

Sport.cz

Rada Mezinárodní fotbalové asociace (IFAB) bude na konci měsíce jednat o prodloužení poločasové přestávky. S návrhem na změnu přišla jihoamerická konfederace v čele s Alejandrem Domínquezem. Co je k tomu vedlo?