2021

Новости за 26.10.2021

Giroud poslal AC Milán do čela tabulky, Zima za Turín opět nehrál

Sport.cz

Fotbalisté AC Milán zdolali v 10. kole italské ligy 1:0 FC Turín a po šesté výhře za sebou se dostali do čela tabulky tři body před Neapol. Český reprezentační obránce David Zima se v dresu turínského týmu nedostal na hřiště v třetím zápase po sobě.

Jágr se trefil po měsíčním půstu a vymazal poslední bílé místo na gólové mapě

Sport.cz

Hrající majitel kladenského hokejového klubu Jaromír Jágr po měsíčním gólovém mlčení zase posunul hranici pro nejstaršího autora extraligové branky, když ve věku 49 let a 254 dnů poprvé v kariéře skóroval proti Hradci. Na mapě nejvyšší domácí hokejové soutěže tak legenda vymazala poslední klub, proti němuž se ještě neprosadila.

Kvůli sexuálnímu napadení v klubu v roce 2010 skončil v Chicagu manažer Bowman

Sport.cz

Generální manažer a prezident hokejových záležitostí Chicaga Stan Bowman odstoupil z funkce kvůli případu sexuálního napadení v týmu v roce 2010. Vyšetřování zadané klubem ukázalo, že Bowman patřil před jedenácti lety ke členům vedení Blackhawks, kteří nereagovali urychleně na obvinění, že tehdejší asistent kouče Brad Aldrich sexuálně napadl nejmenovaného hokejistu.

Britská kometa si připsala první výhru od senzačního triumfu na US Open

Sport.cz

Senzační šampionka US Open Emma Raducanuová si v úterý na turnaji v Kluži připsala první výhru od zářijového vítězného finále v New Yorku. Osmnáctiletá britská tenistka porazila na úvod Transylvania Open po dvou a půl hodinách 4:6, 7:5 a 6:1 Slovinku Polonu Hercogovou.

Drama rozhodla velká chyba, Jágr znovu mezi střelci

Sport.cz

Hokejisté Hradce Králové zdolali v utkání 18. kola extraligy Kladno 4:3 v prodloužení. Dramatický duel po gólu Jaromíra Jágra v končící 57. minutě zachránil pro domácí svou druhou brankou v utkání Filip Pavlík. V čase 62:20 pak o zisku druhého bodu, který znovu pomohl Mountfieldu na druhé místo před rivala Pardubice, rozhodl další obránce Jeremie Blain.

Drtivý úvod a jasná výhra. Kometa rozhodla už po první třetině

Sport.cz

Hokejisté Brna porazili v 18. kole extraligy Mladou Boleslav jasně 6:1, naplno zabodovali po dvou porážkách a dosáhli na nejvýraznější vítězství v sezoně. K výhře nasměrovaly Brňany tři branky v první třetině. Bruslaři naopak padli počtvrté za sebou. Na triumfu Komety se bodově podíleli především čtyři hráči: Petr Holík měl bilanci 2+2, Peter Mueller a Martin Zaťovič 0+3, vedle tria hvězdných útočníků se čtyřmi asistencemi zaskvěl obránce Vladimír Roth.

Tygři skolili Energii a slaví důležité tři body

Sport.cz

Hokejisté Liberce porazili v 18. kole hokejové extraligy na svém ledě Karlovy Vary 3:2 a doma bodovali počtvrté za sebou. Bílí Tygři dokázali navázat na nedělní výhru nad Litvínovem a v tabulce se posunuli na desátou příčku. Naopak Energie venku prohrála šesté utkání v řadě a v tabulce klesla za Liberec na jedenáctém místo. Hosté se v utkání dostali zásluhou Beránkovy trefy v přesilovce brzy do vedení, před polovinou utkání však šťastně vyrovnal Michal Birner. Ve třetí třetině domácí dovršili obrat po trefách Lukáše Dernera a Jaroslava Vlacha.

Basketbalisté Nymburka slaví v Lize mistrů druhou výhru

Sport.cz

Basketbalisté Nymburka porazili ve 3. kole Ligy mistrů v prvním domácím vystoupení v sezoně bosenskou Igokeu 86:82 a připsali si druhou výhru. Nejlepší střelec zápasu Jerrick Harding se na tom podílel 29 body. Další zápas čeká Nymburk v úterý 9. listopadu opět v Praze na Královce proti PAOK Soluň.

Krmenčík nám musí pomoci více, není Trpišovský spokojen s posilou

Sport.cz

Velká očekávání střídají rozpaky. Fotbalový útočník Michael Krmenčík přišel v létě do Slavie Praha jako ofenzivní super posila. Jenže na kontě má jediný vstřelený gól. Zoufalá bilance muže, který měl pozvednout produktivitu úřadujících mistrů na vyšší úroveň.

Motor zlomil odpor posledních Beranů v poslední třetině

Sport.cz

Hokejisté Českých Budějovic porazili v utkání 18. extraligového kola Zlín 4:2. Jihočeši po dvou zápasech bez zisku otočili duel s posledními Berany třemi góly ve třetí části. Vítězný gól dal ve 47. minutě Miroslav Holec. Díky asistenci poprvé bodoval ve čtvrtém utkání při výpomoci Motoru zkušený útočník Jiří Novotný.

