Hokej.iDnes.cz
Декабрь
2021

Новости за 28.12.2021

Nebodují, ale chválu sklízí i od soupeřů. Zlomí se to, věří si slovenští mladíci

Oproti českému výběru na první bod stále čekají. Podlehli USA (2:3) i Švédsku (0:3). I tak ale slovenští mladíci zanechali během dosavadního průběhu světového šampionátu hokejistů do dvaceti let o poznání lepší dojem než tým okolo kapitána Jana Myšáka. „Byli ohromní,“ nešetřil chválou na jejich adresu ani trenér Seveřanů Tomas Montén.

Mlejnek po další prohře dvacítky: Jen územní převaha, prali jsme se s tím

Čeští mladíci se před druhým zápasem hokejového mistrovství světa do dvaceti let nacházeli v obtížné pozici. K distancovanému Michaelu Krutilovi přibyli na seznamu absencí zraněný David Jiříček a potrestaný Michal Hrádek. Karel Mlejnek měl v utkání s Německem (1:2P) k dispozici jen pět obránců. „Předvedli velmi dobrý výkon. Naopak v útočné fázi jsme nebyli nebezpeční,“ mrzelo kouče národního týmu.

Do Litvínova už jedeme vyhrát, hlásí pardubický gólman Klouček

Už dlouho se traduje, že hokejová extraliga se rozhoduje po Vánocích, tedy právě v období, které nyní nastává. Během následujícího měsíce Pardubice sehrají hned dvanáct utkání, přičemž nejbližší z nich v úterý na ledě Litvínova. A za žádnou cenu se nesmí opakovat scénář z posledních dvou zápasů s Kometou a Vítkovicemi, ve kterých Dynamo probendilo dvougólový náskok a odešlo poraženo.

Česko - Německo 1:2P, junioři po nevýrazném výkonu opět prohráli

Čeští juniorští hokejisté nezvládli ani druhé utkání na mistrovství světa. Tentokrát s jasně slabším soupeřem, Němcům podlehli v prodloužení 1:2. Jediným českým střelcem se stal Jan Myšák, jeho branku navíc výrazně ovlivnil šťastný odraz.

Obránce Jiříček má poraněné vazy v koleně a na MS dvacítek dohrál

Český hokejový obránce David Jiříček už do mistrovství světa dvacítek v Kanadě nezasáhne. V nedělním úvodním utkání s domácím výběrem si poranil vazy v levém koleně. Osmnáctiletý hráč extraligové Plzně se snažil ve 28. minutě zastavit ve středním pásmu Willa Cuylleho, ale po srážce koleny pro něj zápas a nakonec i celý šampionát skončil.

Новак Джокович

Джокович — о травме: На данный момент, вроде все нормально, но я не знаю, что будет утром