Декабрь
2021

Новости за 07.12.2021

Pardubice sebraly výhru Plzni. V závěru vyrovnaly a ovládly nájezdy

Pardubičtí hokejisté v předehrávce 31. kola extraligy v nájezdech zdolali Plzeň 4:3. Už v jedenáctém vzájemném duelu za sebou tak vyhrál domácí tým, přestože Západočeši vedli 2:0 a potom ještě 3:2. Dynamo bodový zisk zachránilo v poslední minutě třetí třetiny, kdy vyrovnal Jakub Nakládal.

Boston hledá spasitele mezi tyče. Podepíše Raska? Legenda už trénuje

Uplynulou sezonu ještě dochytal, jenže jakmile Boston na začátku června vypadl z play off NHL, věděl, že má před sebou od hokeje dlouhou pauzu. Finský brankář Tuukka Rask musel podstoupit operaci kyčle, u Bruins mu navíc vypršela lukrativní sedmiletá smlouva. Jeho návrat se však zřejmě blíží, v pondělí absolvoval s týmem svůj první kompletní trénink po téměř půl roce.

Z VOLEJE: Už na to nemáš! Vykoukal šílený vnitřní hlas zkrotil a sám pomáhá

Zahrál si na olympijských hrách v Lillehammeru. Na mistrovství světa přispěl českému hokeji ke dvěma zlatům a dvěma bronzům. Má i kompletní sbírku medailí z vrcholových mládežnických akcí. Ve Finsku jej uctívali jako mimořádně produktivního beka, od kterého se mohou mladí učit ledové řemeslo. Přesto se Jiří Vykoukal těsně před čtyřicítkou na konci kariéry budil ze spaní celý orosený.

Colorado potupilo Philadelphii sedmi góly, naděloval také Pittsburgh

Do hluboké krize se v NHL propadají hokejisté Philadelphie. Prohráli už celkově devátý zápas v řadě, z toho v posledních dvou shodně sedmkrát inkasovali. Naposledy se na jejich ledě radovalo z divoké výhry 7:5 Colorado. Ve stejný hrací den se rozstřílel také Pittsburgh, jenž triumfoval 6:1 v domácím prostředí nováčka ze Seattlu. Z Čechů tentokrát nikdo nebodoval.