Мы в Telegram
Добавить новость
ru24.net
World News in Estonian
Февраль
2024

Новости за 08.02.2024

Michal soovitab Ansipil europarlamendi valimistel kindlasti kandideerida

Eesti Rahvusringhääling (ERR) Эстония 

Kliimaminister ja Reformierakonna juhatuse liige Kristen Michal soovitas ETV saates "Esimene stuudio" endiselt erakonnajuhil Andrus Ansipil kindlasti Euroopa Parlamendi valimistel kandideerida. Ansipi ja Kaja Kallase tüli kommenteerides ütles ta, et omavaheline isikuomaduste kallal arvustamine Eesti olukorda paremaks ei tee.

Riikliku teenetemärgi saav proviisor on ametit pidanud 60 aastat

Postimees 

Eesti Vabariigi president Alar Karis tunnustas iseseisvuspäeva eel riiklike teenetemärkidega inimesi, kes on igapäevase tööga aidanud kaasa Eesti ühiskonna hoolivuse, märkamise ja kaitstuse suurendamisele. Sel aastal on auhindade saajate seas Kohtla-Järve Benu apteegi juhataja, proviisor Aime Tolga, kes tähistab oma 60. tööaastat samas ametis.Kaasikud jõudsid U-23 MM-il esikümnesse

Eesti Rahvusringhääling (ERR) Эстония 

Sloveenias Planicas toimuvatel suusaalade juunioride ja U-23 vanuseklassi maailmameistrivõistlustel saavutasid murdmaasuusatajad Keidy ja Kaidy Kaasiku kohad esikümnes.

Sõbrapäeval toimub järjekordne Kuu hõivamise katse – loe, millega tegu

Postimees 

Pärast mitmeid ebaõnnestunud katseid on Intuitive Machines järgmisel katsel eesmärgiga eraettevõtte sõidukiga esimesena Kuu pinnale maanduda. Selle aasta sõbrapäeval paiskub õhku midagi rohkemat kui ainult armastust. Nimelt plaanib SpaceX üles saata Falcon 9 raketi, mis kannab Intuitive Machines'i IM-1 Kuu maandurit. Kui «Odysseus» kaheksa päeva hiljem edukalt Kuu pinnale jõuab, saavutab Intuitive Machines kommertskosmoselennunduses midagi seninägematut.

Tulevane Rail Baltic mõjutab juba Pärnu kinnisvaraturgu

Eesti Rahvusringhääling (ERR) Эстония 

Rail Baltic on juba hakanud Pärnu kinnisvaraturgu mõjutama. Ettevõtjad valmistuvad reisiterminali kõrvale hotelli ehitama ja kinnisvara Pärnus läheb rohkem hinda.

Reedel on ilm päikseline, ent karge

Eesti Rahvusringhääling (ERR) Эстония 

Kui täna oli veel kohati päris pilvine, siis järgnevail päevil peaks päikest juba märksa enam näha olema. Reede hommikul on miinuskraade kuni 22 kraadi.

Новости России
Москва

«СВЯТОЙ ЛЕНИН» УЛУЧШАЕТ ЗАКОНЫ, управляет патентами и улучшает командное планирование в целях учёта интереса всего народа.


HC Tallinn avas viimaks võiduarve

Eesti Rahvusringhääling (ERR) Эстония 

Käsipalli meeste meistriliigas jooksid neljapäeval platsile SK Tapa ja HC Tallinn. Viimane võitis skooriga 32:27 (14:16).

Neeme Väli Merilost: miks kindralid ei osutunud valituks?

Eesti Rahvusringhääling (ERR) Эстония 

Kaitseväe juhataja kandidaat kolonel Andrus Merilo kohtub esmaspäeval riigikaitsekomisjoniga. Komisjoni liikmed ei kommenteeri Merilo kandidatuuri enne temaga vestlemist. Kindralmajor reservis Neeme Väli avaldas kummastust, et tegevteenistuses olevad kindralid ei osutunud valituks.

JUHTKIRI ⟩ Meie uus kindral

Postimees 

Kaitseminister Hanno Pevkur (RE) on esitanud kaitseväe juhataja kandidaadiks 1. jalaväebrigaadi ülemana töötava kolonel Andrus Merilo. See otsus on avalikkust üllatanud: üksnes kolonel ning mitte kindral, nagu kindralmajor Veiko-Vello Palm või brigaadikindral Vahur Karus. Nendest nimedest on peale Martin Heremi taandumisotsust kõige rohkem räägitud.


Спорт в России и мире

Новости спорта


Новости тенниса
ATP

Теннисиста Медведева выбили из топ-4 ATP


Росатом получит расширенные полномочия и возможность выпускать облигации с одобрения Госдумы

«И по встречке едут, и через сплошную разворачиваются». Водителям фур ПДД не писаны?

Государственный долг Свердловской области снизился до 104,8 млрд рублей

Строительство нового ЖК «Легенда Коренево» началось в Люберцах