ru24.net
World News in Estonian
Февраль
2024

Новости за 21.02.2024

Kaljulaid: relvi tehakse rahast, mitte millestki muust

Eesti Rahvusringhääling (ERR) Эстония 

Julgeoleku teemal liiga vähe pingutavad Euroopa riigid peaksid tõstma makse, et rahastada suuremaid kaitsekulutusi, ütles Müncheni julgeolekukonverentsi väisanud endine president Kersti Kaljulaid "Esimeses stuudios".

Kanepi kasutamisega kroonilise valu raviks suureneb teise terviseprobleemi risk

Postimees 

Paljudes USA osariikides on kanepi käitlemine legaliseeritud. Euroopas on mõnedes riikides (näiteks Saksamaa, Itaalia, Taani ja mõned teised) lubatud kanepi kasutamine meditsiinilistel eesmärkidel ja seda on hakatud kasutama ka kroonilise valu raviks. Samas kinnitavad paljud uuringud, et kanepi kasutamisel võivad ilmneda tõsised kardiovaskulaarsed kõrvaltoimed.

See dieet võib parandada diabeetikute tervist

Postimees 

Vahemere dieet pälvib taas kiidusõnu ja uuringud on kinnitanud selle tervisele kasulike omaduste nimekirja. Lisaks südame-veresoonkonna haiguste ennetamisele, immuunsüsteemi tugevdamisele ja oksüdatiivse stressi ärahoidmisele võib see dieet aeglustada ka neerude halvenemist. See on kasu, mis on teadusringkondadele juba teada, kuid nüüd on esimest korda näidatud II tüüpi diabeeti põdevatel patsientidel, kirjutab Medical Xpress.

8 põhjust, miks peaksid kõrvitsaseemneid sööma

Postimees 

Kõrvitsaseemned pakuvad antioksüdante, kiudaineid, tervislikke rasvu, magneesiumit, valku ja palju muud. Näiteks on uuringud näidanud, et kõrvitsaseemned võivad parandada südame tervist ja aidata korralikult välja puhata.Viru keskuses saab näha parimaid pressifotosid

Postimees 

Täna avaldasid Eesti Pressifotograafide Liit (EPFL) ja Eesti Meediaettevõtete Liit (EML) 2023. aasta pressifoto võistluse võitjad. Selle puhul avati Viru keskuses traditsiooniline pressifotode näitus, kus on väljas eelmise aasta parimad fotod.

Vigastused sunnivad Rikbergi veerandfinaali avamängus avantüürile

Eesti Rahvusringhääling (ERR) Эстония 

Neljapäeval peab Cronimet võrkpalli Balti liigas esimese veerandfinaalkohtumise vigastustega hädas olev tiitlikaitsja Tartu Bigbank. Peatreener Alar Rikbergi sõnul on tõenäoline, et vähemalt üks mees ei mängi Leedus oma tavapärasel positsioonil.

Igaks juhuks sise-MMist loobunud Tilga vaatab lootusrikkalt suve ja medalite poole

Postimees 

Eesti kergejõustikuliit andis täna teada, et 1.-3. märtsini Glasgows toimuval sise-MMil esindab meid kolm sportlast: mitmevõistleja Johannes Erm, sprinter Õilme Võro ja tõkkesprinter Diana Suumann. Tegelikult oli tiitlivõistluste pilet taskus ka mullu väli-MMil kümnevõistluses neljandaks tulnud Karel Tilgal, kuid sääreprobleemi tõttu jääb tal Suurbritanniase lendamata.

Neljapäev on sombune

Eesti Rahvusringhääling (ERR) Эстония 

Neljapäev on veel üsna jahe ja sombune.

JAANUS TERASMAA ⟩ Hiilival plastiajastul on mürgised kombitsad

Postimees 

Plastist on saanud kõige levinum materjal ookeanide pinnakihis. Ometi on maailmameres vaid murdosake plastijäätmetest ning inimesed on selle mürgisust ja füsioloogilist mõju alles avastamas, hoiatab Tallinna Ülikooli ökohüdroloogia professor Jaanus Terasmaa.

Põlva vald tahab viia kõik viis kooli ühtse juhtimise alla

Eesti Rahvusringhääling (ERR) Эстония 

Põlva vallas käima lükatud haridusreformi seekordne eesmärk on viia kõik valla viis kooli ühtse juhtimise alla. Kui sellega on kogukonnad päri, siis vastuseisu tekitab valla plaan muuta kaks põhikooli kuueklassiliseks.

Erki Nool Levandi skandaalist: paljud sportlased ja nende vanemad arvavad, et kui ostan roosat värvi püksid ja lillat värvi tossud, siis minust saabki olümpiavõitja

Postimees 

«Kui näiteks viie või kümne aasta pärast lapsevanem, kes unistas, et tema lapsest saab olümpiavõitja, aga millegipärast laps ei viitsinud väga regulaarselt trennis käia, süüdistab Erki Noolt, et treener katsus tütart ebameeldivalt, siis milline õigus või milline võimalus on minul kui treeneril end kaitsta, kui meedia teeb mind maha?» viskab Erki Nool õhku küsimuse, rääkides treeneri kutse-eetikast ja Anna Levandi ümber lahvatanud skandaalist.

Новости России
Москва

А на сколько нагрели именно Ваш дом?


Psühholoog: laste nutisõltuvus võib olla teiste probleemide tagajärg

Eesti Rahvusringhääling (ERR) Эстония 

Eestis esineb sotsiaalmeedia- ja arvutimängusõltuvuse sümptomeid 17 protsendil lastest ning tüdrukute ekraanide ees veedetud aeg on pärast COVID-pandeemiat tõusnud kaks korda. Ekspertide hinnangul on olukord murettekitav, sest kannatavad nii õpitulemused kui ka uneaeg.

MIHKEL KUNNUS ⟩ Ja suremegi solgisurma

Postimees 

Plasti suurimad voorused on selle suurimad needused ning plastireostus on juba väga tõsine globaalprobleem, nendib toimetaja Mihkel Kunnus.


Спорт в России и мире

Новости спорта


Новости тенниса
Елена Рыбакина

Лучшая теннисистка мира сделала заявление перед матчем с Еленой Рыбакиной


СОТРУДНИКИ РОСГВАРДИИ ПРЕДОТВРАТИЛИ ВОЗГОРАНИЕ АВТОМОБИЛЯ В МОСКВЕ

Краеведческий фестиваль «Солнечногорский лосенок» прошел в Подмосковье

Вложения в нижегородскую недвижимость принесли 11,6% реального годового дохода

Более 11000 поездок совершили пользователи каршеринга BelkaCar по Подмосковью за пять месяцев