2021

Новости за 03.10.2021

Premiéra v derby borci, jehož pochválila legenda z Chelsea, zhořkla

Sport.cz

Hořký debut v derby! Parádně pochytal několik vyložených šancí Sparty, ale pak dostal smolný gól, když nedosáhl na spoluhráčem Schranzem tečovaný míč po přímém kopu Haraslína. Šlo o jedinou situaci, kterou brankář Slavie Aleš Mandous v třístém derby nejslavnějších českých klubů nezvládl. A Slavia tak těsně prohrála.

Magie Vrbova svetru fungovala i v derby. Komu patřilo Haraslínovo gesto?

Sport.cz

Už potřetí na sebe navlékl sparťanský trenér Pavel Vrba zelený svetr a stejně jako v ligovém duelu se Zlínem a čtvrteční pohárové konfrontaci se skotskými Rangers se v něm i v jubilejním 300. derby pražských „S“ radoval z vítězství. „Teprve se uvidí, jak dlouho ho budu nosit,“ samozřejmě zářil, ale do debat o svém šatníku se pouštět nechtěl. „Pochopitelně že jsem spokojený, protože podobně jako s Rangers jsme hráli zodpovědně a dali jsme gól. A jen u jednoho zůstat nemuselo, protože výhru jsme si mohli pojistit,“ glosoval partii... Читать дальше...

Magie Vrbova svetru fungovala i v derby, jak dlouho ho bude oblékat? A komu patřilo Haraslínovo gesto?

Sport.cz

Divočina s vyloučením, nařízenou a odvolanou penaltou i vyrovnávací trefou v 99. minutě

Sport.cz

Divočina na druhou. S vyloučením hradeckého obránce Urmy, s nařízenou, ale po zásahu VAR odvolanou penaltou proti bráně „Votroků“, s gólem ligového nováčka vstřeleným poté, co jablonecký brankář Hanus ležel po srážce se spoluhráčem bezvládně na zemi a na opačné straně trefou neuznanou poté, co video ujistilo hlavního sudího, že domácí brankář Vízek byl před gólem faulován.

Vítkovice se naladily na domácí premiéru. Drze jsme Kometě uzmuli tři body, usmívá se Fridrich

Sport.cz

Z jedenácti kol nejvyšší soutěže dosud odehráli pouze šest zápasů, v nichž nasbírali devět bodů. Hokejisté Vítkovic zatím nastupovali v nové sezoně kvůli evropskému šampionátu volejbalistů a turnaji WTA tenistek, jejichž dějištěm byla ostravská aréna, pouze k utkáním v soupeřových halách. Vítězstvím 2:1 v Brně jim venkovní šňůra skončila, v pátek se už v duelu s Litvínovem poprvé v novém extraligovém ročníku představí svým příznivcům.

Slovenský žolík dorazil z Itálie. Haraslín rozhodl 300. derby a ukončil dlouhé série sešívaných

Sport.cz

Až z Itálie si v průběhu sezony museli pořídit slovenského žolíka, aby černou letenskou sérii ukončil. Právě Lukáš Haraslín jubilejní 300. derby rozhodl a potrestal vyloučení Ousoua. Fotbalisté pražské Sparty v utkání 10. kola Fortuna ligy porazili Slavii 1:0. Rivala tak pod taktovkou kouče Vrby zdolali poprvé od března 2016 a 14 soutěžních derby bez výhry. Slavia navíc v lize prohrála poprvé od loňského března po rekordních 54 zápasech. Sparta se posunula na druhou příčku za Plzeň, Slavia je třetí, odložený duel s Olomoucí má ovšem k dobru.

Hokejisté Pardubic porazili Kladno, v nájezdech rozhodl Camara

Sport.cz

Hokejisté Pardubic porazili v utkání 11. extraligového kola Kladno 4:3 po samostatných nájezdech. Rytíři brzy vedli, ale pak museli dvakrát dotahovat. O třetím vítězství Dynama za sebou rozhodl útočník Anthony Camara, jenž se gólově prosadil i v průběhu základní hrací doby.

O výhře Vítkovic v Brně rozhodl Fridrich

Sport.cz

Hokejisté Vítkovic vyhráli v 11. kole extraligy na ledě Komety Brno 2:1 a potřetí v sezoně naplno bodovali. O úspěchu hostů, kteří dosud hráli všechny utkání na kluzištích soupeřů, rozhodl v 50. minutě útočník Petr Fridrich.

Skvělý Schick pomohl Bayeru k vysoké výhře! Bayern poprvé v sezoně prohrál

Sport.cz

Patrik Schick dal o sobě znovu vědět! Dokonale si podmanil zápas 7. kola bundesligy. Český útočník zařídil dvěma góly a asistencí výhru Leverkusenu 4:0 nad Bielefeldem. Fotbalisté Bayernu Mnichov podlehli Frankfurtu 1:2, i přes první prohru v sezoně vedou tabulku o skóre před Leverkusenem. Vítěznou branku hostů vstřelil v 83. minutě Filip Kostič.

Litvínov ukončil sérii sedmi porážek

Sport.cz

Hokejisté Litvínova vyhráli v 11. kole extraligy v Českých Budějovicích 3:0 a ukončili sérii sedmi porážek. Čistým kontem se pod jejich vítězství podepsal brankář Denis Godla, o góly se postarali Viktor Hübl, Patrik Zdráhal a Richard Jarůšek. Jihočeši tak nenavázali na předešlé dvě výhry.

