Мы в Telegram
Добавить новость
ru24.net
World News in Estonian
Февраль
2024

Новости за 06.02.2024

Kilk: et Estlink 2 lõhuti pahatahtlikult, on 99,99 protsenti välistatud

Eesti Rahvusringhääling (ERR) Эстония 

Soome ja Eesti süsteemihaldurid on jõudnud Estlink 2 rikkekohale väga lähedale ja pole võimatu, et juba kolmapäeval leitakse koht üles, ütles "Esimeses stuudios" Eleringi juht Kalle Kilk, lisades, et pahatahtlik lõhkumine on praeguseks pea täielikult välistatud.

Eesti poksijad püüavad Itaalias olümpiapiletit

Eesti Rahvusringhääling (ERR) Эстония 

Nädalavahetusel Maardus peetud poksi Eesti meistrivõistluste järel sai paika koondis, kes läheb märtsi alguses Itaaliasse eelviimasele olümpiamängude kvalifikatsiooniturniirile.

Punetav nägu võib viidata sellele terviseprobleemile

Postimees 

Enamasti seostub punane nägu kõrge vererõhuga. Kardioloog Garry Jennings ütles uudistekanaline ABC, et punetaval näol on mitmeid põhjuseid, mille hulgas otseselt kõrget vererõhku ei ole. Tegevused, mis tõstavad vererõhku ajutiselt võivad küll näost punaseks teha.

Tennise tippturniiril toimus piinlik eksimus

Postimees 

Tennise ATP-tuur on jõudnud Argentinasse, kus peetakse järjest mitmeid tippturniire. Nendest esimesel, Cordoba Openil jäid korraldajad piinlikusse olukorda.

Kosmoses kasvatatud salat võib osutuda mürgipommiks

Postimees 

Kuna salat on tervislik ja viitamiinirikas, siis värske rohelise kasvatamine Maa orbiidil või kaugematelgi kosmoseradadel tundub olevat hea viis kosmoserändurite tervise hoidmiseks. Uus uuring viitab sellele, et kuigi kosmosesalat võib olla toitev, võib see astronautidele siiski teatud määral ka riskantne olla.JUHTKIRI ⟩ Oleme hämarikuvööndis

Postimees 

Teisipäeval toimunud Postimehe iga-aastase arvamusliidrite lõuna seekordseks teemaks oli «Hetk, milles viibime praegu – valguse ja varju piirimaal». Nagu kirjandussõbrast lugeja kohe mõistab, peitub selles viide geniaalse Artur Alliksaare luuleridadele «Ei ole paremaid, halvemaid aegu. On ainult hetk, milles viibime praegu».

USA kohus: Trump ei ole puutumatu

Ohtuleht 

Donald Trumpile valmistavad peavalu mitu kohtukaasust. 2021. aasta 6. jaanuaril USA kongressi hoones toimunud möll ei lase tal rahus planeerida järgmist ametiaega, mida ta novembrikuistel valimistel saavutada loodab.

"Impulss": korruptsiooni tõendamine on ajakulukas

Eesti Rahvusringhääling (ERR) Эстония 

Arutelusaates "Impulss" jäi kõlama, et korruptsiooni tõendamine on keeruline ja ajakulukas, kuid kohtumenetlusaegu saaks kiirendada muutes menetlusõigust.

Hiina teadlased: rasedus pöörab organismis pea kõik pea peale – loe, mis juhtub

Postimees 

​Teadlased on kaardistanud, kuidas rasedus toob kaasa drastilisi muutusi ainevahetuse töös, uurides inimesega väga sarnast primaati – krabisööja-makaaki (Macaca fascicularis). Need ahvid on ühed inimestele kõige lähedasemad primaadid, mistõttu kasutatakse neid tihti eksperimentides, mida ei saa inimestega läbi viia.

Aiandites käib kevade eel kiire taimede ümberistutamine

Eesti Rahvusringhääling (ERR) Эстония 

Kuigi väljas on veel sügav talv, siis võib kasvuhoonetes juba kevadet aimata. Põlvamaa aiandites käib kibekiire töö, sest kevadlilled vajavad ümberistutamist.

NBA skoorikuningat ootab ees vigastuspaus

Eesti Rahvusringhääling (ERR) Эстония 

Korvpalliliigas NBA möödunud hooajal kõige väärtuslikuma mängija (MVP) auhinna teeninud Joel Embiid peab vigastuse tõttu mõneks ajaks platsilt eemale jääma.

Kolmapäeval tuleb kuni 10 kraadi külma

Eesti Rahvusringhääling (ERR) Эстония 

Ööl vastu kolmapäeva tekib Taani väinade kohal madalrõhkkond, mis üle Lõuna-Rootsi ja Baltimaade itta liigub. Sajab lund, Lõuna-Skandinaavias ning meie lõunanaabrite juures ka lörtsi.

Новости России
Москва

В Москве произошла драка с участием 15 человек, двое в больнице


Suursaarte lennuliine hakkab teenindama NyxAir

Eesti Rahvusringhääling (ERR) Эстония 

Tallinna-Kärdla ja Tallinna-Kuressaare lennuliinil hakkab reisijaid vedama NyxAir, kes praegu teenindab Kuressaare liini. Eelmisest augustist hankekomisjoni otsuse ümber toimunud kohtuvaidlus on lõppenud. Leping kehtib 2027. aasta sügiseni.

Kuressaare ametikoolis hakatakse õpetama tuuleparkide hooldajaid

Eesti Rahvusringhääling (ERR) Эстония 

Kuressaare ametikoolis valmistutakse õpetama ameteid, mida ei Eestis ega lähiriikides veel kusagil ei õpetata. Kui lähikümnendil peaks hüppeliselt juurde tekkima tuuleparke nii maal kui ka merel, siis seni pole nende hooldajaid Eestis koolitatud. Hinnanguliselt võiks aastate pärast olla vajadus tuhatkonna sellise töökoha järele.

Keldo: personaalse riigi idee on veel üpris toores

Eesti Rahvusringhääling (ERR) Эстония 

Personaalne riik oli üks Eesti 200-a valimislubadustest, mis jõudis ka koalitsioonileppesse. Personaalse riigi ideed arutati koalitsioonis põgusalt nädal tagasi riigieelarve strateegia arutelul. Reformierakonna parlamendifraktsiooni esimehe Erkki Keldo sõnul ootavad nad nüüd täpsemat analüüsi selle kohta millele raha kulub ja kust tuleb kokkuhoid.


Спорт в России и мире

Новости спорта


Новости тенниса
Арина Соболенко

Арина Соболенко сняла траур по Кольцову и завела новые романтические отношения


«Россети Московский регион» оштрафовали за нарушение в Ленинском округе

Пентагон обвинил Россию в запуске противоспутникового оружия

"Пылинки с него сдувала": Школьник-мажор из элитного посёлка в Москве расправился с экономкой и "забыл"

Магаданский художник Константин Кузьминых получил звание "Народный художник Российской Федерации"