Мы в Telegram
Добавить новость
ru24.net
World News in Estonian
Февраль
2024

Новости за 05.02.2024

"Välisilm": Vene majandusest räägitakse üha enam kui sõjamajandusest

Eesti Rahvusringhääling (ERR) Эстония 

Venemaa selle aasta eelarve tulu on eelduslikult 35 ja kulu 36 triljonit rubla. Vene valitsus prognoosib majanduskasvuks 3,5 protsenti. Arvestades märtsi planeeritud presidendivalimisi, siis muud sõnumit, kui et majandusel läheb aina paremini, ei saa Kreml saatagi. Kuna aga kolmandik eelarvest kulub sõjatööstusele, siis räägitakse Vene majandusest üha rohkem kui sõjamajandusest.

"Välisilm": Vene majandusest räägitakse ühe enam kui sõjamajandusest

Eesti Rahvusringhääling (ERR) Эстония 

Venemaa käesoleva aasta eelarve tulu on eelduslikult 35 ja kulu 36 triljonit rubla. Vene valitsus prognoosib majanduskasvuks 3,5 protsenti. Arvestades märtsi planeeritud presidendivalimisi, siis muud sõnumit, kui et majandusel läheb aina paremini, ei saa Kreml saatagi. Kuna aga kolmandik eelarvest kulub sõjatööstusele, siis räägitakse vene majandusest üha rohkem kui sõjamajandusest.

Ekspert: Serbial on võime luua rahu või ebastabiilsust kogu Balkanil

Eesti Rahvusringhääling (ERR) Эстония 

Serbia detsembrikuiste valimiste järel süüdistavad opositsioon ja valimiste vaatlejad võimuparteid valimispettustes. Kuigi Serbia demokraatia teeb vähikäiku ja valitsus hoiab sõbralikke suhteid Venemaaga, on lääne jaoks siiski mitmetel põhjustel oluline selle piirkonna eest võidelda.

Priit Loog: "Tõe ja õiguse" Andrese roll käib minuga endiselt kaasas

Eesti Rahvusringhääling (ERR) Эстония 

Möödunud nädalal esietendus Endla teatris A. H. Tammsaare "Tõe ja õiguse" viies osa, kus astuvad Pearu ja Andresena üles Priit Loog ja Märt Avandi. 2019. aastal esilinastunud Tanel Toomi filmis Andrest mänginud Loog tunnistas "Ringvaates", Mäe talu peremehe roll käib temaga endiselt kaasas.Alanud nädal toob tagasi nii lume kui külma

Eesti Rahvusringhääling (ERR) Эстония 

Sel nädalal ilm külmeneb, õhutemperatuur langeb alla nulli ning hakkab ka lund sadama. Teisipäeval on kerge lumesaju ja rahuliku tuulega talveilm.

EPL: Parmas kandideerib oma ametiajal juba teist korda uuele tööle

Eesti Rahvusringhääling (ERR) Эстония 

Riigi peaprokurör Andres Parmas kandideerib oma ametiaja jooksul juba teist korda uuele töökohale, soovides nüüd saada Tallinna ringkonnakohtu esimeheks, teatas Eesti Päevaleht (EPL) esmaspäeval. Eelmise aasta lõpus ebaõnnestus Parmase katse saada Rahvusvahelise Kriminaalkohtu (ICC) kohtunikuks.

Ettevõtjate sõnul võiks välistööjõu kvoot olla kordi suurem

Eesti Rahvusringhääling (ERR) Эстония 

Valitsus on asunud kaaluma välistööjõu kvoodi suurendamist või muude reeglite leevendamist. Ettevõtjate sõnul pitsitab tööjõupuudus pea kõiki valdkondi alates autojuhtidest ja ehitajatest, lõpetades hooldustöötajate ja inseneridega. Kvoot võiks nende hinnangul olla praegusest mitu korda suurem.

