Май
2024

Новости за 25.05.2024

Kanada - Švýcarsko 2:3N. Andrighetto zařídil v Praze evropské finále

Českou reprezentaci ve finále hokejového mistrovství světa čeká Švýcarsko. To v semifinále porazilo Kanadu 3:2 po samostatných nájezdech, ve kterých rozhodl Sven Andrighetto. Zámořskému týmu skončila série čtyř finálových účastí v řadě.

Volejbalistky v Evropské lize porazily Španělsko a jsou nadále stoprocentní

České volejbalistky ve zlaté Evropské lize porazily Španělsko 3:0 po setech 25:19, 25:19 a 25:17. Po třech zápase zůstávají neporaženy. Mají plný počet devíti bodů a jsou v čele soutěže společně s Belgičankami, které rovněž ztratily jen jeden set. Nejproduktivnější hráčkou dnešního utkání v Mariboru byla se 16 body smečařka Helena Havelková.

Do druhé ligy padá Zlín, o evropské poháry si zahraje Hradec Králové

Zlínští fotbalisté po devíti letech sestupují do druhé ligy. V závěrečném dějství nadstavbové části Fortuna ligy ve skupině o záchranu podlehli v Jablonci 0:1 a zůstali na poslední příčce tabulky. V souboji jeho konkurentů Karviná porazila České Budějovice 1:0, oba kluby čeká baráž o udržení nejvyšší soutěže proti Vyškovu resp. Táborsku. Prostřední skupinu ovládl suverénně Hradec Králové, Teplice zdolal i v odvetném finále (2:0) a v zápase o postup do 2. předkola Konferenční ligy vyzve pátý tým skupiny o titul.

Fotbalisté Příbrami sestoupili z druhé ligy, třetí skončilo Táborsko

Fotbalisté Příbrami se navzdory vítězství 2:0 nad Vyškovem v posledním 30. kole stali druhým sestupujícím z druhé ligy. Středočeský tým, který ještě v sezoně 2020/21 hrál nejvyšší soutěž, doprovodí do třetí ligy nejhorší celek tabulky Kroměříž. Do baráže o účast mezi elitou půjde v lepší pozici Táborsko, které skončilo třetí, Vyškov byl čtvrtý. Jistým postupujícím do nejvyšší soutěže byla už od předminulého kola Dukla, která se rozloučila se sezonou drtivým vítězstvím 6:0 v pražském derby nad B-týmem Sparty.

Golfistka Spilková se na turnaji LET v Évianu posunula na konečné páté místo

Golfistka Klára Davidson Spilková obsadila dělené páté místo na turnaji Ladies European Tour v Évianu a zaznamenala druhý nejlepší výsledek v sezoně. V dubnu byla dlouholetá česká jednička v australském Bonville čtvrtá na turnaji, jenž byl kvůli dešti zkrácen na pouhé jedno kolo.

Pogačarova královská tečka na Giru. Hirt si polepšil na osmé místo

Celý třetí týden italského Gira neskrýval Tadej Pogačar vítězné ambice pro sobotní dvacátou etapu. 184 kilometrů a dvojitý výšlap na Monte Grappa slibovaly velkolepé kulisy pro další triumf slovinského cyklisty. A když růžový muž týmu UAE skutečně zaútočil, stejně jako v předchozích pěti případech se ho soupeři ani nesnažili následovat. Jan Hirt se posunul z desátého na osmé místo celkového pořadí.

Švédsko - Česko 3:7. Národní tým je ve finále MS, má jistou medaili

Na tento okamžik čekali čeští hokejisté čtrnáct let. Národní tým slaví postup do finále mistrovství světa, před naplněnou O₂ arenou zdolal v bláznivé přestřelce favorizované Švédy 7:3. Ve druhé třetině si vytvořil klíčový náskok, který už nepustil. O zlato si zahraje s Kanadou, nebo Švýcarskem.

Djokovič po krachu s Macháčem: Trpěl jsem, na zápas chci zapomenout

Těsně před Roland Garros nabral parádní formu, na druhý grandslam sezony se naladil skalpem světové jedničky. Tomáš Macháč díky páteční výhře v Ženevě nad Novakem Djokovičem 6:4, 0:6 a 6:1 poprvé v kariéře zažije finále na okruhu ATP. „A moc se na něj těším,“ ujišťuje český tenista.