Май
2024

Новости за 14.05.2024

Francouzi porazili Polsko, obhájci bronzu poprvé bodovali naplno

Hokejisté Francie v souboji o první triumf na mistrovství světa porazili 4:2 Polsko, které s jediným bodem zůstává poslední ve skupině B. V dřívějším ostravském souboji Lotyšsko poprvé získalo tři body. Obhájci bronzu z domácího šampionátu porazili 2:0 Kazachstán.

Kanada - Rakousko 7:6P. Povstání z mrtvých, outsider dal pět gólů v řadě

Po dvou třetinách vedli o pět branek, nakonec se ale Kanaďané strachovali o výsledek. Rakousko pěti góly ve třetí části srovnalo na 6:6 a vybojovalo senzační bod. Výhru favorita zařídil v prodloužení John Tavares. V odpoledním zápase pražské skupiny A mistrovství světa Norové porazili Dánsko.

ONLINE: Desátá etapa Gira vrcholí. Kousek před cílem soupeři Tratnika dostihli

Po volném dni se cyklistické Giro d’Italia rozjíždí do svého druhého týdne. A nebude to žádné postupné zahřívání. Desátá etapa měří pouze 142 kilometrů a obsahuje 2 800 výškových metrů, přičemž rovinatých je pouze úvodních čtyřicet kilometrů. Dokáže se tentokrát prosadit někdo jiný než muž v růžovém dresu? Sledujte od 13:15 v online reportáži.

Švýcarsko - Česko 2:1N. Neúspěšné nájezdové repete, domácí poprvé padli

Zase v důležitém boji o pozice rozhodovaly až nájezdy. Na rozdíl od úvodního duelu s Finskem ale tentokrát čeští hokejisté prohráli. Jejich prvním přemožitelem na domácím mistrovství světa se v pondělí večer stali Švýcaři, jimž dvoubodové vítězství 2:1 v závěrečné dovednostní soutěži vystřelil útočník Philipp Kurashev.