Vähi seljatanud Annabeli ema: hirmu enam ei ole

Eesti Rahvusringhääling (ERR) Эстония 

Seitse aastat tagasi kogus vähiravifond Kingitud Elu annetusi seitsmeaastase Annabeli vähiravi toetuseks. Tänaseks terveks kuulutatud tüdruku ema Marianne Lõhmus tunnistas "Ringvaates", et kõige raskem kivi langes südamelt siis, kui ta tütar vähidiagnoosist vabanes.

Red Bulli vormelimeeskond algatas oma tiimijuhi suhtes uurimise

Ohtuleht 

Vormel 1 MM-sarja uue hooaja alguseni on jäänud vähem kui kuu, ent sarja viimastel hooaegadel dikteerinud Red Bulli tiimi kohale on kerkinud tumedad pilved. Nimelt süüdistatakse tiimijuhti Christian Hornerit sobimatus käitumises ja Red Bull on algatanud uurimise.

Kanepi tõusis maailma edetabelis, Lajal langes

Eesti Rahvusringhääling (ERR) Эстония 

Esmaspäeval avaldatud tennise maailma edetabelis kerkis Eesti naiste esireket Kaia Kanepi kaks kohta ja asub nüüd 215. positsioonil, meeste esinumber Mark Lajal langes ühe koha võrra.

Hiina võimud mõistsid kirjaniku surma... tingimisi

Ohtuleht 

Hiina kohus süüdistab kirjanik Yang Hengjuni spionaažis ning mõistis ta tingimisi surma. Kas surmanuhtlus ka täide viiakse, saab mees teada kahe aasta pärast. Seni on Hiina tema üle kohut pidanud enamjaolt saladusloori katte all.

Новости России
Москва

Lipatov Sound заявил о выходе нового трека “Red City”


FOTOD | Jüri Ratas võeti Isamaa liikmeks

Ohtuleht 

Isamaa Tallinna piirkonna juhatus võttis oma esmaspäevasel korralisel koosolekul erakonda vastu 17 uut liiget. Teiste seas sai ametlikult liikmeks kroonitud ka eelmisel nädalal erakonnaga ühinemisest teada andnud ekspeaminister Jüri Ratas.

HÜVA NÕU | Ärevus, stress, läbipõlemine – millest lähtuda teraapia valikul?

Ohtuleht 

Sõltuvushäired, uneprobleemid, ärevus, stress, läbipõlemine - sobiva teraapia valimine võib olla väga raske ning silme eest kirjuks võtta. Biodünaamilise hingamise ja trauma vabastuse praktik Helen Haava ning coach ja mentor Britta Burket lausuvad, et nende loodud platvormilt leiab mitmeid erinevaid teraapiad ja praktikaid. Naised on neist väga paljusid ka ise proovinud ja katsetanud ning oskavad neid teistelegi soovitada.

VANA ASI UUES KUUES! Brigitte Susanne Hunt: suudlesin Taavi Rõivasega korduvalt

Ohtuleht 

Seltskonnatäht ja suunamudija Brigitte Susanne Hunt pihib oma blogis, et kuna mitmed ettevõtted ei soovi temaga koostööd teha, sest tal on „perelõhkuja“ maine, peab ta enda kaitseks välja astuma. Hunt põrutab, et suudles Taavi Rõivasega sügisesel glamuuripeol ja et see oli mehe abikaasale – riigikogu liikmele Luisa Värgile – vastuvõetav.


Спорт в России и мире

Новости спорта


Новости тенниса
Арина Соболенко

Арина Соболенко сняла траур по Кольцову и завела новые романтические отношения


В Москве появятся три новые радиальные линии метро

В Алтайском крае суд вынес приговор мужчине, который пытался покинуть самолёт во время полёта и ударил бортпроводницу

Государственный долг Свердловской области снизился до 104,8 млрд рублей

BNA: король Бахрейна в среду приедет в Россию для переговоров