Новости за 01.12.2021

Detroit našel náhradu za Vránu. Švédský nováček září a udivuje vyzrálostí

Když se na konci září problémy Jakuba Vrány s ramenem ještě zhoršily a bylo jasné, že operace je nutná, zavládly v Detroitu obavy. Otázka zněla jasně: kdo nahradí ofenzivního tahouna týmu v příštích měsících? Red Wings svěřili obtížný úkol teprve devatenáctiletému Lucasi Raymondovi. A udělali dobře. Švédský útočník patří k objevům aktuálního ročníku hokejové NHL a hlásí se o Calderovu trofej pro nejlepšího nováčka sezony.

Plzeň v extralize zlomila posledního, o výhru ve Zlíně se však bála

Byť poslední minutu utkání dohrávali v početní výhodě, bránili se. Domácí Zlín riskoval bez gólmana, puk poletoval okolo plzeňské branky, ale vyrovnání nepřišlo. Hokejisté Škody ve 28. kole extraligy přetlačili poslední Berany 2:1 a dál drží třetí příčku tabulky.

Konflikt synů slavných otců. Lemieux kousl Tkachuka a pětkrát si nezahraje

Třetí třetina nedělního utkání hokejové NHL mezi Los Angeles a Ottawou (4:2) přinesla málokdy vídanou situaci. Hromadná strkanice v rohu kluziště vedla k bitce mezi Bradym Tkachukem a Brendanem Lemieuxem, který kapitána Senators kousl do ruky. Za nesportovní chování obdržel od disciplinární komise stopku na pět utkání, zároveň přijde o 38 750 dolarů (870 tisíc korun) z platu.

Hokejový Liberec decimují zranění, hledá se posila do obrany

Hokejistům Liberce se kvůli marodce rozpadá tým pod rukama. V obraně už je situace tak kritická, že klub usilovně shání posilu. „V tuto chvíli hledáme obránce na trhu, ať už na dočasnou výpomoc či posílení kádru,“ přiznal liberecký trenér a sportovní ředitel Patrik Augusta.

Pastrňák a Zadina skórovali ve vzájemném duelu, další Češi asistovali

Hokejisté Detroitu vybojovali těsné vítězství 2:1 z ledu Bostonu i díky úvodní trefě útočníka Filipa Zadiny. Jediným střelcem domácích byl David Pastrňák. Češi v úterních zápasech NHL bodovali i v souboji New Jersey se San Jose. Výhru hostujících Sharks 5:2 slavil obránce Radim Šimek (0+1), v dresu Devils pak jednou asistoval Pavel Zacha.

Olomoucké tápání. Na Pardubice nestačil ani dvanáctý gól Káni

Ke konci byla slyšet jejich nespokojenost. Kvůli pandemickým restrikcím mohlo na zápas 28. kola hokejové extraligy mezi Olomoucí a Pardubicemi přijít pouze tisíc diváků, kteří ještě na začátku třetí třetiny pomýšleli na bodový zisk svých miláčků. Marně.

Sparta urvala výhru, Kladno obralo Boleslav. Otáčely i Vítkovice s Hradcem

Úterní program 28. kola hokejové extraligy dostal díky střetnutí Litvínova s Hradcem speciální náboj. Na východ Čech se, tentokrát v roli soupeře, vrátil trenér Vladimír Růžička, který zde strávil takřka celé dvě poslední sezony. Verva dobře začala, ale nakonec padla poměrem 2:3. Sparta skvěle rozehraný duel v Karlových Varech vyhrála až po prodloužení, Pardubice zvítězily v Olomouci 4:1.