Май
2024

Новости за 17.05.2024

ONLINE: Česko - Rakousko 2:0. Využitá přesilovka, prosazuje se Kubalík

Národní tým čelí soupeři, který zatím na letošním mistrovstvím světa v hokeji pořádně trápí papírové favority. Češi nastoupili k pátému zápasu základní skupiny A, případné vítězství nad Rakouskem je výrazně přiblíží postupu do čtvrtfinále. Chytá Petr Mrázek, ve druhé třetině platí stav 2:0. Utkání můžete sledovat od 20.20 v podrobné online reportáži.

Zverev ukončil Tabilovu pouť v Římě a je poprvé letos ve finále, vyzve Jarryho

Německý tenista Alexander Zverev ukončil na antukovém turnaji v Římě úspěšné tažení Chilana Alejandra Tabila a zahraje si poprvé letos finále. Pátý hráč světového žebříčku vyhrál semifinálovou bitvu po prohraném úvodním setu 1:6, 7:6 a 6:2. Jeho nedělním soupeřem bude jiný chilský hráč Nicolás Jarry.

ONLINE: Zatím klidný den na Giru. Peloton si na rovině hlídá únik

Papírově jde nejspíš o nejlehčí den italského Gira. Třináctá etapa cyklistické Grand Tour měří 179 kilometrů a celá vede po naprosté rovině. Problém by jezdcům snad mohl přidělat jen vítr. Pohlídají si situaci sprinteři? Sledujte od 13:10 v podrobné online reportáži.

I hodní kluci můžou uspět! Šotnar nedávno trénoval dorost, teď je legendou Ústí

Mýtus, že hodní kluci mají smůlu v lásce a možná i v trenéřině, zbořil kouč ústeckých basketbalistů Jan Šotnar. Během tří a půl let se z ligy dorostu vyšvihl až do finále NBL! „Přitom jsem spíš hladič, to je můj styl,“ svěřil se reprezentační asistent. Zrovna s ním cloumala euforie, když si mezi křepčícími fanoušky vychutnával čtvrteční postup přes rivala Děčín; Sluneta v sedmém zápase semifinále play off kralovala 93:77. Zlatá série bude Šotnarova rozlučková, po sezoně se z města nad Labem přesune jinam.

První golfista světa Scheffler skončil před druhým kolem PGA Championship v poutech

Světovou jedničku Scottieho Schefflera zadržela před druhým kolem golfového majoru PGA Championship policie. Podle televizní stanice ESPN sedmadvacetiletý Američan nerespektoval pokyny policistů, kteří zasahovali u nehody, při níž kyvadlový autobus usmrtil u golfového klubu Valhalla v Louisville chodce. Scheffler místo nehody objel a zastavil až u vchodu do areálu, kde ho policisté zadrželi a odvedli v poutech.

Na ostravský písek míří světová špička, hrát budou i Perušič se Schweinerem

Pět českých beachvolejbalových párů v čele s Ondřejem Perušičem a Davidem Schweinerem se představí na červnovém turnaji Pro Tour kategorie Elite v Ostravě. Kromě úřadujících mistrů světa Perušiče se Schweinerem si hlavní soutěž díky divoké kartě zahrají také Barbora Hermannová s Marií-Sárou Štochlovou a Jakub Šépka s Jiřím Sedlákem. V kvalifikaci zabojují o postup mezi nejlepších 16 týmů talentovaní David Westphal s Tadeášem Trousilem a Kylie Neuschaeferová s Markétou Svozilovou.

Krpálek zbrojí: přes dřinu v Japonsku k medaili z Paříže. Tělo už trápit nebude

Před pár dny se vrátil z dvoutýdenního náročného kempu v oblíbeném Japonsku. „Ještě mě bolí ruce, kolena, kotníky...“ vyjmenoval s úsměvem snad všechny části těla. Přípravu si však Lukáš Krpálek pochvaluje: „Předváděl jsem judo, jaké už dlouho ne.“ Příští týden bude chtít trénink zužitkovat na mistrovství světa v Abú Zabí. A potom? Není těžké uhodnout, že všechnu pozornost upne na olympijské hry v Paříži.

Rakousko šokovalo Finy v poslední sekundě, Kanada porazila bezzubé Norsko

Rakousko, které v pátek na mistrovství světa změří síly s domácí reprezentací, potvrdilo svůj um hrát s favority. A nejen hrát, dokonce vyhrát! Ač po první části prohrávalo v Praze o dvě branky, ve zbývajících dvou s Finskem zabralo a zápas otočilo. Dvě desetiny sekundy před koncem rozhodl o výsledku 3:2 Benjamin Baumgartner. Ve večerním utkání skupiny A dlouho bezradní Norové, kteří první střelu na branku vyslali až v poslední třetině, zdramatizovali utkání s Kanadou. Nakonec však favoritovi podlehli 1:4.

První lajna Američanů zneškodnila Francii. Švédové znovu vyhráli

První formace USA v první třetině čtyřmi góly setřásla odpor Francie. Favorit nakonec zvítězil 5:0 a připsal si v Ostravě druhý triumf. Hokejisté Švédska potvrdili vynikající formu zkraje mistrovství světa, outsidera z Kazachstánu celý zápas tlačili a zvítězili 3:1. Vyhráli tak i ve svém čtvrtém duelu ve skupině B, kterou vedou už o čtyři body.