Май
2024

Новости за 10.05.2024

Němci přestříleli Slováky, v bitvě favoritů Švédové porazili Američany

Domácí hokejové mistrovství světa odstartoval v Ostravě duel skupiny B mezi Slovenskem a Německem, které oslavilo v divokém zápase plném gólů výhru 6:4. Diváky bavila i bitva dvou velkých favoritů, Švédové vyzráli na silný výběr Spojených států amerických 5:2.

Siniaková vypadla v Římě s Mertensovou. Djokoviče po zápase trefila lahev

Tenistka Kateřina Siniaková v den 28. narozenin nepostoupila do třetího kola antukového turnaje v Římě. Belgičance Elise Mertensové podlehla za hodinu a 37 minut 1:6, 4:6. Česká reprezentantka prohrála s turnajovou sedmadvacítkou i popáté v kariéře. První zápas po takřka měsíční pauze zvládl první hráč světového žebříčku Novak Djokovič, který po pomalejším rozjezdu porazil Francouze Corentina Mouteta 6:3, 6:1.

Vadlejch vyhrál Diamantovou ligu v Dauhá, Čopru porazil o dva centimetry

Jakub Vadlejch vyhrál oštěpařský souboj na mítinku Diamantové ligy v Dauhá. Stříbrný olympijský medailista hodil 88,38 metru a stejně jako v loňském finále elitního atletického seriálu porazil olympijského šampiona a úřadujícího mistra světa Níradže Čopru. Indického rivala český reprezentant předčil o dva centimetry. Dálkař Radek Juška ve větrné soutěži skočil 794 centimetrů a byl šestý.

Švýcarsko - Norsko 5:2. Favorité odmítli komplikace a rozhodli ve druhé části

Bez větších potíží zvládli švýcarští hokejisté úvodní zápas pražské skupiny A na mistrovství světa. Houževnaté Nory přestříleli a s výjimkou závěru úvodní třetiny se nedostali do žádných problémů. Díky třem trefám v prostřední části se radovali z pohodlného vítězství 5:2. Ze zámořských posil byl nejvíce vidět Nino Niederreiter, který zapsal gól a asistenci.

Pogačar čaroval v závěrečném kopci, Hirt je po časovce třináctý

Tadej Pogačar, nebo Filippo Ganna? Jiná jména se před sedmou etapou příliš nezmiňovala. Předpovědi se nakonec i vyplnily. Slovinský lídr závodu jako jediný překonal Italův jinak neohrožený čas. Časovkou proletěl o 17 sekund rychleji a navýšil svůj náskok v průběžném vedení Gira přes dvě a půl minuty. Jan Hirt skončil na 37. pozici, což je jeho druhý nejlepší výsledek v neoblíbené disciplíně na Grand Tour. Z osmého místa v celkovém pořadí se propadl na třinácté.