Мы в Telegram
Добавить новость
ru24.net
World News in Estonian
Февраль
2024

Новости за 23.02.2024

Brasiiliast leiti maailma väikseim selgroogne – ta on herneterastki väiksem

Postimees 

Kirp-kärnkonnad on nii pisikesed, et lähenevad selgroogsete loomade võimaliku väikseima suuruse piirile. Teaduskirjandusse jõudsid nad alles 2011. aastal, kui Brasiilia Serra Bonita mäestikus kirjeldatud Brachycephalus pulex viis lõpuks selleni, et nad otsustati nimetada konnadeks. Ütlemata pisikesteks konnadeks.

„HEA TÜDRUK“ PODCAST 18. OSA | Anu Saagim: vaid naiivitar 20ndates võis arvata, et see üks on ainus ja õige ning ollakse koos kuni surmani

Ohtuleht 

Anu ja Piret võtavad „Hea tüdruk“ podcasti 18. osas ette sõpruse ja abielu temaatika, lahkavad soomlaste silmakirjalikkust ja Z-generatsiooni veidrad sotsiaalmeedia suhtemustreid. Piret kahtlustab, et paljudel uue põlvkonna inimestel on nutiseade otse närvisüsteemi või genitaalidega ühendatud ja seda kontrollib seljaaju. Ajukeemia ajab see kindlasti täiesti sassi, aga sellest täpsemalt juba meie podcastis.

MOODSAD AJAD ⟩ Ujujale lendab sel suvel appi päästerõngaga droon

Postimees 

New Yorgi politsei võtab sel suvel kasutusele kaugjuhitavad droonid, millega visatakse linna randades abi vajavatele ujujatele õhust päästerõngas. Seni pole veel teada, kui palju selliseid «robotpäästjaid» suvel randa jõuab, kuid politsei tegi sotsiaalmeedias juba uutele päästjatele kampaaniat.Vabariigi aastapäev tuleb vihmane

Eesti Rahvusringhääling (ERR) Эстония 

Laupäeva hommik on sajuta, aga pilvine, sest lõuna poolt on tulekul juba uus madalrõhkkond. Kella üheksa-kümne paiku jõuab uus sadu Eesti lõunaserva ja jõuab juba kella 12 paiku Tallinna. Õhtupoolik on üle maa vihmane, saartel tuleb sekka ka lörtsi. Pärastlõunal tõuseb ka tuul.

Pärnus alustati reedel vabariigi aastapäeva pidustustega

Eesti Rahvusringhääling (ERR) Эстония 

Eesti sünnilinnas Pärnus alustati vabariigi aastapäeva tähistamisega juba reedel. Meenutati vabadussõjas langenuid, toimus jalutuskäik ja loeti ette 1918. aastal Endla teatri rõdult kõlanud iseseisvusmanifest.

Vene passi vahetamine Eesti passi vastu on Venemaa tõttu järjest keerulisem

Eesti Rahvusringhääling (ERR) Эстония 

Viimastel aastatel on kasvanud mitte-eestlaste huvi vahetada oma Venemaa pass Eesti oma vastu. Venemaa aga veeretab passivahetusele ette aina uusi takistusi. Näiteks selgus hiljuti, et enam ei aktsepteerita politsei- ja piirivalveamet garantiikirja Eesti kodakondsuse taotlemise kohta.

Varisemisohtlikust Põltsamaa lossist on saanud väga populaarne külastuskoht

Eesti Rahvusringhääling (ERR) Эстония 

Varisemisohtlike müüride asemel on kireva ajalooga Põltsamaa lossist saanud väga populaarne külastuskoht, mis pärjati hiljuti arhitektuuri peapreemiaga. Põltsamaal on olnud uhked valitsejad ning lossil on olnud väga suursugune ajalugu, rääkis "Ringvaates" Põltsamaa muuseumi giid Merli Sild.

Swiatek jäi kvalifikatsioonist põhitabelisse pääsenud venelannale alla

Eesti Rahvusringhääling (ERR) Эстония 

Naiste tennise maailma esireketi Iga Swiateki teekond Dubais toimuval WTA kõrgeima kategooria tenniseturniiril sai reedel üllatuslikult lõpu, kui poolatar poolfinaalis kvalifikatsioonist põhitabelisse pääsenud venelanna Anna Kalinskaja (WTA 40.) paremust tunnistama pidi.

Новости России
Москва

В Москве произошла драка с участием 15 человек, двое в больнице


Kommunistlik Kuuba süvendab sidemeid kapitalistliku Lõuna-Koreaga

Eesti Rahvusringhääling (ERR) Эстония 

Ajaleht The Times kirjutab, et külma sõja ajal sai Kuuba hästi läbi Põhja-Koreaga, kuid nüüd on Havanna pööranud pilgu hoopis Lõuna-Korea poole. Kuuba tahab riiki meelitada investeeringuid, Lõuna-Korea tööstusfirmad ihuvad samas hammast Kuuba maavaradele.


Спорт в России и мире

Новости спорта


Новости тенниса
ATP

Российский теннисист Медведев опустится на строчку в рейтинге ATP


Холдинг Эн+ стал членом Ассоциации развития возобновляемой энергетики

Якутия представила цветочную инсталляцию «Мост в будущее» на выставке «Россия» в Москве

Спрос на культурные мероприятия в РФ вернулся к доковидным значениям

Реальная военная мощь Москвы и Пекина оказалась выше, чем предполагали в Вашингтоне