Декабрь
2021

Новости за 05.12.2021

Machovský s nulou a Jágrem na zádech. Nebylo lehké ho zvednout, vyprávěl

Vynuloval domácí Kladno a ještě mu vlezl na záda Jaromír Jágr. Hokejový brankář Matěj Machovský ve svém druhém extraligovém zápase po comebacku do Sparty vychytal druhou výhru, tentokrát tříbodovou 6:0. „Je to pro mě confidence booster,“ použil Machovský anglický výraz pro posílení sebevědomí.

Sparta stále počítá s účastí na tradičním Spenglerově poháru

Hokejisté Sparty přes zprávy ze začátku týdne, které nebyly účasti na tradičním Spenglerově poháru příliš nakloněny, počítají s cestou do Davosu. Po dnešním extraligovém utkání proti Kladnu a výhře 6:0 to řekl trenér Pražanů Josef Jandač.

Sparta nadělovala, Kometa přetlačila Olomouc. Slaví i Třinec a Hradec

Sparta se rychle oklepala z páteční porážky se Zlínem. Na první trefu do kladenské branky si v utkání třicátého kola hokejové extraligy musela počkat do čtyřiatřicáté minuty, ale pak rozjela gólové představení, které skončilo výsledkem 6:0. Zpět na vítěznou vlnu naskočil také Třinec. Oceláři uspěli v Mladé Boleslavi poměrem 3:0, od semifinálového soupeře z minulé sezony neinkasovali už 180 minut a 53 vteřin.

Francouz se rozchytává v AHL, v druhém duelu se blýskl čistým kontem

Brankář Pavel Francouz se po patnácti měsících dočkal vystoupení v soutěžním zápase. Po vynechané celé minulé sezoně kvůli operaci kyčlí a zranění kotníku z přípravy před tímto ročníkem nastoupil v pátečním utkání nižší AHL za Colorado Eagles. Farmářský tým celku Colorado Avalanche podlehl doma Tucsonu 1:4 a Francouz inkasoval z osmnácti střel tři branky. A o den později už se český gólman zaskvěl proti stejnému soupeři čistým kontem.

Palát, Nečas a Hronek pomohli svými góly k výhrám, Zadina asistoval

Tři čeští hokejisté se v sobotní programu NHL zapsali mezi střelce. Carolina rozstřílela Buffalo 6:2 i díky trefě Martina Nečase, Ondřej Palát stejným způsobem přispěl k výhře Tampy nad Bostonem 3:2 po prodloužení. Skóroval ještě Filip Hronek, jehož Detroit porazil New York Islanders 4:3, v nastaveném čase asistoval u vítězného gólu Filip Zadina.

Соболенко, проигравшая Андреевой, потеряет 2-е место в рейтинге WTA по итогам «Ролан Гаррос», уступив его Гауфф

Воробьев: выручка «Вкусно — и точка» в Подмосковье оказалась выше, чем у McDonald’s