Май
2024

Новости за 18.05.2024

Na závěr kanonáda a čtyři góly Kuchty. Sparta obhájila titul, získá i pohár?

Sparťanští fotbalisté jsou podruhé v řadě ligovými šampiony. Obhajobu mistrovského titulu si zajistili drtivým vítězstvím 5:0 v Mladé Boleslavi, s kterou přitom body v probíhající sezoně ztráceli. Ve středu je čeká ještě finále poháru v Plzni, kde budou chtít dotáhnout zisk ceněného doublu.

Také v Imole ovládl kvalifikaci Verstappen. Piastri o druhou pozici přišel

Nizozemský jezdec Max Verstappen z Red Bullu vyhrál kvalifikaci na Velkou cenu Emilia Romagna formule 1. I v sedmém závodě sezony tím pádem získal pole position. Úřadující světový šampion a lídr průběžného pořadí uspěl před dvojicí pilotů McLarenu. Druhý skončil se ztrátou 74 tisícin sekundy Australan Oscar Piastri, třetí Brit Lando Norris zaostal o 91 tisícin. Piastri ale klesl po dodatečné penalizaci na pátou příčku, a ze třetího místa tak odstartuje Charles Leclerc z Ferrari.

Rozhodlo 8 desetin, Rallye Český Krumlov vyhrál Stříteský. Enge havaroval

Rallye Český Krumlov vyhrál Dominik Stříteský o 0,8 sekundy před Václavem Pechem a připsal si druhé vítězství v soutěži mistrovství České republiky. Třetí byl desetinásobný český šampion Jan Kopecký, kterému nevyšel útok na devátý triumf na jihu Čech. Na Stříteského ztratil 3,6 sekundy.

ONLINE: Kanada - Finsko 2:3. Seveřané opět vedou, podruhé slaví Puljujärvi

Sobotní program hokejového mistrovství světa tradičně nabízí tři duely z každé skupiny. Švýcarsko rozdrtilo 8:0 Dánsko, v Praze se kromě Česka a Velké Británie představí ještě od 16.20 Kanada proti Finsku. Duel sledujeme prostřednictvím podrobné online reportáže.

ONLINE: Německo - Polsko 2:0. Favorita uklidňuje využitým nájezdem Peterka

Program ostravské skupiny na hokejovém mistrovství světa pokračuje v sobotu hned třemi zápasy. Suverénní Švédsko přehrálo 7:2 Lotyšsko, od 16.20 hraje Německo s posledním Polskem a od 20.20 Slovensko vyzve Francii. Oba duely sledujeme prostřednictvím podrobných reportáží online.

Gannu znervózněl v rovinaté časovce jen Pogačar, Hirt dojel padesátý

Tentokrát podle předpokladů, čtrnáctá etapa Gira d’Italia byla v režii suveréna Filippa Ganny. Ten v rovinaté časovce zničil veškerou cyklistickou konkurenci vyjma Tadeje Pogačara, který se mu jako jediný alespoň přiblížil. Ital nakonec Slovinci přece jenom odolal a oplatil mu porážku ze sedmé zkoušky. Lídr závodu skončil druhý o 29 sekund a v celkovém pořadí zvýšil náskok na zbytek konkurence. Jan Hirt zajel padesátý čas, na vítěze ztratil přes čtyři minuty, Josef Černý skončil šestnáctý.

Napoleaová konečně pod par. Na German Masters si polepšila na 16. místo

Obhájkyně prvenství Kristýna Napoleaová si v třetím kole golfového German Masters výrazně polepšila z 41. na 16. místo. Česká hráčka obešla hřiště v Michendorfu u Berlína na 67 ran. Překonala o sedm úderů své výsledky z úvodních dvou dnů, kdy shodně zahrála dvě rány nad par.

Patřím sem! ukázala Galušková na ME jízdou, kterou vydřela olympiádu

Do finále mistrovství Evropy startovala jako vítězka kvalifikace až úplně na závěr. Zatímco v ní na vodě kouzlila a předvedla téměř o pět sekund rychlejší čas než všechny ostatní soupeřky, napodruhé se s peřejemi trápila a šance na první velkou individuální medaili ji protékala pod kajakem společně s vodou v tacenském kanálu. Přesto se Antonie Galušková v sobotním odpoledni usmívala. Právě si totiž vyjela místenku na pařížské olympiádě.

Zachův otec: Myslím, že s Davidem přijedou. Pavel je dlouhodobě rozhodnutý

Trenér Radim Rulík vyhlíží další hvězdné posily z NHL. Po konci Bostonu může reprezentaci posílit útočné duo David Pastrňák a Pavel Zacha, které by případně po Martinu Nečasovi obsadilo zbylá dvě místa na soupisce. „Myslím, že přijedou oba,“ uvedl pro iDNES.cz Pavel Zacha starší a dodal, že syna během play off netrápilo žádné vážné zranění.

Indiana si proti New Yorku vynutila sedmou bitvu o konferenční finále

Indiana Pacers zvítězili doma nad New York Knicks 116:103 a vynutili si rozhodující sedmý zápas o postup do konferenčního finále basketbalové NBA. Za stavu 3:3 se přesune série do New Yorku, kde se Knicks budou v neděli snažit využít druhý pokus k tomu, aby poprvé po 24 letech postoupili mezi čtyři nejlepší týmy. Pro Indianu by to za stejné období bylo počtvrté a poprvé po deseti letech.