Май
2024

Новости за 19.05.2024

Olomoucké béčko bojuje o prvenství ve druhé lize, Příbrami dál hrozí pád

Fotbalisté pražské Dukly, kteří již mají jistotu postupu do nejvyšší soutěže, v 29. kole druhé ligy remizovali bez branek na půdě čtvrtého Táborska. Po vítězství 3:1 v Chrudimi si naději na celkové prvenství v soutěži uchovala Olomouc B, která postoupit nemůže. Spolu s Táborskem si baráž zahraje také dosud třetí Vyškov, který se bez branek rozešel s Líšní. Varnsdorf porazil 1:0 Příbram a Středočeši se tak kolo před koncem propadli na sestupovou předposlední příčku.

Těsně, ale přece. Verstappen zvítězil v Imole po souboji s Norrisem

Max Verstappen z Red Bullu vyhrál po napínavém závěru potřetí za sebou Velkou cenu Emilie-Romagny a navýšil náskok v čele šampionátu formule 1. Úřadující mistr světa dojel do cíle o 725 tisícin sekundy před druhým Landem Norrisem z McLarenu.

Satková slaví stříbro na ME a jako jediná česká kanoistka pojede do Paříže

Vodní slalomářka Gabriela Satková se stala v Tacenu vicemistryní Evropy na kánoi, na níž se představí na olympijských hrách. Dvaadvacetiletá brněnská rodačka ve finále nestačila jen na Němku Andreu Herzogovou a získala druhou individuální evropskou medaili po triumfu v Praze v roce 2020. V mužské kategorii Jiří Prskavec ani Václav Chaloupka ve finále na medaili nedosáhli, skončili na šestém a sedmém místě. Na olympijské hry tak navzdory vyřazení v kvalifikaci pojede Lukáš Rohan.

Washington zařídil Dallasu v posledních vteřinách zápasu konferenční finále

Dallas Mavericks porazili v šestém utkání 2. kola play off basketbalové NBA Oklahoma City Thunder těsně 117:116, sérii vyhráli 4:2 na zápasy a postoupili do finále Západní konference. O vítězství Mavericks rozhodl P. J. Washington dvěma trestnými hody ze tří 2,1 sekundy před koncem po faulu Shaie Gilgeous-Alexandera. Dallas se o finále zámořské ligy utká s vítězem série mezi obhájcem titulu Denverem a Minnesotou (3:3).