Мы в Telegram
Добавить новость
ru24.net
World News in Estonian
Февраль
2024

Новости за 09.02.2024

Krüger sai hooaja esimese etapivõidu, Alev 35.

Eesti Rahvusringhääling (ERR) Эстония 

Veebruarikuised murdmaasuusatamise MK-etapid sõidetakse Põhja-Ameerikas. Esimesena võisteldakse Kanadas Canmore'is, kus avapäeval olid kavas 15 km vabatehnikas ühisstardid.

Harris: kriitika Bideni vanuse kohta oli poliitiline tellimustöö

Eesti Rahvusringhääling (ERR) Эстония 

USA asepresident Kamala Harris kritiseeris reedel teravalt erikomisjoni raportit, mis tõstatas halvustava loomuga küsimusi president Joe Bideni vanuse ja mälu kohta ning nimetas seda poliitilise atentaadi tööotsaks.Ain Järve: uus oranžerii toob Kadrioru 21. sajandisse

Eesti Rahvusringhääling (ERR) Эстония 

Peeter I oli suur köögiviljaentusiast, kes õpetas Hollandis õpitud kombe järgi kogu Venemaa redist sööma. Jüri Muttika uuris mitu sajandit hiljem, kuidas Peetri asutatud Kadrioru park viimaks uue oranžerii saab.

Häirekeskus tunnustas kriitilises olukorras abi kutsunud noori

Eesti Rahvusringhääling (ERR) Эстония 

Häirekeskus tunnustas 17 noort, kes kriitilises olukorras oskasid abi kutsuda. Teiste seas said kiituskirja noored ratturid, kes oma treenerit kiirabi tulekuni elustasid ja tegid seda nii oskuslikult, et treener jäi ellu.

Nädalavahetuse ilm on veel külm, edaspidi läheb soojemaks

Eesti Rahvusringhääling (ERR) Эстония 

Ööl vastu laupäeva jääb Eesti ilma kujundama külm kõrgrõhuala ning kraadid püsivad veel madalad. Läänemere lõunaosa kohal muutub aga mõjusamaks sinna ulatuv madalrõhuala kirdeserv. Kahe rõhkkonna vahel tekib surve, mis muudab ida- ja kirdetuule puhanguliseks ja sajud tihedamaks.

Valgas avati uus spordihoone

Eesti Rahvusringhääling (ERR) Эстония 

Valgas avatud uus spordihoone peaks vähendama senise spordihalli ülekoormatust ning ära mahutama laste koolitunnid ja täiskasvanute treeningud.

Colombia velotuuril vahetus taas liider, Pajur 56.

Eesti Rahvusringhääling (ERR) Эстония 

Colombia velotuuri (UCI 2.1) kolmandal etapil (Tunja-Tunja; 141,9 km) pälvis esikoha Alejandro Osorio (GW Erco Shimano; 3:20.18). Eesti maanteeratturite koondise parimana finišeeris Markus Pajur 56. positsioonil.

JÄRELVAADATAV ⟩ Tartus peeti korralik põnevusetendus

Postimees 

Cronimeti võrkpalli Balti liigas pidasid Tartus põnevuslahingu kohalik Bigbank ja Pärnu võrkpalliklubi. Külalised võtsid lõpuks oma 3:2 (19:25, 30:28, 18:25, 25:15, 15:13). Mäng on järelvaadatav.

Новости России
Москва

В Москве произошла драка с участием 15 человек, двое в больнице


Eestisse jõudis laevatõrje kaugmaaraketisüsteem

Eesti Rahvusringhääling (ERR) Эстония 

Mobiilne laevatõrje raketisüsteem Blue Spear jõudis Eestisse. Iisraeli ja Singapuri ühisettevõttes valmistatud rakettide ostmise otsustas valitsus 2020. aastal. Koos taristuinvesteeringute ja edaspidiste kuludega on projekti maksumus 100 miljonit eurot. Raketid tabavad mere- ja maasihtmärke 290 kilomeetri kauguselt.

Sõjaline Schengeni lepe lihtsustab sõjavägede liikumist riikide vahel

Eesti Rahvusringhääling (ERR) Эстония 

Poolas on head vastuvõttu leidnud niinimetatud sõjaline Schengeni lepe, mis lihtsustab sõjavägede liikumist riikide vahel. Esialgu on lepe sõlmitud vaid Saksamaa, Hollandi ja Poola vahel, ent Poola valitsus loodab, et leppega ühinevad ka teised Euroopa riigid.

Karel Korp: kaunid raamatud on reeglina kallid

Eesti Rahvusringhääling (ERR) Эстония 

Reedel selgusid Eesti 2023. aasta kaunimate raamatute konkursi võidutööd. "Ringvaatel" oli külas žürii esimees Kaarel Korp, kelle sõnul tähendab kaunis raamatukujundus reeglina ka krõbedat hinda.


Спорт в России и мире

Новости спорта


Новости тенниса
ATP

Теннисиста Медведева выбили из топ-4 ATP


Спецназовцы Росгвардии и сотрудники военной контрразведки задержали нарушителей миграционного законодательства в ДНР

Пентагон обвинил Россию в запуске противоспутникового оружия

Российская авиакомпания анонсировала 16 новых маршрутов из Томска

"Пылинки с него сдувала": Школьник-мажор из элитного посёлка в Москве расправился с экономкой и "забыл"