ru24.net
World News in Estonian
Февраль
2024

Новости за 14.02.2024

OTSEÜLEKANNE JA -BLOGI ⟩ Rootsi ralli: kas Tänak suudab mullust võitu kaitsta? Rovanperä naaseb rajale

Postimees 

Autoralli MM-sarja teine etapp peetakse neljapäevast pühapäevani lumistel Rootsi teedel. Postimees vahendab võistlust otseblogis.Lisaks mullustele võitjatele Ott Tänakule ja Martin Järveojale saame kaasa elada veel mitmele eestlasele. Rally2-s avavad hooaja Georg Linnamäe – James Morgan (Toyota) ning Gregor Jeets – Timo Taniel (Škoda). JWRC debüüdi teevad Romet Jürgenson – Siim Oja (Ford).

Kalev/Cramo tagas koha finaalis

Err.ee (sport) 

Eesti meeste korvpalli karikavõistluste finaali jõudis esimesena BC Kalev/Cramo, kel ei olnud poolfinaalis probleeme Viimsi alistamisega 102:58 (23:21, 28:7, 29:17, 22:13).

Floridas kavatsetakse keelata mistahes ilma loata töötavad jälgimisseadmed

Postimees 

Florida seadusemuudatus, mis käsitleb traadita jälgimisseadmete volitamata kasutamist, annaks jälitamisohvritele tugevama kaitse, muutes traadita jälgimisseadmete volitamata kasutamise kolmanda astme kuriteoks. Praegu on igasuguse jälgimisseadme, sealhulgas telefonidesse paigaldatud jälgimistarkvara, paigaldamine ilma jälgitava isiku nõusolekuta lihtsalt ebaseaduslik. Eestis on tegemist juba täna kuriteoga.Eksperdid: Balticconnectori purunemine lõhnab sabotaaži järele

Postimees 

Eksperdid analüüsisid mullu oktoobris Soome lahes aset leidnud Balticconnectori ja sidekaablite lõhkumist ning järeldasid, et sündmuste jada on niivõrd jabur, et sabotaaž on isegi tõenäolisem kui õnnetus, vahendab ETV saade «Pealtnägija».

Lea Dali Lioni ema: Lea muusikat on endiselt raske kuulata

Eesti Rahvusringhääling (ERR) Эстония 

28. veebruaril tähistaks muusik Lea Dali Lion 50. sünnipäeva, kui kolme aasta eest poleks vähktõbi temalt elu võtnud. "Ringvaatele" antud intervjuus tunnistas laulja ema Aino Teemets, et haarab tihti tütre plaatide järele.

Neljapäeval on ilm hall ja vesine

Eesti Rahvusringhääling (ERR) Эстония 

Neljapäeva hommikul lisandub Eesti lääne- ja lõunaserva pilvi, mille edelavool päeva peale üle maa kannab. Vahetevahel sajab lund ja lörtsi, sekka ka vihma. Jäävihm pole ka välistatud. Temperatuur tõuseb õhus enamasti kraad-kaks üle nulli, Eesti idaservas jääb veidi alla nulli.

Lätlased soovivad, et Baltimaadel oleks Vene valimiste kohta ühtne seisukoht

Eesti Rahvusringhääling (ERR) Эстония 

Balti riigid peaksid kujundama Venemaa presidendivalimiste suhtes ühise seisukoha, leiab Läti peaminister Evika Silina. President Edgars Rinkevićs kutsub aga poliitikuid ja ametnikke üles kaaluma põhjalikult Euroopa Liidu ja NATO riikide väliste reiside turvariske.

Seksuaalkuritegudest teavitamine on aasta-aastalt kasvanud

Eesti Rahvusringhääling (ERR) Эстония 

Eelmisel aastal registreeriti 731 seksuaalkuritegu, mida on aasta varasemaga võrreldes pea 20% rohkem. Tõus on tingitud suuresti laste vastu toime pandud seksuaalkuritegude teavitamise kasvust.

Ameeriklanna: panin lapse kogemata ahju!

Ohtuleht 

USAs Kansas City linnas said hädaabiliini töötajad kummastava kõne: numbrile helistas paanikas ema, kes ütles, et ajas segamini lapsehälli ja praeahju.

Siimer: olen juba mitu korda õnnest nutnud

Err.ee (sport) 

Laskesuusatamise maailmameistrivõistlustel Nove Mestos tegi meeste 20 km tavadistantsil karjääri parima esituse Kristo Siimer, kes teenis ühe möödalasu juures 14. koha.

Новости России
Москва

РМОУ презентовал издательский проект «Притяжение Сочи» на форуме «Мы вместе. Спорт»


"Pealtnägija": Saksamaal peeti paremäärmuslasi naljanumbriks, aga enam mitte

Eesti Rahvusringhääling (ERR) Эстония 

Üha sagedamini tuleb signaale, kuidas justkui stabiilsel Saksamaal tahavad kuningriiklased lahku lüüa või paremäärmuslased riiki pöörata. Kui algul peeti neid tegelasi naljanumbriks, siis enam mitte, sest nendega flirdib erakond Alternatiiv Saksamaale (AfD), mis annab neile tohutu kandepinna juurde.

Iiri ujuja võitis MM-il ajaloolise medali

Err.ee (sport) 

Ujumise maailmameistrivõistlustel Dohas tegi kolmapäeval Iirimaa spordi ajalugu Daniel Wiffen, kes teenis esikoha meeste 800 meetri vabaltujumises ajaga 7.40,94.

Hezbollah ja Iisraeli tulevahetuses hukkus mitu inimest

Eesti Rahvusringhääling (ERR) Эстония 

Kolmapäeval aset leidnud äärmusrühmituse Hezbollah ja Iisraeli tulevahetuses Iisraeli-Liibanoni piiri lähedal hukkus mitu inimest, sealhulgas tsiviilisikuid. Tegemist on viimaste nädalate kõige verisemate vastastikuste löökidega kahe osapoole vahel, mis tõstab hirme laiema piirkondliku konflikti ees.

Ungarit raputab armuandmisskandaal

Eesti Rahvusringhääling (ERR) Эстония 

Ungari peaminister Viktor Orbán seisab silmitsi suurima poliitilise kriisiga pärast võimule naasmist 2010. aastal, sest kaks tema liitlast on astunud tagasi skandaali tõttu, mille on põhjustanud armu andmine lastepilastamise varjamises süüdi mõistetud mehele.


Спорт в России и мире

Новости спорта


Новости тенниса
Вероника Кудерметова

Россиянка Вероника Кудерметова вышла во второй круг турнира в Штутгарте


День подснежника и День полиграфии: какие праздники отмечают в России и мире 19 апреля

Как поучаствовать в продаже иностранных ценных бумаг по указу №844

Жительница Европы подала иск на клинику Хайдарова из-за гноя некроза тканей

Право штрафовать по камерам намерены передать региональным властям