2021

Новости за 24.10.2021

Nešťastná Boleslav se červené pro Dočkala nedovolala, Hložek pak spasil Spartu

Sport.cz

Využili nabídnuté šance. Rival z Edenu ztratil remízou na jihu Čech, zatímco fotbalisté pražské Sparty vydřeli výhru. V utkání 12. ligového kola porazili Mladou Boleslav 1:0, udrželi si druhou příčku a na vedoucí Plzeň dál ztrácejí čtyři body. Středočeši přitom byli na Letné gólu mnohem blíž, ve třetí minutě nastavení ovšem rozhodl Adam Hložek.

Zlaté dva body! Užijeme si je a zítra zase do práce, usmíval se strůjce olomouckého zázraku Krejčí

Sport.cz

Klíčovou roli sehrál v utkání 17. kola extraligy mezi Olomoucí a pražskou Spartou, které domácí Kohouti vyhráli 4:3 po samostatných nájezdech, útočník David Krejčí. Jeho tým v 56. minutě prohrával už 0:3 a zdálo se, že je rozhodnuto. Jenže pak snížil na 1:3 obránce Jiří Ondrušek a Hanáci se odhodlali ke hře bez brankáře a v té začal úřadovat právě borec, jenž se na Hanou vrátil po létech v Bostonu. Nejprve přihrál na gól Janu Káňovi a poté 81. sekund před koncem bombou od modré čáry vyrovnal a zajistil tak svému týmu prodloužení. Читать дальше...

Udělali jsme v Plzni ostudu, výsledek si musíme důkladně rozebrat, zuřil Rada

Sport.cz

Ve čtvrtek nadprůměrný výkon na evropské scéně, v neděli propadák v lize. Takového scénáře se drží Jablonec. Před dvěma měsíci po vysoké výhře v Žilině v play off Konferenční ligy dostal čtyřku v Olomouci, teď po solidním představení proti Randers (2:2) dopadl v Plzni ještě hůř - dostal potupného bůra (0:5).

Pastrňák hvězdou zápasu! Trefili se i Hertl a Kubalík

Sport.cz

Parádním výkonem se blýskl český hokejista David Pastrňák, který pomohl v nedělním duelu NHL Bostonu gólem a asistencí k výhře nad San Jose 4:3. Byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu. Jednou skóroval v dresu Žraloků také další český forvard Tomáš Hertl. Obě české hvězdy zaznamenaly druhou branku v ročníku, nastoupili i Tomáš Nosek a Radim Šimek. Dominik Kubalík svou třetí brankou v začínající sezoně NHL neodvrátil prohru Chicaga s Detroitem 3:6. V dresu hostů připravil jeden gól Filip Zadina, který si v šestém zápase připsal třetí kanadský bod.

Pastrňák hvězdou zápasu! Trefil se i Hertl

Sport.cz

Parádním výkonem se blýskl český hokejista David Pastrňák, který pomohl v nedělním duelu NHL Bostonu gólem a asistencí k výhře nad San Jose 4:3. Byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu. Jednou skóroval v dresu Žraloků také další český forvard Tomáš Hertl. Obě české hvězdy zaznamenaly druhou branku v ročníku, nastoupili i Tomáš Nosek a Radim Šimek.

Někteří musejí přidat! Když se daří, umí hrát každý, káral Trpišovský slávisty

Sport.cz

Zachránili bod! Fotbalová Slavia při nedělní ligové bitvě v Českých Budějovicích odvrátila blamáž, když o pauze prohrávala o dvě branky. Nicméně z posledních pěti soutěžních zápasů zvítězila v jediném. A to je pro české šampiony neradostná bilance. Tím spíše, že výkon na jihu Čech měl k mistrovské jízdě znovu daleko.

