Новости за 27.12.2021

Víra v procitnutí. Výkonný výbor podpořil Pešána. Dlouhá izolace zatím nehrozí

Výkonný výbor hokejového svazu jednal o výsledcích české reprezentace na prosincovém Channel One Cupu, které shledal za neuspokojivé. Přesto vyjádřil kompletnímu realizačnímu týmu v čele s hlavním koučem Filipem Pešánem podporu. Výbor se zaobíral také zprávou o přípravách na únorovou olympiádu v Pekingu.

Dvacítku trápí zranění Jiříčka. Musí ho nahradit jiní, říká Mlejnek

Úvodní duel na světovém šampionátu hokejistů do dvaceti let se vyvíjel pro národní tým nadějně. Euforie z dvoubrankového vedení nad domácí Kanadou ale rychle opadla. „Vůbec se nám nepovedla druhá třetina, nedodržovali jsme plán,“ povzdechl si Karel Mlejnek. Trenéra českých mladíků po prohře 3:6 mrzela zbytečná vyloučení a zranění klíčového obránce Davida Jiříčka.

Pardubický kouč Král slibuje změny. Nechtělo se nám před bránu, láteřil

V tabulce jsou stále utěšeně vysoko, na třetí pozici. Pardubičtí hokejisté však ztratili druhé utkání za sebou, v němž vedli už 2:0, a to se jejich trenéru Richardu Královi zamlouvalo pramálo. Po předvánočním duelu v Brně s Kometou, v němž nakonec po porážce 3:4 vyšli bodově úplně naprázdno, teď v neděli padli doma 2:3 s Vítkovicemi po nájezdech

Česko - Kanada 3:6, sympatický výkon hokejové dvacítky zmařily zbytečné fauly

Čeští juniorští hokejisté vstoupili do mistrovství světa v Edmontonu prohrou s domácí Kanadou. Za předvedený výkon se ale rozhodně nemusí stydět, vždyť v první třetině dokonce vedli o dvě branky. Utkání ale zlomily zbytečné tresty a dvě přesilovky pět na tři. Kanada nakonec skóre otočila a vyhrála 6:3.