Vedoucí Třinec se v souboji s posledním nadřel

Sport.cz

Hokejisté Třince porazil v 11. kole extraligy na svém ledě Zlín 2:1 a udržel se v čele soutěže. Úřadující mistr prohrával s posledním týmem po první třetině gólem Zdeňka Okála, ale v polovině utkání vyrovnal Ondřej Kovařčík a ve 42. minutě rozhodl Erik Hrňa. Hosté nebodovali ani v druhém utkání od rezignace trenéra Roberta Svobody a prohráli deváté z deseti odehraných zápasů sezony.

Hokejisté Liberce padli pošesté v řadě

Sport.cz

Hokejisté Plzně porazili v 11. kole extraligy Liberec 3:1 a připsali si poprvé v sezoně třetí výhru za sebou. Trápící se hosté sice na západě Čech vedli, ale domácí rychle srovnali a na trefy Davida Jiříčka a Martina Langa v dalším průběhu už Bílí Tygři nedokázali odpovědět. Liberec si tak připsal šestou porážku v řadě.

Salač měl ve Velké ceně Ameriky těžký pád, skončil v nemocnici

Sport.cz

Filip Salač měl v motocyklové Velké ceně Ameriky těžký pád a závod Moto3 byl po jeho nehodě v 7. kole zastaven. Devatenáctiletý český jezdec byl z trati odnesen při vědomí na nosítkách. Následně byl přepraven vrtulníkem do nemocnice v Austinu na vyšetření hrudníku a břicha.

Mladá Boleslav doma popáté za sebou vyhrála

Sport.cz

Hokejisté Mladé Boleslavi porazili v 11. kole extraligy Karlovy Vary 3:1 a uspěli v pátém domácím zápase za sebou. Energie si naopak ve čtvrtém utkání na ledě soupeřů v řadě připsala třetí porážku.

Slavný Real znovu na kolenou! V lize nečekaně podlehl nováčkovi

Sport.cz

Fotbalisté vedoucího Realu Madrid v 8. kole španělské ligy utrpěli nečekanou porážku 1:2 na hřišti nováčka Espaňolu Barcelona a poprvé v této sezoně La Ligy nebodovali. Svěřenci trenéra Carla Ancelottiho zopakovali výsledek z úterního domácího utkání skupiny Ligy mistrů s Šeriffem Tiraspol.

Baník využil dlouhou přesilovku a v Liberci po 11 letech zvítězil

Sport.cz

Fotbalisté Ostravy využili dlouhou přesilovku a v 10. kole první ligy zvítězili v Liberci 2:0. Baník poslal ve 43. minutě do vedení proti bývalému klubu Jiří Fleišman a výhru potvrdil o 20 minut později Ladislav Almási. Severočeši hráli od 38. minuty bez vyloučeného Christa Tiéhiho, v závěru dostal červenou kartu i hostující Almási. Liberec ve čtvrtém utkání pod trenérem Lubošem Kozlem poprvé prohrál a v tabulce mu patří 13. místo. Ostravští U Nisy naplno bodovali po více než 11 letech a zvítězili počtvrté z posledních pěti kol.

Кандидат в депутаты Шаламов Руслан награжден медалью

Matějovský vystřelil Mladé Boleslavi výhru

Sport.cz

Fotbalisté Karviné prohráli v desátém kole první ligy doma s Mladou Boleslaví 0:1. V tabulce zůstávají poslední a jako jediní jsou v nejvyšší soutěži stále bez vítězství. Jediný gól vstřelil devět minut před koncem kapitán hostí Marek Matějovský. Středočeský celek vyhrál poprvé po čtyřech kolech a figuruje na desátém místě.

Hradec Králové otočil duel na Spartě a vyhrál po nájezdech

Sport.cz

Hokejisté Hradce Králové zvítězili v 11. kole extraligy na ledě Sparty 3:2 po samostatných nájezdech, přestože prohrávali 0:2. Ve vzájemných soubojích tak uspěli poprvé po čtyřech porážkách. Aktuálně si Východočeši připsali čtvrtou výhru z posledních pěti utkání. Sparta po pěti vítězství podruhé v řadě prohrála.

Klasiku na kostkách Paříž-Roubaix vyhrál Ital Colbrelli, Štybar neuspěl

Sport.cz

Slavnou klasiku na kostkách Paříž-Roubaix vyhrál italský cyklista Sonny Colbrelli, který byl po šesti hodinách a 258 kilometrech nejrychlejší ve spurtu tří uprchlíků. Mistr Evropy v závodě s hromadným startem si v těsném finiši poradil s dalšími dvěma debutanty Belgičanem Florianem Vermeerschem a Nizozemcem Mathieum van der Poelem. Zdeněk Štybar při svém osmém startu na "Pekle severu" dojel na 26. místě a teprve podruhé neskončil v elitní desítce.

Sinner obhájil titul v Sofii, v Chicagu slaví i Peschkeová

Sport.cz

Italský tenista Jannik Sinner po finálové výhře nad Francouzem Gaëlem Monfilsem 6:3, 6:4 obhájil titul v Sofii a získal čtvrtý triumf na okruhu. V souboji dvou nejvýše nasazených hráčů ani jednou nepřišel o servis, naopak sám získal brejk v úvodu obou setů. Šestačtyřicetiletá Květa Peschkeová získala na turnaji v Chicagu ve dvojici s Němkou Andreou Petkovicovou 36. deblový titul v kariéře.

Doyle čtvrté vítězství na Zlaté přilbě nepřidal, ve finále ho porazil Dudek

Sport.cz

Vítězem Zlaté přilby v Pardubicích se stal poprvé v kariéře Polák Patryk Dudek. Devětadvacetiletý jezdec v 73. ročníku ukončil kralování Australana Jasona Doylea, jenž se mohl stát prvním mužem, který nejstarší plochodrážní závod světa vyhraje čtyřikrát za sebou. Doyle tentokrát skončil druhý, třetí místo obsadil Fin Timo Lahti. Čechům závod nevyšel.