Май
2024

Новости за 24.05.2024

Házenkáři budou při losu mistrovství světa ve druhém výkonnostním koši

Čeští házenkáři budou při středečním losu mistrovství světa v příštím roce zařazeni do druhého ze čtyř výkonnostních košů. Svěřenci španělského trenéra Xaviera Sabatého mají jistotu, že nenarazí na sedmičku týmů včetně dvou někdejších šampionů Španělska a spolupořadatele turnaje Chorvatska. Nasazení pro los dnes zveřejnila federace IHF.

Plzeňští futsalisté obhájili titul, Rešetár končí jako třináctinásobný šampion

Českými šampiony ve futsalu jsou opět hráči Plzně. Finále s Chrudimí završili dnešním vítězstvím 3:2 ve čtvrtém vzájemném utkání a sérii vyhráli 3:1 na zápasy. Západočeši vybojovali třetí titul v historii a osamostatnili se na druhém místě historického pořadí právě za patnáctinásobnými šampiony z Chrudimi. Ziskem třináctého titulu se s kariérou rozloučil čtyřicetiletý bývalý kapitán reprezentace Lukáš Rešetár.

Macháč se otřepal z kanára a skolil Djokoviče, v Ženevě ho čeká první finále

Český tenista Tomáš Macháč porazil v Ženevě poprvé v kariéře světovou jedničku Novaka Djokoviče ze Srbska a po výhře 6:4, 0:6, 6:1 bude v sobotu hrát své premiérové finále na okruhu ATP. Markéta Vondroušová odloženou dohrávku čtvrtfinále ve Štrasburku nezvládla. Turnajová jednička v souboji, který se ve čtvrtek kvůli dešti nestihl odehrát, podlehla ukrajinské tenistce Anhelině Kalininové 7:5, 3:6, 2:6.

Menšík se na poslední chvíli odhlásil z Roland Garros, trápí ho zdraví

Osmnáctiletý tenista Jakub Menšík se na poslední chvíli odhlásil z grandslamového Roland Garros. Rodák z Prostějova a finalista letošního turnaje v Dauhá se měl na pařížské antuce utkat v prvním kole se světovou sedmičkou Casperem Ruudem z Norska, v turnajovém pavouku ho nahradil brazilský účastník kvalifikace Felipe Meligeni Alves. Hráčův trenér Tomáš Josefus sdělil, že na vině jsou zdravotní důvody.

RETRO: Blíž nechoď, nebo tě zabiju. Jak Sappada zažila na Giru skandál hvězd

Nevedou sem ta nejtěžší stoupání, přesto je horské středisko Sappada, nacházející se nedaleko od rakouských hranic, zapsáno de dějin cyklistického Gira nesmazatelným písmem. V místech, kde v pátek slavil triumf v 19. etapě letošního ročníku Andrea Vendrame, došlo před 37 lety v roce 1987 k jedné z nejtřeskutějších kontroverzí v historii závodu, při které padala i slova o zradě a zabití. V hlavních rolích se ocitli dva týmoví kolegové, Ir Stephen Roche a domácí hvězda Roberto Visentini. A toto je jejich příběh.

Skeetař Korčák v boji o olympijské místo skončil na ME v Lonatu čtvrtý

Skeetař Daniel Korčák obsadil čtvrté místo na mistrovství Evropy a ve finále soutěže byl v Lonatu dlouho ve hře o účast na olympijských hrách. Průběžné vedení ale neudržel a nakonec jej chyba při poslední ráně ve třetí vyřazovací položce stála i medaili. Čtyřiadvacetiletý reprezentant na ni dosáhl alespoň jako člen týmu, společně s Radkem Prokopem a Tomášem Nýdrlem skončili v součtu výkonů z kvalifikace třetí.

Hamilton a Leclerc zajeli nejrychlejší časy v pátečních trénincích v Monaku

Nejrychlejší časy v úvodních trénincích na Velkou cenu Monaka vozů formule 1 zajeli Brit Lewis Hamilton z Mercedesu a domácí Charles Leclerc z Ferrari. Sedminásobný mistr světa Hamilton zajel dopoledne na městské trati v Monte Carlu o 29 tisícin sekundy rychleji než Oscar Piastri z McLarenu, v odpoledních jízdách zvítězil Leclerc před Hamiltonem o 188 tisícin. Lídr průběžného pořadí Max Verstappen z Red Bullu zajel jedenáctý a čtvrtý čas.

Bývalý reprezentační trenér Ginzburg povede basketbalisty Kawasaki

Bývalý trenér české basketbalové reprezentace Ronen Ginzburg si vyzkouší exotické angažmá, v příští sezoně povede prvoligový japonský tým Kawasaki Brave Thunders. Šedesátiletý Izraelec, který má rovněž české občanství, se stane prvním „nejaponským“ koučem v klubové historii. Tým o tom dnes informoval na svém webu.

Vendrame vítězí na Giru po sólo úniku. Favorité se šetřili, Hirt stále desátý

Už páté italské vítězství na domácí Grand Tour zařídil v pátek Andrea Vendrame. Závodník týmu Decathlon Ag2r se oddělil od skupiny uprchlíků v technickém sjezdu před posledním stoupáním dne a vytvořil si dostatečný náskok na vítězství v devatenácté horské zkoušce Gira. Favorité dorazili do cíle klidným tempem, Tadej Pogačar dál drží růžový dres a Janu Hirtovi patří desáté místo.

Reprezentant Svoboda se loučí s Děčínem bronzem. Mohl by posílit Nymburk

Bronz na rozloučenou. Basketbalový reprezentant Matěj Svoboda k němu v sérii o třetí místo v NBL přispěl 13 body, další za Děčín nepřidá. Válečnickou zbroj odkládá; hned po posledním zápase sezony v rodné Ostravě oznámil, že v klubu svého srdce po třech letech končí.

Perušič se Schweinerem i přes prohru postoupili v Espinhu do play off

Mistři světa v plážovém volejbalu Ondřej Perušič a David Schweiner prohráli na turnaji Pro Tour Elite v Espinhu s Australany Thomasem Hodgesem a Zacherym Schubertem 18:21, 17:21, přesto se štěstím postoupili do play off. V zamotané skupině v portugalském přímořském středisku, v níž měly před dnešními závěrečnými duely všechny týmy na kontě po jedné výhře i porážce, obsadili třetí místo a v sobotu je čeká předkolo.

USA - Česko 0:1. Zvládnuté čtvrtfinále, rozhodl Zacha, národní tým držel Dostál

Čeští hokejisté si na domácím mistrovství světa zahrají o medaile. Spojeným státům americkým oplatili několik čtvrtfinálových porážek včetně té loňské, výhru 1:0 zařídila šťastná přesilovková trefa Pavla Zachy. Výborný výkon podal Lukáš Dostál, v sobotním semifinále se národní tým od 14.20 střetne se Švédskem.