Někteří musí přidat! Když se daří, umí hrát každý, káral Trpišovský slávisty

Sport.cz

Nevídaný obrat Olomouce. Nehráli jsme dobře, ale pořád jsme věřili, tvrdil kouč

Sport.cz

Neskutečný obrat se v nedělním 17. kole extraligy povedl hokejistům Olomouce na domácím ledě proti Spartě. Ještě v 56. minutě prohrávali 3:0, ale pak se nadechli k obrovskému náporu a během tří minut a tří sekund vyrovnali a vynutili si prodloužení. V tom pak ustáli přesilovku Pražanů a po nájezdech pak vybojovali dva body.

Augusta nůž na krku necítil. Pořád jsme křehcí, ale tenhle výkon nás může zvednout, těšilo ho

Sport.cz

Pozici hlavního kouče jako ohroženou nevnímal, ale po nedělní výhře 3:0 nad Litvínovem si kouč Bílých Tygrů Patrik Augusta přesto pořádně oddechnul. Liberec vyhrál z posledních dvanácti zápasů teprve podruhé a zastavil setrvalý pád tabulkou. „Bylo to odpracované utkání. Od první do poslední minuty, od každého hráče, který byl na ledě. Doufejme, že je to takový první krok," těšilo libereckého trenéra.

Votrokům vyhnanství svědčí. Spíš než veverky v něm připomínají syslíky

Sport.cz

Votrokům vyhnanství evidentně svědčí. Vždyť v mladoboleslavském azylu z šesti zápasů tři vyhráli a ve třech remizovali, dokonce porazili jako jediní zatím suverénní Plzeň, takže žádný div, že se derou tabulkou vzhůru. Po výhře nad Teplicemi 3:0 už jsou s devatenácti body na kontě šestí, což od východočeského nováčka před startem ligy málokdo očekával.

Sparta porazila gólem Hložka v nastavení Boleslav a je opět druhá

Sport.cz

Fotbalisté Sparty porazili ve 12. kole první ligy Mladou Boleslav 1:0. Utkání rozhodl ve třetí minutě nastavení Adam Hložek. Pražané čtyři kola po sobě vyhráli a vrátili se na druhé místo tabulky. Na vedoucí Plzeň ztrácejí čtyři body. Naopak Středočeši v nejvyšší soutěži prohráli po dvou vítězstvích a jsou devátí.

Famózní stíhací jízda! Hamilton ale nakonec Verstappena předjet nedokázal

Sport.cz

Další senzační souboj mezi Maxem Verstappenem a Lewisem Hamiltonem nabídla nedělní Velká cena USA vozů formule 1. Nizozemský pilot Red Bullu sice po startu ztratil pole position a musel sám stíhat Hamiltona, nakonec ale rozhodly zastávky v boxech. Hamilton po druhé výměně pneumatik zahájil mohutnou stíhačku, před Verstappena se ale nedostal.

Olomouc proti Spartě smazala třígólovou ztrátu, nakonec vyhrála po nájezdech

Sport.cz

Hokejisté Olomouce otočili zápas nedělního 17. kola extraligy proti Spartě a přestože v 55. minutě prohrávali 0:3, vyhráli 4:3 po samostatných nájezdech. Pražané si po dalším kolapsu v závěru připsali již čtvrtou porážku v řadě. Gólem a asistencí se na výhře domácích podíleli David Krejčí a Jiří Ondrušek, rozhodující nájezd proměnil Lukáš Nahodil.

Na takový zápas jsme čekali! Plzeňští září po bůru Jablonci

Sport.cz

Až do neděle devět z deseti ligových výher docílila Plzeň o gól, zbývající jeden o dva. Většinou se trápila. Až v neděli zažila Viktoria zápas, který dohrála v klidu. Jablonci nasypala pět gólů (5:0) a pevně drží pozici lídra fotbalové ligy.