Indiáni spláchli neškodné Kohouty a slaví pohodovou výhru

Sport.cz

Hokejisté Plzně porazili v 18. kole extraligy v souboji tabulkových sousedů Olomouc vysoko 6:1 a připsali si šesté vítězství ze sedmi posledních domácích utkání. Západočeši se dostali po necelé minutě do vedení a postupně ho navýšili až na čtyřbrankový náskok před polovinou zápasu. Hosté skórovali až v 59. minutě, nenavázali tak na předchozí dvě výhry. V plzeňských barvách se dvěma trefami blýskl Ludwig Blomstrand a jeden gól a dvě asistence si připsal Pavel Musil. Škoda tak poskočila mezi nejlepší kvarteto.

Ocelářská jízda nekončí, Třinec bodoval popatnácté v řadě!

Sport.cz

Hokejisté Třince zvítězili v 18. kole extraligy na ledě Litvínova 5:2 a díky patnáctému bodovému zisku v řadě si upevnili vedoucí pozici v tabulce. Litvínovští zvládli dvakrát srovnat, ale oproti Ocelářům si nepomohli v přesilovkách, které hrály velkou roli. Dvakrát se za hosty, kteří vyhráli za tři body popáté za sebou, trefil Petr Vrána. Vítěznou branku si připsal Miloš Roman.

Klokani jsou prvními čtvrtfinalisty poháru

Sport.cz

Fotbalisté Bohemians 1905 se stali prvními čtvrtfinalisty domácího poháru MOL Cupu. Pražský tým na svém hřišti porazil druholigovou Jihlavu 1:0. Jediný gól vstřelil Roman Květ v 55. minutě z penalty, první pokutový kop Klokanů v úvodním poločase neproměnil Vojtěch Novák.

Překvapení! Neporažený Fury brzy zpět v ringu?

Sport.cz

Britský boxer Tyson Fury před několika týdny dokázal z cesty odklidit další překážku, kterou byl Deontay Wilder. Završení trilogie sklidilo obrovský ohlas a britský zápasník tak dokázal obhájit pás šampiona organizace WBC. Otázkou ale zůstává, s kým se Fury potká v následujícím zápase. Podle posledních informací je ve hře předběžné datum, které poukazuje na začátek příštího roku.

Fotbalista Aston Villy Cash bude reprezentovat Polsko

Sport.cz

Fotbalista Aston Villy Matty Cash dostal polské občanství a bude moci za novou zemi hrát už v listopadových zápasech kvalifikace o postup na mistrovství světa. Čtyřiadvacetiletý krajní obránce či záložník se narodil v Anglii, ale jeho matka pochází z Polska.

Творческие способы использования мозаики из стекла в дизайне интерьера

Strach o bratra fotbalového mistra světa! Ze hřiště ho odnesli v bezvědomí

Sport.cz

Dramatické scény se odehrály během pondělního zápasu mezi 1. FC Kaiserlautern a Duisburgem ve 3. německé fotbalové lize. Dvaadvacetiletý záložník a bratr slavného mistra světa z roku 2014 Maria Götzeho Felix musel být po srážce s protihráčem odvezen do nemocnice. Ze hřiště byl odnesen v bezvědomí. Podle posledních informací by však již měl být v pořádku.

Jágrova branka stačila Kladnu na bod! Plzeň i Kometa dominovaly, slaví i Třinec

Sport.cz

Hokejová Tipsport extraliga měla na programu šest zápasů 18. kola. Pozici lídra si pojistil Třinec, který zvítězil na ledě Litvínova 5:2. Dařilo se i Plzni, když deklasovala Olomouc jasně 6:1. Vedlo se také brněnské Kometě, která stejným výsledkem smetla Mladou Boleslav. Výhru 4:2 nad posledním Zlínem si připsaly České Budějovice. Tři body za výhru 3:2 nad Karlovými Vary slaví i Liberec. V posledním úterním duelu zvítězil Hradec Králové nad Kladnem 4:3 v prodloužení.

HOKEJ ONLINE: Třinec může jít do trháku. Porazí Hradec Kladno a poskočí na druhé místo?

Sport.cz

Hokejisté vedoucího Třince mají příležitost vzdálit se nejbližšímu pronásledovateli Pardubicím na sedm bodů. Zatímco Oceláři hrají v rámci 18. extraligového kola v Litvínově, Dynamo již ve středu slavilo na Spartě výhru 2:1 po nájezdech. V dalších úterních duelech hrají České Budějovice se Zlínem, Plzeň s Olomoucí, Brno s Mladou Boleslaví, Liberec s Karlovými Vary a Hradec Králové s Kladnem. Všechny zápasy můžete sledovat na Sport.cz v podrobných online reportážích.

Zraněný mistr Evropy Verratti bude měsíc chybět PSG i italské reprezentaci

Sport.cz

Záložník Marco Verratti si v nedělním utkání francouzské fotbalové ligy proti Marseille poranil břišní svaly a bude Paris Saint-Germain chybět zhruba čtyři týdny. Osmadvacetiletý mistr Evropy také přijde o listopadové zápasy italské reprezentace v kvalifikaci o postup na světový šampionát proti Švýcarsku a Severním Irsku.