Май
2024

Новости за 21.05.2024

Kanada - Česko 4:3P. Nejdřív vyrovnání, pak rozhodla chyba v přesilovce

Defenzivně zodpovědné výkony nakonec vystřídala ve třetí třetině zběsilá přestřelka. Čeští hokejisté dvěma brankami v závěru při hře v šesti vybojovali alespoň bod, v prodloužení rozhodl ve vlastním oslabení Dylan Cozens. Zámořský celek tak vyhraje skupinu A, národní tým se utká ve čtvrtfinále se Spojenými státy.

ONLINE: Boj v horách i s počasím. Cyklisté na Giru odmítají nastoupit do etapy

Po volném dni se cyklisté pouštějí do závěrečné třetiny italského Gira. I dnes je čeká pořádná výzva, 206kilometrová etapa s 4350 nastoupanými metry. Jenže kvůli špatnému počasí, které panuje na startu i v průsmyku Umbrail, požadují jezdci zkrácení etapy. Organizátoři řešení zatím nepředstavili. Šestnácté dějství závodu sledujte od 11.35 hodin v podrobné online reportáži.

Hokejisté zabojují s Kanadou o první místo. Kdo jim hrozí ve čtvrtfinále?

Pohodově si došli už pro pátou výhru na turnaji. S patnácti body si také pojistili nejhůře třetí místo ve skupině. Čeští hokejisté ale míří ještě výš, aby ve čtvrtečním večerním čtvrtfinále v Praze vyzvali co nejschůdnějšího soupeře. Jak toho mohou dosáhnout? A kdo jim ve vyřazovacích bojích hrozí? Projděte si následující přehled variant, které se odvíjí od výsledku závěrečného skupinového boje s Kanadou.

Polská epizoda mezi elitou končí, Švédsko si poradilo s Francií

Poláci potřebovali pro záchranu porazit Kazachstán v základní hrací době. O naději přišli ve třetí části, ve které asijský tým dvěma rychlými trefami odskočil a zvítězil 4:1. Čeští sousedé, kteří se do elitní skupiny mistrovství světa probojovali po 22 letech, tak opět sestupují níže. V dřívějším utkání v Ostravě si hokejisté Švédska zajistili první příčku ve skupině B, ani napošesté totiž neztratili ani bod. Rozhodující branku v utkání s Francií vsítil zkraje třetí části Erik Karlsson.