Декабрь
2021

Новости за 29.12.2021

Už nevyhráváme jen dva jedna, ale sem tam se ustřelíme, říká vítkovický Hruška

Hokejisté Vítkovic si vylepšili úspěšnost využití přesilových her. V úterním 36. kole extraligy v nich dali čtyři góly a porazili Olomouc 5:3 „Konečně jsme sehráli přesilovky, jak jsme chtěli a dali z nich docela dost gólů. Díky tomu jsme zápas zlomili na svou stranu,“ řekl vítkovický útočník Jan Hruška.

Se vztyčenou hlavou. Máme velkou vnitřní sílu, hlásí Kulich před Finy

Čeští hokejisté ve středu večer v Edmontonu nastoupí ke třetímu střetnutí v základní skupině juniorského světového šampionátu. Po porážce 3:6 od silné Kanady a nezdaru se slabšími Němci v prodloužení mužstvo trenéra Karla Mlejnka narazí na dalšího favorizovaného soupeře -⁠ Finsko. Dva jmenovci, obránce Jiří Ticháček a jeho spoluhráč z útočných řad Kulich, na nevydařený úvod mistrovství nemyslí a věří si.

Palát rozhodl v prodloužení, Hertl s Šimkem přispěli ke kanonádě

Po vánoční přestávce prodloužené odkladem zápasů kvůli šířící se nákaze koronavirem mezi hráči ožila hokejová NHL třemi úterními duely. Tampa porazila Montreal 5:4 gólem Ondřeje Paláta z prodloužení, Vegas urvalo dva body na ledě Los Angeles a divokým výsledkem 8:7 po nájezdech skončila partie San Jose s Arizonou. Za domácí se gólově prosadili Tomáš Hertl a Radim Šimek.

Hradec vyřídil oslabeného lídra, Vítkovice zase uspěly. Hladonik zářil

Velký hit v podobě souboje prvního celku tabulky s druhým otevřel úterní program 36. kola hokejové extraligy. Hůře postavený Hradec před svými fanoušky porazil Třinec poměrem 5:1. Východočechům, kteří disponují jedním utkáním k dobru, na lídra soutěže chybí už jen pět bodů. Do Vítkovic přijela Olomouc, která neukončila bodovou sérii Ostravanů a prohrála 3:5. V duelu Karlových Varů s Kladnem (6:4) zaznamenal během necelých sedmi minut čistý hattrick útočník Energie Jan Hladonik.