Strašné! První poločas byl zoufalství, lamentoval Kuchta, který Slavii uchránil od blamáže

Sport.cz

Byl slávistickým klíčem k odvrácení pohromy na hřišti Českých Budějovic v utkání dvanáctého kola nejvyšší fotbalové soutěže. Útočník Jan Kuchta naskočil do bitvy na jihu Čech za nepříznivého stavu, kdy Pražané prohrávali o dvě branky. Nejprve vybojoval pokutový kop, pak posadil na hlavu Oscara centr, z něhož přišla vyrovnávací trefa. „Ale bod je málo. Měli jsme vyhrát," zlobil se po utkání útočník Slavie.

Domácí tituly v lezení na obtížnost získali favorité Ondra s Adamovskou

Sport.cz

Domácí tituly v lezení na obtížnost získali stejně jako v boulderingu favorizovaní Adam Ondra s Eliškou Adamovskou. Olympionik a trojnásobný mistr světa v této disciplíně Ondra na domácí stěně v Brně jako jediný z finalistů dosáhl na top a vyhrál počtvrté za sebou.

В РМАТ ПРОШЕЛ I БИЗНЕС-ФОРУМ ВЫПУСКНИКОВ РМАТ 1999-2023 ГОДА ВЫПУСКА, ПОСВЯЩЕННЫЙ 55-ЛЕТНЕМУ ЮБИЛЕЮ АКАДЕМИИ

Real v El Clásicu vyloupil Barcelonu a v lize je druhý

Sport.cz

Fotbalisté Realu Madrid zvítězili v nedělním "El Clásicu" na hřišti Barcelony 2:1 a v neúplné tabulce španělské ligy jsou druzí za San Sebastianem, který remizoval s Atléticem Madrid. "Bílý balet" dostal do vedení ve 32. minutě David Alaba a ve čtvrté minutě nastaveného času zvýšil náskok Lucas Vázquez. Domácí už jen korigovali premiérovou trefou Sergia Agüera v dresu Barcelony.

Real v El Clásicu vyloupil Barcelonu a vrátil se do čela ligy

Sport.cz

Fotbalisté Realu Madrid zvítězili v "El Clásicu" na hřišti Barcelony 2:1 a vrátili se s 20 body do čela neúplné tabulky španělské ligy. "Bílý balet" dostal do vedení ve 32. minutě David Alaba a ve čtvrté minutě nastaveného času zvýšil náskok Lucas Vázquez. Domácí už jen korigovali premiérovou trefou Sergia Agüera v dresu Barcelony.

Zlín porazil Kometu a poprvé v sezoně naplno bodoval

Sport.cz

Hokejisté Zlína porazili v nedělním 17. kole extraligy Brno 5:3, ukončili sérii devíti porážek a poprvé v sezoně získali tři body. Kometa po sérii tří výher neuspěla podruhé za sebou a nenavázala na šest vítězství ve vzájemných extraligových zápasech v řadě. Třemi asistencemi se na úspěchu Beranů, kteří jsou i nadále poslední, podílel útočník Tomáš Mikúš.

VAR hned třikrát v akci, nováček ale i tak zaslouženě porazil Teplice a v tabulce už je šestý

Sport.cz

Ligový nováček se dere tabulkou stále výš a výš. A nijak ho nelimituje, že nemá domov a hraje ve vyhnanství. V duelu 12. kola, v němž hned třikrát úřadoval VAR, totiž Hradec Králové porazil trápící se Teplice 3:0 díky dvěma trefám Dvořáka a gólu Rady, takže s devatenácti body na kontě se procpal do první šestky. Zaslouženě, neboť nad Severočechy měl v mladoboleslavském azylu fotbalově navrch a o výhře rozhodl už v první půli. Samozřejmě že fatálně chybující soupeř mu k tomu dopomohl.

Plzeň deklasovala Jablonec a upevnila si vedení v lize

Sport.cz

Fotbalisté Plzně ve 12. kole první ligy doma deklasovali Jablonec 5:0. Svěřenci trenéra Michala Bílka vyhráli 11. utkání nejvyšší soutěže v této sezoně a upevnili si první místo v neúplné tabulce.